Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Rucola - sałatki

Pokaż wątki Pokaż posty

Rucola - sałatki

grazynadoman... 21:06, 31 maj 2011


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 389
Do rukoli robię sos winegre /czosnek rozdrobniony zalewam odrobiną wrzątku, dodaję cukier, sól, oliwka i sok z cytryny/, następnie dodaję uprażone na sucho ziarna dyni i słonecznika, można dodać pokrojoną na kawałki pomarańczę lub rodzynki, smakuje wybornie.

Można /ja kupuję w Kauflandzie w słoiku serek feta w zalewie z oliwy z przyprawami/ dodaję prażone pestki dyni i słonecznika/ dajesz trochę tego serka i łyżkę oliwy ni sałatka super.Można jeszcze dodać pokrojoną rzodkiewkę.

Po plonie trzeba rukolę ściąć dosyć nisko wtedy odrasta nowa. Na zimę przykryć i też można mieć wiosną już fajny duży krzak /bo się rozrasta/
____________________
Moje ustronie
bociek 18:47, 09 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Gruszka z serem na lozu z rukoli pod orzechowa pierzynka


Rukole plukamy, osuszamy recznikiem i ukladamy na plaskim polmisku
Dwie dorodne gruszki kroimy w kosteczke i skrapiamy cytryna (oczywiscie, zeby nie sciemnialy)
Do towarzystwa gruszkom dokladamy pokrojony w kostke ser - jak kto lubi, albo typu camembert, albo z przerostem plesniowym np. Lazur.
Na to sypiemy pokruszone orzechy wloskie.

Calosc polewamy sosem:
dwie lyzki octu (najlepiej balsamicznego)
zabek czosnku
sol
pieprz
mozna dodac odrobine miodu jesli ktos lubi bardziej slodko

skladniki sosu wymieszac i powolutku stale mieszajac wlewac oliwa z oliwek - tak mniej wiecej 6 lyzek.

Smacznego
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
hanka_andrus 19:11, 09 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nasiona już mam,Czy można ją wysiać teraz ,czy dopiero wiosną.?
Sałatki pyszne muszą być,wypróbuję z kupowaną.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 00:37, 10 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
teraz można Haniu, mnie z tamtego roku przezimowała z liśćmi do wiosny
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 20:31, 16 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Fragment wspaniałej przystawki, którą dzisiaj na obiad przygotował mój mąż - płatki bresaoli z naszą pyszną rukolą, posypane skrawkami parmeznau i skropione oliwą i sokiem cytrynowym. Poezja!
W dodatku wyglądało tak pięknie, że zrobiłam zdjecia:


Bresaola to włoska polędwica, przyprawiona w specjalny sposób, ale mogą być zamiast płatki szynki parmeńskiej, albo surowej cieniutkiej polędwicy wołowej, wcześniej umarynowanej w oliwie z sokiem cytrynowym, solą i pieprzem.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
alinak 22:08, 11 cze 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
właśnie spalaszowalam pyszną przystawke z szynką parmenską .szkoła w tym roku obrodziła. w hurtowych ilościach
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
MonaG 15:19, 13 sie 2014

Dołączył: 13 sie 2014
Posty: 3
Ja najbardziej uwielbiam ruccolę na pizzy, sama tworzę taką pizzę, podobną jak można dostać w pizza hut Ruccola, szynka parmeńska, pomidorki cherry, ocet balsamiczny i parmezan.... Pychota!
EPODLAS 16:44, 04 gru 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Uwielbiam rukolę, mam ją zawsze na działce, na pewno skorzystam z przepisów. Jadalne i smaczne są też kwiatki rukoli.
____________________
Mój ogród
Krosagro 09:58, 20 maj 2015

Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 15
Coraz większą popularność w kuchni zdobywa smaczna i niskokaloryczna rukola. Jest bardzo prosta w uprawie, a wysiewać ją można przez cały sezon – od wiosny do jesieni. Aby zapewnić sobie dostęp do świeżych liści, można powtarzać siew co miesiąc. Ponadto rukolę można uprawiać w pojemnikach na balkonie.


____________________
Basilikum 21:46, 10 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
ja bylam niedawno na kursie gotowania i taka salete robilismy

Letnia salatka z arbuzem i rukola
100g rukoli
1 salate rzymska
2 duze kawalki arbuza
2 lazki oliwy z oliwek (ja dalam mniej)
2 lyzki soku z cytryny
sol, pieprz, cukier, pietruszka albo listki miety, ocet

ja dalam ocet balsamiczny i nie dalam ani pietruszki ani miety, bo sie kolejny razdo ogrodka nie chialo leciec (jakbym daleko miala )

W przepisie pisze by marynate zrobic i talalala ja poprostu pokroilam arbuza na kawalki i cala reszte wymieszalam.
na kursie zostaly nam pomidory koktajlowe i dodalismy je do tej salaty, tez pasowaly


Bardzo smakowala mojej rodzinie i bedzie czesto goscic na naszym stole.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies