Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 10:36, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
bartek_luberda napisał(a)
Będzie się działo Oby pogodna była wiosna
nie dopuszczam myśli że będzie inaczej W grupie i pogodzie siła
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylwia_slomc... 11:36, 29 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Nowalijka napisał(a)


Hmm, oglądając Twój ogród, który jest tak piękny (w moim stylu) zastanawiam się, czy mam szansę osiągnąć choć minimum tego co Ty. Uwielbiam ogrody, gdzie rosną "babcine" kwiaty, dekoracjami są pieńki drzew, rośnie łubin i piękne róże. Ile czasu trwało Twoje tworzenie tego cuda?
Mam też kilka pytań technicznych:
- jaką różę poleciłabyś z tych pnących, gęstych i pachnących
- widziałam na zdjęciach Twojej wizytówki młode clematisy, czy w pierwszych latach przetrwały zimę bez szwanku,
- drewniane elementy - czy na zimę je chowasz lub jakoś konserwujesz
- naparstnice - wysiewasz je sama
- na jednym zdjęciu jest serduszka, jak ja uprawiasz i jakie ma roczne przyrosty
- z jakich kwiatów zbierasz nasiona
Przepraszam, że zasypałam Cię pytaniami ale Twój ogród jest dla mnie inspiracją, choć w niewielkiej części chciałabym to wykorzystać.

Bardzo miło jest mi czytać takie słowa , bo jeszcze nie tak dawno sama byłam na Twoim miejscu
Mój ogród będzie miał w kwietniu trzy lata, wiele błędów było po drodze, ale do celu dążę
Większość moich róż jest bezimienna, marketowa, z pnących poleciłabym moją żółtą , bo zdrowa i masa kwiatu i powtarza...jeszcze teraz kwitnie ....tylko nie znam jej nazwy
Pierwsze clematisy okrywałam, ale w tym sezonie młodziaki dostały tylko kopczyki z trocin i ziemi...na nic innego nie starczyło mi czasu
drewniane elementy zaimpregnowane drewnochronem, ale co się daje radę to chowam....mebli nie bo nie mam gdzieKorzenie też zostawiam. Chowam dekoracje ceramiczne.
Naparstnice wysiałam pierwszy raz wiosną 3 lata temu, teraz same się sieją
Serduszka posadzona w ziemi gliniastej w pełnym słońcu, u mnie rośnie wielka, u innych nie osiąga takich rozmiarów, w zasadzie nic z nią więcej nie robię
Nasiona zbieram ze wszystkiego co się da i wysiewam w łąkę kwietną bo walczę o taką wymarzoną, ale jeśli będziesz chciała jakieś napisz na priv i w przyszłym sezonie zbiorę jeśli się przypomnisz, ale pamiętać musisz sama bo ja mam sklerozę straszną, nawet kartki na których zapisałam gubię
Bardzo się cieszę, że w końcu i mój ogród może być inspiracją, życzę powodzenia, wkrótce inni będą uczyć się od Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowalijka 12:13, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bardzo miło jest mi czytać takie słowa , bo jeszcze nie tak dawno sama byłam na Twoim miejscu
Mój ogród będzie miał w kwietniu trzy lata, wiele błędów było po drodze, ale do celu dążę
Większość moich róż jest bezimienna, marketowa, z pnących poleciłabym moją żółtą , bo zdrowa i masa kwiatu i powtarza...jeszcze teraz kwitnie ....tylko nie znam jej nazwy
Pierwsze clematisy okrywałam, ale w tym sezonie młodziaki dostały tylko kopczyki z trocin i ziemi...na nic innego nie starczyło mi czasu
drewniane elementy zaimpregnowane drewnochronem, ale co się daje radę to chowam....mebli nie bo nie mam gdzieKorzenie też zostawiam. Chowam dekoracje ceramiczne.
Naparstnice wysiałam pierwszy raz wiosną 3 lata temu, teraz same się sieją
Serduszka posadzona w ziemi gliniastej w pełnym słońcu, u mnie rośnie wielka, u innych nie osiąga takich rozmiarów, w zasadzie nic z nią więcej nie robię
Nasiona zbieram ze wszystkiego co się da i wysiewam w łąkę kwietną bo walczę o taką wymarzoną, ale jeśli będziesz chciała jakieś napisz na priv i w przyszłym sezonie zbiorę jeśli się przypomnisz, ale pamiętać musisz sama bo ja mam sklerozę straszną, nawet kartki na których zapisałam gubię
Bardzo się cieszę, że w końcu i mój ogród może być inspiracją, życzę powodzenia, wkrótce inni będą uczyć się od Ciebie

Dziękuję ze odpisalas. Z tym uczeniem się ode mnie to wątpliwy temat. Jak zauwazylas, na mojej dzialce szykuje się nie lada rewolucja. Pomogą mi zyczliwe osoby. Tylko czy ja to ogarnę? Czekam też na Twoje pomysły, będą bardzo cenne.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylwia_slomc... 13:31, 29 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Zabieraj winobluszcz od powojników w te pędy, w jeden sezon je połknie i tyle będzie z twojej roboty, powojniki same fajnie przykryją , a winobluszcz lepiej puścić na domek.
Co do oczka to ukryłabym brzegi pod kamieniami lub roślinnością okrywową, przy brzegu sadź trawy, kosaćce, bergenie, tojeść rozesłaną, klony palmowe pięknie wyglądają, wilgoć lubią języczki, do oczka skoro ono sezonowe ze wzgl na wielkość raczej to może być pistia, hiacynt wodny, lilie wodne z tych małych, nad brzegiem może się przewieszać jakiś konar lub korzeń. Skoro wykopujesz stare drzewa wykorzystaj korzenie do dekoracji, można przy nich dać trzmieliny i paprocie, koło oczka hosty też mogą być jeśli jest trochę cienia.
Zależy co chcesz osiągnąćWiosną niezapominajki i kaczeńce czyli knieć błotną.....dodają sielskości i romantyzmu.
Pod ten konar koło kompostowników jeśli jest plan, że ma zostać posadź bluszcz hedera, pięknie go obrośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bernardyn 14:01, 29 lis 2016

Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 2
Świetne inspiracje. Ja myślę właśnie nad zakupem roślin owadożernych ze strony [reklama]. Mam już kilka pomysłów i będę zamawiał. Może wy znacie też jakieś fajne roślinki dla początkujących.
Nowalijka 14:47, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zabieraj winobluszcz od powojników w te pędy, w jeden sezon je połknie i tyle będzie z twojej roboty, powojniki same fajnie przykryją , a winobluszcz lepiej puścić na domek.
Co do oczka to ukryłabym brzegi pod kamieniami lub roślinnością okrywową, przy brzegu sadź trawy, kosaćce, bergenie, tojeść rozesłaną, klony palmowe pięknie wyglądają, wilgoć lubią języczki, do oczka skoro ono sezonowe ze wzgl na wielkość raczej to może być pistia, hiacynt wodny, lilie wodne z tych małych, nad brzegiem może się przewieszać jakiś konar lub korzeń. Skoro wykopujesz stare drzewa wykorzystaj korzenie do dekoracji, można przy nich dać trzmieliny i paprocie, koło oczka hosty też mogą być jeśli jest trochę cienia.
Zależy co chcesz osiągnąćWiosną niezapominajki i kaczeńce czyli knieć błotną.....dodają sielskości i romantyzmu.
Pod ten konar koło kompostowników jeśli jest plan, że ma zostać posadź bluszcz hedera, pięknie go obrośnie

Rany boskie, przecież on taki słaby. Myślałam że nie pokona powojnikow. A jak dałabym go na ten pień koło kompostownika? Co Ty na to?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 19:27, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
bernardyn napisał(a)
Świetne inspiracje. Ja myślę właśnie nad zakupem roślin owadożernych ze strony [reklama] Mam już kilka pomysłów i będę zamawiał. Może wy znacie też jakieś fajne roślinki dla początkujących.

Tego typu rośliny, to za wysokie progi na moje nogi ale nawet nie wątpię, że wśród nas są również kolekcjonerzy tej grupy roślin.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 19:33, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Iwk4 napisał(a)
A gotowa jesteś na rewolucję?
Te powtykane, gdzie popadnie rowlinki trzeba inaczej zagospodarowaf.
Czy ścieżka się urywa i nie dochodzi do altanki?



ścieżka urywa się







a płyty, które były z boku domku są teraz przedłużeniem do domku, wiosną chcę wysiać trawę aby potem z niej wystawały takie romby.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 19:36, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
i jeszcze jedno, ponieważ nie znane są nam plany zagospodarowania terenów działkowych przez miasto, nikt nie ma pewności jak długo będziemy użytkownikami terenu, stąd też zależy mi aby inwestycje były nie za wielkie, bo szkoda będzie jak wjadą buldożery i wszystko zniszczą
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylwia_slomc... 19:41, 29 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Nowalijka napisał(a)

Rany boskie, przecież on taki słaby. Myślałam że nie pokona powojnikow. A jak dałabym go na ten pień koło kompostownika? Co Ty na to?

Jeśli dobrze widzę to winobluszcz pięciolistkowy?
W jeden sezon łyknie ten pień, ale może na tą szopkę drewnianą obok i mocno go potem w ryzach trzymać.
U mnie 4 takie sadzoneczki w dwa sezony tak całą ścianę zakryły

Dlatego ostrzegam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies