Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo

Pszczelarnia 13:26, 19 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Chciałam zapytać Ciebie, jak się czułaś oglądając rabaty bez piętra drzew i krzewów?

Jakie tam rosły drzewa w ogóle? Jakieś krzewy? Dookoła?

Nawierzchnie super.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nawigatorka 17:36, 19 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
No nieto Piet też ma koryto? jak żyć się pytam
A pewnie to bardzo dziękuję za te zdjęcia.zazdroszczę tego widoku.
Niesamowite że nie da się jednoznacznie powiedzieć czy ta ogrodowa przestrzeń i architektura wokół to coś na wskroś nowoczesnego czy rustykalnego.wszystko pięknie się przenika i sprawia wrażenie naturalnego mimo nowoczesnej bryły budynku czy kranów cisa.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
18:06, 19 paź 2016
nawigatorka napisał(a)
No nieto Piet też ma koryto? jak żyć się pytam
A pewnie to bardzo dziękuję za te zdjęcia.zazdroszczę tego widoku.
Niesamowite że nie da się jednoznacznie powiedzieć czy ta ogrodowa przestrzeń i architektura wokół to coś na wskroś nowoczesnego czy rustykalnego.wszystko pięknie się przenika i sprawia wrażenie naturalnego mimo nowoczesnej bryły budynku czy kranów cisa.


koryto mnie zastanowiło ...myślałam ze ten pomysł ściagnęłaś od światowych projektantów

że tez ono u Pieta cie zaskoczyło? ...dziwne.... bo twoje przynajmniej ma funcje atrakcyjną i jest ładniej wkomponowane i cos mi sie wydaje ze pasy trawiaste moga być tez wysokopółkowymi nasadzeniami

pestka56 21:50, 19 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4395
Mira, bardzo piękne, to wiadomo, bo Oudolf piękne ogrody tworzy, ale Twoje zdjęcia takie ciepłe i osobiste.
Dziękuję bardzo za możliwość prywatnego zajrzenia do Hummelo.

____________________
Kasia
magnolia 15:48, 20 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Miro, piękna opowieść ze zdjęciami.
Ja byłam tam 3 lata temu i koniecznie muszę wrócić.

Z tego co wiem nie ma już falujących ekranów cisowych- wygniły któregoś mokrego sezonu.Kiedy my tam byliśmy, Anja mówiła, że kilka pomp pracuje prawie non-stop, żeby osuszać teren.




____________________
20:54, 20 paź 2016
magnolia napisał(a)
Miro, piękna opowieść ze zdjęciami.
Ja byłam tam 3 lata temu i koniecznie muszę wrócić.

Z tego co wiem nie ma już falujących ekranów cisowych- wygniły któregoś mokrego sezonu.Kiedy my tam byliśmy, Anja mówiła, że kilka pomp pracuje prawie non-stop, żeby osuszać teren.




a własnie mi brakowało tych charakterystycznych fal ...o kurcze nie wiedziałam...a one robiły świetny efekt
Holandia to jednak bagienny i mokry kraj ...w Polsce na mokradłach sadziło sie wierzby dla osuszenia terenu ...tylko ze wierzby do ogrodu tej klasy nijak nie pasuja...co tu duzo mówic mało gdzie pasuja stylistycznie
mira 22:14, 20 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
My byliśmy w październiku, było smętnie i ponuro, czerwiec zdecydowanie lepszy. Zauważam metalowe ławki, nie było ich.

Czy są te łuki cisowe czy ich nie ma?



Danusiu nie ma w całym ogrodzie i to jest ta zasadnicza zmiana.
Szukałam tych drzew na moich fotkach żeby znaleźć to samo miejsce ale nie wypatrzyłam gdzie to.

Ławka jest jedna metalowa. Jak byliśmy też było smętnie i ponuro większość zdjęć robiłam spod parasola no ale o był czerwiec. Ja myślę że lepiej by było jechać tam
w połowie lipca.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:24, 20 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Chciałam zapytać Ciebie, jak się czułaś oglądając rabaty bez piętra drzew i krzewów?

Jakie tam rosły drzewa w ogóle? Jakieś krzewy? Dookoła?

Nawierzchnie super.



Już pisałam u mnie. Odczucie super bo nic nie przesłania tych obrazów, a ponadto te ogrody nie są aż tak duże.

Drzewa a może i krzewy są dookoła poza na granicy i to jest pewna rama.
Przy starym domu były stare drzewa owocowe i chyba wielka magnolia.

tu jakiś nowy zamysł



a to za płotem widok na okolicę



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:27, 20 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
magnolia napisał(a)
Miro, piękna opowieść ze zdjęciami.
Ja byłam tam 3 lata temu i koniecznie muszę wrócić.

Z tego co wiem nie ma już falujących ekranów cisowych- wygniły któregoś mokrego sezonu.Kiedy my tam byliśmy, Anja mówiła, że kilka pomp pracuje prawie non-stop, żeby osuszać teren.






Czyli już 3 lata temu tez już ich nie było? Właśnie chodziło mi o to żeby porównać ten ogród z Danusi fotkami bo to jest największa zmiana w ogrodzie no i że nie ma szkółki .
Pewnie warto tam wrócić bo zapewne ten ogród się stale zmienia z różnych powodów.
Warto też się przygotować do rozmowy z Aniją bo ona chętna jest żeby opowiadać .
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Dzidka 14:24, 21 paź 2016


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
mira napisał(a)


Nie bardzo wiedziałam co ona nam chciała pokazać prowadząc nas pod samym domem wkoło - teraz chyba już wiem
albo tak mi się wydaje

mniejsza z tym trzasłam fotkę trzęsącą się ręką i z walącym sercem i przy usilnym namawianiu mnie przez koleżankę

chyba rozumiecie





Ach, ta koleżanka !!!
Do czegóż to ona cię 'namuszła'
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies