Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Ochrona i olejowanie tarasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ochrona i olejowanie tarasu

Daj_Kamienia 12:03, 02 cze 2011

Dołączył: 02 cze 2011
Posty: 3
Witam,
planuję zrobić taras koło domu, mam deski dębowe, tylko nie wiem jakim olejem go chronić? i czy w ogole olejowac?..moze mi ktos cos poradzic?
Pszczelarnia 13:27, 02 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W sklepach z parkietami i deskami podłogowymi mają duży wybór olejów do dech. Najlepszy będzie taki jak do okrętów, może być szwedzki albo fiński - to w sumie nie ma znaczenia wielkiego (malować najlepiej 3 razy), z tym, że po latach i tak trzeba malunek odświeżyć. Drewno dębowe (i modrzewiowe) jest bardzo wytrzymałe na wilgoć ale pod wpływem pogody i bez zabezpieczenia szybciej szarzeje w sposób naturalny. Olej na dębie pięknie wydobywa słoje zielonkawo-miodowe i w ogóle lepiej się taki taras myje.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Matka 15:03, 02 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ciekawy wątek

Myślę o poszerzeniu tarasu właśnie za pomocą takich desek i tam sobie "machnąć" duży stół i krzesła i parasol wielki może zamiast altanki?
____________________
U Matki
kaisog1 20:27, 02 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
U nas drewniany taras olejowany w zeszłym roku wymagał olejowania powtórnego w tym roku
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 21:26, 02 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taras zaolejowany wymaga powtarzania zabiegu co roku. To dużo pracy, albo duży koszt, jeśli się zleci firmie.

Mnie się podobają deski poszarzałe, pokryte patyną starości.
Olejowany taras po latach wygląda na brudny i zaniedbany. Trzeba go ciągle myć i odświeżać.

Albo bym zrobiła z czegoś innego (kostka granitowa, płyty kamienne), albo nie olejowała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Daj_Kamienia 10:03, 06 cze 2011

Dołączył: 02 cze 2011
Posty: 3
Zdaję sobie z tego sprawę, ze olejowane deski trzeba co jakiś czas odswiezac...chodzi mi o to, czy jak ktos z Was olejowal deski, to jakiego lakieru uzywal, co z tego, ze ja pojde do sklepu, jak i tak mi pewnie wcisną najdrozszy...
Pszczelarnia 11:47, 06 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wniosek z naszej wymiany myśli jest taki, że skoro trzeba/powinno się co roku olejować na nowo, to nie ma znaczenia jaki olej. Nie warto przepłacać a lepiej samemu się przekonać.

Danusiu, co do kostki - mam pytanie na czasie. Czy u Ciebie ta kostka jest położona w jodełkę czy tak "normalnie" szeregowo? Mają do mnie wejść brukarze i przekonują mnie do jodełki ("mówią, że tak na prosto to Niemcy - przedwojenni- przyp. mój - bruki układali") ale ja wcale nie jestem przekonana do tej jodełki .... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Daj_Kamienia 14:31, 06 cze 2011

Dołączył: 02 cze 2011
Posty: 3
Mam jodełkę na podjeździe, tez mi fachowcy poradzili i dobrze, bo mi sie podoba...co to tego oleju, zeby trzymac sie watku, to jakis konkretny mozecie polecic?
Gardenarium 01:06, 14 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Wniosek z naszej wymiany myśli jest taki, że skoro trzeba/powinno się co roku olejować na nowo, to nie ma znaczenia jaki olej. Nie warto przepłacać a lepiej samemu się przekonać.

Danusiu, co do kostki - mam pytanie na czasie. Czy u Ciebie ta kostka jest położona w jodełkę czy tak "normalnie" szeregowo? Mają do mnie wejść brukarze i przekonują mnie do jodełki ("mówią, że tak na prosto to Niemcy - przedwojenni- przyp. mój - bruki układali") ale ja wcale nie jestem przekonana do tej jodełki .... .


Odpowiedź tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/756-kostka-granitowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:07, 14 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daj_Kamienia napisał(a)
co to tego oleju, to jakiś konkretny możecie polecić?


Używaliśmy Beckers.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies