Gdzie jesteś » Forum » Meble ogrodowe » Ławka w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ławka w ogrodzie

Gardenarium 17:27, 23 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma to jak spokojny zakątek do posiedzenia. Uważam, że w każdym ogrodzie powinno się znaleźć takie miejsce, aby ustawić ławkę. Ukryta wśród roślin, blisko pachnących roślin, zaprasza do kontaktu z naturą.
Pokażcie swoje ławki w ogrodzie. Zobaczymy, jakie cieszą się największym powodzeniem.

Ławka romantyczna. Zaaranżowałam ją wśród lawendy, floksów i róż.



To moja ulubiona ławka, z drewna tekowego postawiona wśród hortensji (aż ją przerastają do środka). Z tyłu rosną żółtolistne jaśminowce, z pzrodu kule z ostrokrzewu, begonie wiecznie kwitnące, hosty, miodunki i bergenie



Ławka tekowa, taka sama jak w ogrodzie Sissinghurst, marzyłam, żeby taką mieć i mam, nawet dwie. Druga stoi z tyłu ogrodu




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 19:27, 23 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Jak dotąd - najbardziej mi się podoba druga od góry.Najbardziej romantyczne miejsce. A te begonie , tak pięknie kontrastują z resztą roślin. Widziałem cały ten projekt .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Danusza 19:32, 23 lis 2010


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
mi tez zdecydowanie ta druga odpowiada no teraz muszę swojej poszukać w zdjęciach
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
jotka 19:35, 23 lis 2010


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Kiedy siada się na takiej ławeczce, to raj dla naszych zmysłów
Kwiaty wokół upajają zapachem, oczarowują kolorami, zachwycają różnorodnością kształtów, a na wyciagnięcie ręki można poczuć ich jedwabisty, aksamitny, ..., dotyk; a jak jeszcze leciutki wiaterek poruszy listkami )))
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
jotka 19:43, 23 lis 2010


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
szkoda, ze do wiosny jeszcze trochę, ale późną jesień i zimę przeznaczam na planowanie zmian i delektowanie się wspomnieniami minionego sezonu, ech
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
olga_szopa 19:53, 23 lis 2010


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
U mnie nie ma ławki,jest huśtawka.Niestety już po raz kolejny zmienia miejsce pobytu,a to z powodu ciągłych zmian w koncepcji zagospodarowania ogródeczka.W tym roku będzie stała po stronie południowej w pobliżu floksów,bzów,róż,budlei i tego co będzie upszejme zakwitnąć.Już się nie mogę doczekać,a to dopiero początek wyczekiwania oj.
____________________
Zakątek Olgi
Gardenarium 23:31, 23 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
olga_szopa napisał(a)
U mnie nie ma ławki,jest huśtawka.Niestety już po raz kolejny zmienia miejsce pobytu,a to z powodu ciągłych zmian w koncepcji zagospodarowania ogródeczka.W tym roku będzie stała po stronie południowej w pobliżu floksów,bzów,róż,budlei i tego co będzie upszejme zakwitnąć.Już się nie mogę doczekać,a to dopiero początek wyczekiwania oj.

Zimą razem będziemy się wspierać w tym czekaniu na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 00:13, 24 lis 2010


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Te drewniane ławki z drewna pociętego na plastry - piękne w swojej prostocie i bardzo oryginalne !
Może ktoś da mi taką w prezencie ?
Ostatecznie to mogę chociaż na niej chwilkę posiedzieć ))))))))))))
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Martek 01:00, 24 lis 2010


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Moje tekowe faworytki to wzór ławeczki z Sissinghurst ...?
Lubię ażurowe meble,nawet wykonane z grubej stali nadadzą lekkości meblom ogrodowym.Najlepiej taka żakardowa ławeczka sprawdzi się w romantycznych aranżacjach.Tak mi się wydaje...
Każda z prezentowanych mogłaby znaleźć amatora na spoczynek w moim ogrodzie,mogły by stanowić inspirację do tworzenia nowych klimatów w niezagospodarowanych jeszcze zakątkach
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 08:33, 24 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czekamy na dalsze propozycje romantycznych (i nie tylko) kącików w ogrodzie.

A ta ławka wcześniej należała do mnie. Wypożyczyłam ją do tego ogrodu ((ogród inteligentny), potem powędrowała do sąsiadki. Postawiłam bowiem docelowe ławki w ogrodzie. Wykonana jest z drewna eukaliptusowego.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies