Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Jagodaa 17:09, 24 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Śliczny, bardzo zadbany ogród. Trawnika szczerze zazdroszczę, jest boski .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
AngelikaX 19:12, 24 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dziękuje Boso po nim to dopiero jest cos ale za zimno teraz trzeba poczekać do lata

PS. Jagoda byłam u Ciebie w odwiedzinach pięknie masz Hortensje w połączeniu z rozplenicami i czosnkami bajka Bardzo podoba mi się też ten "żywopłot" z zielonych strzelistych berberysów
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 19:29, 24 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
eee_taam napisał(a)
powiem ci ze to co napisałaś o fachowcach ..trochę jest żałosne...że popełniają takie błędy kosztem klienta i jeszcze śmią napisać ze wymagający...ale nie ma co.... ważne ze opanowałaś areał idealnie ... bo opanowanie opuchlaków to jak walka z wiatrakami ...sa watki na ten temat na forum ...dziewczyny majatek w ziemie wylały a skuteczność mała.

ale jedno z twojego opisu jest dla mnie pocieszające że ja jednak dalej walczę i poprawiam sama po sobie choć czasem jest to dołujace


Justyno nie jest to fajne napewno - korzystając z usług fachowca spodziewamy się, że ta usługa zostanie wykonana fachowo. I to chyba tyle co napisze w tym temacie

Natomiast co do poprawek po sobie, Jeśli coś zostało posadzone w ogrodzie nie musi zostać tam na zawsze tej zasady się trzymaj dobrze jest dążyć do perfekcji . Tymczasem śmigam na wieczorny obchód w poszukiwaniu ogrodowego szkodnika

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
nawigatorka 19:43, 24 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
To nie aż taka daleko
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
AngelikaX 20:22, 24 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
A Ty skąd Asiu? Z której części Wielkopolski?

Kuknełam na Twój wątek, ale masz terenu - ogród, bryła domu - bardzo nowocześnie podoba mi się bardzo - na pewno będę Cię odwiedzać, podziwiać Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Marta 22:18, 24 paź 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witam. Śliczny masz ogród. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
AngelikaX 09:51, 25 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witam Cię Marto dziękuję i również pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Borbetka 10:12, 25 paź 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Bardzo trafny tytuł wątku wybrałaś. Napatrzeć się nie mogę na zdjęcia ogrodu, ale ten trawnik??? Po prostu cudowny. W tym roku również planowaliśmy z M. zerwanie starej darni i położenie nowej, ale niestety koszty nas przerosły. Pan chciał 20 zł od metra za siatkę plus trawnik z rolki i drugie tyle za zerwanie starej i przygotowanie terenu. Wymiękłam jak to policzyłam. Będziemy reanimować stary, dosiewać, naprawiać szkody po kretach i milion innych rzeczy. Jestem ciekawa wiosny u Ciebie. Cebulowe masz?
____________________
borówcowy wizytowka
AngelikaX 15:00, 25 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witaj cieszę się, że mnie odwiedziłaś bo to za Twoją namową w metamorfozach podjęłam ostateczną decyzję o założeniu wątku Właścicielce taaakiego cudnego ogrodu się nie odmawia

Dziękuję za pochwały co do nazwy to w sumie to mi na myśl pierwsze przyszło, potem kilka pomysłów jeszcze po głowie chodziło, ale ostatecznie został ten
Trawnik swój uwielbiam i szczerze jak opowiadam o nim to póki ktoś nie włoży nogi to nie kuma o czym mówię Nasi goście chwalą, podziwiają, ale wielkie "wooow" nadchodzi jak się po nim przejdą oczywiście bardzo dbam o niego - wertykulacja wiosną, w sezonie co 4-5 tygodni nawoże, koszenie dwa razy w tygodniu, raz na dwa tygodnie przycinam kanty i oczywiście automatyczne nawadnianie

U nas koszt założenia był podobny ok 17zł/m2 łącznie z przygotowaniem podłoża. Samo zerwanie darnii nie kojarze ile, bo to co mogliśmy zrobiliśmy sami - także wynajęliśmy maszynę do zrywania darnii, łopatą sobie nie wyobrażam pozbyć się 500m2.
Pamiętam, po budowie 7 lat temu na szybko zakładaliśmy pierwszy trawnik, bardzo niedokładnie zresztą, fatalna ziemia, mieszanka nasion też nieciekawa, brak nawadniania. Na drugi dzień po sianiu przyszła mega burza i połowa nasion spłynęła, potem było dosiewanie nie raz, ale wygląd i tak marny. Boksowaliśmy się z tym trawnikiem kilka lat. Żle podeszliśmy do tematu od początku wiec do tego początku trzeba było wrócić. Odpowiednia ziemia to podstawa - ten temat zostawiliśmy firmie ogrodniczej - jak pamiętam mieszali nowo nawiezioną z piaskiem. Trawa z rolki też chcieliśmy z górnej półki.

Cebulowe mam, na froncie czosnki ozdobne przy żurawiu, na rabacie lawendowej kwitnie ok 200 cebul tulipanów białych i czarnych, kilka plam krokusów w gaikach brzozowych - co roku staram się coś posadzić w tym np na ścieżce z kulami w Beatlesach posadziłam kolejne czosnki - sama jestem ciekawa efektu i w jednym gaiku przy stipach tulipany Ballade - na tle niebieskich wydmuchrzyc piaskowych powinno ładnie się odznaczać
Na następną chce dorzucić cebulowych na rabatę przy tarasie, miało być teraz ale chce ją na wiosnę trochę zmienić wiec stąd zmiana terminu.

Pozdrawiam

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
nawigatorka 15:22, 25 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A podeslesz namiar na firmę która robiła Wam trawnik? On jest znany czy hydrosiew czy inny? Może kiedyś też dojdę do tego etapu choć u nas jak ju nawet cały ogród powstanie to trochę tego trawnika i tak będzie.

Co do zrywania darni to ja w tym roku kilkaset metrów zdarlam przekopując i czyszcząc z darni.ale pod rabaty nie pod trawnik.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies