Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Ogród pałacowy w Kozłówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pałacowy w Kozłówce

ell 11:54, 28 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Zespół pałacowo-parkowy w niewielkiej wsi Kozłówka niedaleko Lublina zwiedził ostatnio mój małżonek i przywiózł ze sobą kilka pięknych zdjęć z tamtego miejsca. Miłego oglądania



























____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Sebek 16:14, 28 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No piękne miejsce
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:22, 29 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powiedz, czy to jest teraz w rękach prywatnych? Pięknie utrzymany i robi wrażenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 21:32, 29 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
piękna fontanna, rozmarzyłem się aż to już z tego roku?
____________________
paweł
ell 09:57, 30 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Wydaje mi się, że pałac Zamoyskich jest obecnie państwowy, ale mogę się mylić.Obecnie całość jest w remoncie i ciężko było zrobić zdjęcie bez rusztowań.

Zdjęcia jak najbardziej tego roczne z 26.05. Szkoda tylko, że tak mało zdjęć z ogrodów, ale to niestety moja domena nie męża.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Pszczelarnia 12:56, 30 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Uzupełniam. Park i pałac w Kozłówce jest w zasobach państwowych. Pałac nie został zdemolowany przez Sowietów i innych (czyja to zasługa???), stał się składnicą muzealną. P. Zamojscy (mieszkający obecnie w Kanadzie), spadkobiercy Ordynata, mają obecnie prawo do mieszkania i korzystania z pałacu przez pewną ilość dni w roku. Polecam jeszcze rosarium i zwierzyniec. Oraz fantastyczne wnętrza.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Danusza 13:06, 30 maj 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
byłam tam pałac jest panstwowy ,ale rodzina Zamoyskich może używać komnat na zjazdy rodzinne pałac ocalał od grabieży dzięki temu że jest spory kawał od głównych dróg zachowały sie nawet pantofle ranne , piękne miejsce, obok jeden budynek dawniej dla służby przeznaczony jest na muzeum socjalizmu
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Pszczelarnia 13:29, 30 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, ocalał nie dlatego, że jest z dala od dróg, oj nie. "Pamiętasz" 22 lipca i manifest w Lublinie (to jest przecież nieopodal?). Lubelszczyzna nie była z dala od wydarzeń frontowych. To zbyt proste .... tak myślę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ell 14:16, 30 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, ocalał nie dlatego, że jest z dala od dróg, oj nie. "Pamiętasz" 22 lipca i manifest w Lublinie (to jest przecież nieopodal?). Lubelszczyzna nie była z dala od wydarzeń frontowych. To zbyt proste .... tak myślę.


coś w tym jest ... hm
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Danusza 17:45, 30 maj 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
przy zwiedzaniu oprowadzał nas przewodnik podałam wiadomości jakie otrzymaliśmy od niego , a swoja droga dojechać tam naprawdę nie jest łatwo i wierze w to ze właśnie położenie pałacu uchroniło go od grabieży
piękny ogród na wzór francuski kaplica w wersalskim stylu a do tego swego czasu był tam ukrywany kard. Wyszyński

polecam linki żródłowe

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_Koz%C5%82%C3%B3wce

http://www.muzeumzamoyskich.pl/116,kozlowka-palac-zamoyskich
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies