Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Ogród pałacowy w Kozłówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pałacowy w Kozłówce

monteverde 23:11, 08 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dzięki za namiary Kasiu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 23:16, 08 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Justyna to ja dziękuję za cudowny dzień i miłe towarzystwo .Nie jestem typem samotniczki i lubię dzielić się wrażeniami z ludźmi także cała przyjemność po mojej stronie .
Ja przez program Picassa mam jakąś blokadę i nie mogę przygotować w tej chwili tego uroczego miejsca swoimi oczami ,ale postaram się jutro
Jeszcze raz dziękuję . Piękna róża wisienka na torcie dla Ciebie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:18, 08 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
monteverde napisał(a)
dzięki za namiary Kasiu

To kiedy Ania przyjedziesz ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:56, 08 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Obejrzałam wszystkie zdjęcia i zauważyłam,że jeśli idzie o ilość róż i barw w parku to termin wrześniowy wygrywa .
Jednak zawsze jest tu uroczo.
Powiem tak przewodniczka zaznaczyła od razu,że był proces ze spadkobiercami ,którzy przegrali ten "pojedynek.Otrzymali na zadośćuczynienie jakąś pieniężną zapłatę oraz pokoje,z których mogą korzystać 2 miesiące w roku .Ostatni z drzewa zamieszkują Stany i Kanadę .Powiedziała również ,że chętnie co roku spędzają w Kozłówce czas .
Jednak szeptałyśmy z Tyną ,że ciężko się na pewno było im zrzec tego majątku ,dodając,że w sumie to nie jest dorobek bezpośredniej ich pracy ...Takie mieszane odczucia.Zapytałam więc "ochrony"za plecami ,która pilnowała ,żebym nie zrobiła w środku zdjęcia)) jak uzasadnił sąd decyzję .Głównym powodem było to ,że spadkobierców nie stać na oddanie państwu pieniędzy za wszystkie lata dbania o majątek czyli za poniesione do tego momentu kosztów .Druga kwestia,że z prywatnych zasobów wszyscy razem nie utrzymaliby parku i budynków w dobrym stanie .Jednym słowem musieli przyjąć pokornie wyrok .
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 00:13, 09 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to mogli im od razu oddać, a nie po latach i żądać pieniędzy, jak można przywłaszczać cudzą własność?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 00:41, 09 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Aniu ten śpi spokojnie kto majątku nie ma ...
Temat oddawania ciężki
Pewnie,że mogli,ale Adam (jak się nie mylę),który przeżył obóz koncentracyjny po wojnie od razu wyemigrował do Stanów chyba.Przewodniczka powiedziała,że nie wrócił nigdy do kraju.Ktoś za moimi plecami mamrotał" bo nie mógł" czy nie miał jak wrócić czym właściwie usłyszałam.
Było w grupie małżeństwo i ciągle żona zadawała mężowi pytania .Nie wiem czy to był historyk ,czy ktoś kto dawniej znał kogoś z rodu,z sentymentem odpowiadał połówce na pytania.Nie ładnie czasami podsłuchiwałam ))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 00:47, 09 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Jeszcze jedna informacja.Po rozmowie z kierownikiem,odpowiednią opłatą można wykonywać zdjęcia ,ale pewnie przy indywidualnym zwiedzaniu Tylko bez lampy Przeważnie korzystają z tego "karnetu"nowożeńcy
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
tyna 12:37, 09 wrz 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
to jeszcze coś z różanki: Marta i róże, które wcale nie maja zamiaru przestać kwitnąć
tutaj widać kształt rabat i koło - centralny punkt rosarium
____________________
pozdrawiam :)
Martek 13:13, 09 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Zamyślona Różanka Jedno z moich ulubionych zdjęć
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
AniaDS 18:50, 09 wrz 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Krzewy tych róż są bardzo zadbane, aż miło popatrzeć, bo o tej porze roku to już różnie z tym bywa..
Piękne zdjęcia, chętnie zwiedzę to miejsce .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies