Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 12:53, 07 gru 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Dzień dobry.

Nie wiem czy ktoś mnie jeszcze odwiedza, nie opuszczajcie pliiiisssss :-/

Na przekór wszystkiemu ( mróz, bolące kolano ) wyszedłem dzisiaj pomachać szpadlem.
Wyznaczyłem tez lewa rabatę. W dole ekranu muszę zostawić przejście do suszarki na pranie itd...., to miała być połączona rabata, ale niestety nie będzie. Wybaczcie słaba jakość zdjęcia. W najwęższym miejscu przy siatce, rabata ma 110cm chciałbym tu szpaler z cisa podsadzony jakaś bylina. Proszę dajcie znać czy rabata jest ok ?

Dzięki, pozdrawiam J.
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
makadamia 11:42, 08 gru 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nic się nie martw, nie zostawimy Cię potrzebie

Z rabatą dobrze Ci idzie, chociaż podtrzymuję opinię o potrzebie łączenia rabat.

W związku z tym, proponuję coś takiego:


Rabata jedna, duża, a tam gdzie potrzebujecie przejście - połóżcie płyty, kamienie, drewno czy cokolwiek macie pod ręką. Pomiędzy nimi posadzicie jakieś zadarniacze. Będzie git.
takie przejście przez rabatę to bardzo fajne i wygodne rozwiązanie. Zastosowałam u siebie i jestem zadowolona

A cisy chcesz posadzić tylko w tym najwęższym fragmencie czy po całości?

I jakie wymiary ma ten zawijas trójkątny na końcu? Nie pamiętam w tej chwili, co Ci proponowaliśmy na to miejsce, ale teraz widziałabym to tak:

Ze trzy wysokie drzewa a pomiędzy nimi dwie odmiany derenia (o różnych kolorach gałęzi. Można tam jeszcze rozrzucić tam kilka cisów kolumnowych. Sprawdzone rozwiązanie (na forum taką rabatę ma np.: Marta Zielona).
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sylwik69 20:24, 08 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Asia ma fajne pomysły,to przejście wśród drzew bardzo oryginalne a zarazem takie proste!dziewczyna ma talent
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
malgol 10:01, 09 gru 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Przyszłam sie przywitać i podtrzymać na duchuNie podpowiadam bo się nie znam i sama rad potrzebuje ,ale widzę ,że dziewczyny fajnie Ci podpowiadają Nie obejrzysz się jak będziesz miał piękny ogród
Będę kibicować
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
jacekg80 14:23, 10 gru 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Uffff, jesteście super!

Asiu, to już bym zrobił takie przejście w drugim końcu ( w dolnym lewym rogu zdjęcia ) i tam połączył rabaty. Natomiast tam tam gdzie narysowałeś przejście, obsadził bym cała rabatę i to dosyć gęsto. Do warzywniaka będę przechodził środkiem, trawnikiem. Za chwile idę trochę popracować szpadlem i zmierzę ta najwieksza cześć rabaty tam gdzie narysowałeś przejście.
Jeśli chodzi o cisy, to myślałem o około 9, 11 sztukach w tym najwęższym miejscu a resztę obsadze szmaragdem.
Mogło by tak być ?


____________________
Jacek i moje ogrodowanie
pestka56 15:12, 10 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ciekawość mnie przygnała – jak sobie poradzisz? Mam nadzieję, że dobrze, a nawet doskonale, bo masz świetne wsparcie
Też zaczynałam sama i do tej pory w ogrodzie robię wszystko sama. Stąd, z doświadczenia moja rada:
SŁUCHAJ dziewczyn, nie pomijaj niczego z rad, które otrzymujesz. Będziesz mieć nie tylko piękny ogród, ale też łatwiejszy w obsłudze.
NIE MA ogrodów bezobsługowych, albo dla leniwych. Za to są takie, które dobrze założone i obsadzone właściwymi roślinami, pozwalają się ogrodnikowi cieszyć ich urodą i nie zabijają nadmiarem pracy
Trzymam kciuki, będę zaglądać jeśli pozwolisz.
____________________
Kasia
jacekg80 16:17, 10 gru 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Czesc Kasiu,

Witam Cie serdecznie, pewnie ze zagladaj, zapraszam.

Slucham uwaznie wszytkich rad, zaczalem juz laczyc rabaty w jedna.

Asiu, ten zawijas na koncu bedzie mial okolo 7,50 x 2,60
Nie mialem jeszcze propozycji czym i jak go obsadzic. Myslalem o posadzeniu na koncu, w tym wysunietym " cycku" wiaza Camperdownii, chyba ladnie by sie tam prezentowal?
Na rysunku umiescilem wymiary rabaty po lewej stronie ogrodu.



____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 16:19, 10 gru 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Kasiolaaa 21:13, 10 gru 2016


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Fajnie ze mezczyzni angazuja sie tak w ogrod
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anbu 20:09, 11 gru 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Jacku Ty TERAZ pracujesz szpadlem? Czy ja dobrze czytam, widzę?
Teraz jest czas na planowanie a nie na pracę

Zacznij od ram ogrodu - czyli żywopłoty + duże drzewa. Fajnie wyglądają żywopłoty mieszane, Danusia też takie proponuje. Ja ostatnio z braku laku przejrzałam po raz kolejny te dwa wątki:

Ogród z lustrem
i
Zimozielony ogród przy białym domu

Czy je już widziałeś? Jeżeli nie, to ja polecam. To skarbnica inspiracji

Kibicuję i ciekawa jestem efektu końcowego
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies