Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kasya 20:52, 10 gru 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
ciekawy masz ten skalniak duzy teren
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Rytla 20:52, 10 gru 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
dziękuję, zapisuję w kajeciku!
____________________
Rytlogród na 18 stóp
ElzbietaFranka 21:27, 10 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Kamienie sie nagrzewaja w lecie w dzien w nocy oddaja to cieplo na zewnatrz ogrzewaja sie przy tym rosliny. Jest duza roznica przykladajac termometr na skalniak i przy trawie jest roznica nawet 5- stopni. Kwiaty wiosna szybciej sie rozwijaja niz te posadzone na grzadkach.
Nie napisalam jeszcze o innych zwirowiskach ktore zostaly utworzone ze wzgledy na wysoki poziom wod gruntowych.
Ponizej podczas orki gleby traktorzysta zawadzil o kamien i urwal plug jak zaczelismy odkrywac kamien jakie bylo nasze zdziwienie byl ogromny.
Postanowilam go odkryc i zrobic suche oczko i wyeksponowac kamien. W tym miejscu zbiera sie nieraz nadmiar wody. Oczko jest obsadzone, bzem, jalowcami, pieciornikiem i krzewuszkami w lecie sadze tez sloneczniki dla ptakow.

Mam duzo zdjec ale sa w komputerze ktory padl i czeka na naprawe korzystam ze zdjec na tablecie wiec ponizej pora zimowa


To ten kamien, obok niego rosnie kwiat, jak zyje takiego nie widzialam przegladnelam internet, pisalam do Danusi ale ona tez nie ma pojecia co to za kwiat. Prawdopodobnie ptaki, gesi kaczki,zurawie jak jecialy przywlokly z kalem ale skad czy z polnocy czy z poludnia.moze ktoras z was mi pomoze odgadnac co to jest.
Mial bardzo duzo kwiatow, jeden przekwita drugi rozkwita. Byl ktoregos dnia wiatr i wyrwal ze zwirowiska i po kwiatku , moze sie rozsial zobaczymy. Jeszcze jedno po okwitnieciu wygladal jak kwiat mniszka takie dmuchawce.





Dwa metry od tego oczka suchego mam nastepne oczko suche ale jeszcze nie do konca zrobione. Dookola rosna wrzosy (wrzosowisko) po stronie zewnetrznej a od wewnatrz floksiki, nastepnie lawenda, gozdziki, krzak migdalka no i swierk srebrny ktory byl do wyrzucenia ale dalam mu szanse i taki urosl.
To moja pierwsza przygoda z ogrodnictwem. Gdzie znajduje sie wszystko od lawendy do sosny.



Ostatnie zdjecie, to wiosenne kaczence mam ich sporo to pierwsze kwiaty na mojej dzialce w suchym potoku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 21:40, 10 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Trzeba przyznać, że masz bardzo różnorodnie.

Dostałaś wiadomość?
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:46, 10 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Pestka odpisalam.
A co mialam z tym gruzem i glina zrobic.mchodza mi po glowie rozne plany jeszcze musze co nieco zagospodarowac np.
Gorka po ziemi z fundamentow. Jest obsadzona, berberysami, sosnami i jalowcami, rosna margaretki piekny bialy deren mam takie dwa, ale jest za stroma i tylko reczna kosiarka mozna tam kosic. Musimy jej zbocza wyprofilowac lagodniej zbieramy juz humus w kompostowniku ktory jest za moim stokiem.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 00:09, 11 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Co chwilę to lepiej. Masz jeszcze jakieś tajemnicze i świetne miejsca w tym ogrodzie?
Odpisałam

Ja bym na tej górce zrobiła stanowisko dla traw. One by zniosły taki spadek. Tylko trzeba by położyć linię kroplującą, kilka pętli. Nawet jakieś byliny można by między trawami posadzić.
Znasz ogrody projektu Pieta Oudolfa? Zajrzyj https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-by-piet-oudolf/ Obejrzysz "w pigułce"
Ja jestem chora na taki kawałek ogrodu i mam na to miejsce, tyle że płaskie. Tylko najpierw to o czym Ci napisałam
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 13:16, 11 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Jeszcze pomysle nad tym zakatkiem. Bo srodek tej gorki w zimie sluzy do zjezdzania na sankach. Mozna srodek zostawic, ok 2 metrow, a po bokach na podwyzszenie na suchym murku z kamienia w owalach lake kwietna z bylinami kwitnacymi.
Musze zrobic projekt i wyszukac byliny aby latem ciagle kwitly. To jest miejsce naslonecznione mam tam wode podlaczona. Z tylu tej gorki mam maly podreczny warzywnik , marchewka, seler, pietruszka, koper i ogorki wiecej nie sadze.
Kompostownik 2×4 m.
W kazdym razie mozna pieknie zagospodarowac bo narazie tak jak widac mydlo i powidlo ale zaczatki jakies sa.

To sa zdjecia z 29.05.15


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:27, 11 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Przeczytalam. Zyc nie umierac z taka posiadloscia staw, kepa itd.
A dzialka twoja dzialka ile ma metrow? Przewiez wywrotke ziemi dam ci namiary i bedziesz miala pagorki. Te moje pagorki to po budowie oczka, gruz i ziemia z fundamentow.
Mam dozo ziemi przekompostowanej cos trzwba z tym zrobic.
W mokradelku tylko irysy syberyjskie chyba wiesz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 13:30, 11 gru 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758

Elu ,co to za krzew ten biały prawie . Pisałaś że to jakiś dereń chyba, a wiesz jaka odmiana?. Piękny jest.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anbu 13:33, 11 gru 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Nie wiem czy tu już byłam, jak nie to się witam
Fajny ogród
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies