Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Kasiolaaa 21:16, 02 paź 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Imponujaca liczba czosnkow mega z niecierpliwoscia czekam wiosny
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
MirellaB 21:35, 02 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Bardzo lubię oglądać zdjęcia Twojego ogrodu Pięknie masz. Za każdym razem się zachwycam

Lawenda drugie kwitnienie bardzo obfite.

Żurawki Zipper pamiętam, że Ci polecałam. U mnie w ogrodzie przy biurze trochę zaniedbane w tym roku, ale przeniosłam je już do ogrodu przydomowego.

Chcesz hacone. Widziałaś mój dzisiejszy zakup. Kilka odmian mieli, a ja się skusiłam na All Gold.
Jest jeszcze fajna trawa turzyca rzadkokłosa Carex Remota - może ta by Ci odpowiadała. Kiedyś ja miałam w donicach. Dzisiaj w szkółce oglądałam, ale jednak wzięłam hacone, bo jej nigdy wcześniej nie miałam.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
lindsay80 21:42, 02 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Świetnie wyszło Angie

Kulę buksową gdzieś bym przesadziła tylko.

W tym tygodniu eM jedzie w Twoje strony, będę dzwonić w sprawie cisów, zobaczymy co z tego wyjdzie.

____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 22:16, 02 paź 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
AngelikaX napisał(a)



nie no brzozy wymiataja! I bezobslugowe ty chyba wogole nie masz Grabów?

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Johanka77 22:24, 02 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
AngelikaX napisał(a)
Frontowa ze stożkami... umknęło mi aby foty wstawić






Rabata prawie skończona - z jednego beatlesa zrobiłam tu 14 sadzonek w kulkach z lewej i prawej strony.
Za żurawkami wsadziłam 120 tulipanów i 100 czosnków główkowatych między stożki.
Przed stożkami planuję jeszcze hakone dać - koniecznie zielone (zółte mi tu jarmark zrobi).
Co mi nie pasuje to ten bukszpan - z lewej nie proporcionalnie duży (może ciachnę go wiosną - jak się da i jak dożyje )


Podoba mi się! Jak w piłeczkach
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:29, 03 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
AngelikaX napisał(a)
Obawiam się, że ML może mieć tam ciasno, ale ogólnie 2-3 lata powinien być spokój
Rabata ma wymiary 1,60 x 6m



Monia ja sobie określiłam już na początku, aby rabaty przy domu był bardziej skorojone pod elegancki/wizytowy look... czym dalej bryły domu tym styl mniej formalny z dodatkiem koloru (choć żółtego raczej unikam )

Staram się trzymać tych wytycznych (czasem z różnym skutkiem )


Toszka radziła mi ML na podokiennej koło rodka, ale też nie wiem, czy nie za duże...

Z marnym skutkiem...? Kulam się ze śmiechu! Twój marny skutek jest najbardziej zdyscyplinowany, jaki kiedykolwiek widziałam!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
leon60 08:12, 03 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Jak ML porosną będzie super
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
benia9185 08:13, 03 paź 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
AngelikaX napisał(a)
A dużo ich masz - tych wykopanych? Może nie warto ryzykować, napracujesz się a efekt będzie marny... ja bym wywaliła

ps. Moczę przed wsadzeniem w środku przeciwgrzybowym (np. topsin)



około 500 ...Poświęcę się i zaryzykuje mimo wszystko.zobaczę co z nich wylezie tzn ,ze kazdy grzybobójczy środek może byc do moczenia? Myślałam,ze sa jakies specjalne do tulipanów ... Przydomowa taka jak powinna byc reprezentacyjna i dostojna z tymi stożkami
____________________
Póki życie trwa...
Kawa 08:17, 03 paź 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
perfekcyjnie masz

brzozowe zagajniki slicznie się prezentują
frontowa ekstra
z taką ilością czosnków i tulipków to wiosną będzie szał
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 09:39, 03 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Angelika, jakiej wielkości sadziłaś brzozy? wykalkulowałam że rosną u Ciebie czwarty rok, jak kupię małe to zanim będzie taki efekt to babcią mogę już być
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies