Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 21:43, 01 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Iwk4 napisał(a)
Elu, zebrać ci nasionka liatry?


Będę bardzo wdzięczna - poproszę

na razie nie uzupełniam swojego planu działki, bo mam dużo innej pracy i mało czasu, ale uzupełnię tak jak obiecałam
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Iwk4 21:58, 01 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Elu, nasionka ci zbiorę Tylko niech przestanie padać deszcz
Zobaczę, co mi jeszcze zostało z innych nasionek

edit: zjadło mi pół posta.

Czytam, ze niewiadome są losy twojej działki, więc zaplanujemy rabatkę sposobem gospodarczym.:
Większość z roślinek, które masz, albo z sadzonek, które możesz pozyskać od dziewczyn. I z nasionek. Najwyżej zainwestujesz w 5 Anabelek. One szybko kwitną i przez cały sezon.
Poszukamy tanich namiarów
Kupowałam w tym roku po 12 zł w szkółce
O, takie:


A planem zajmiemy się po świętach, dobrze? Ja bym zaplanowała jedną ładną szeroką rabatę tak na 3 metry szerokości. Minimum 2,5 m. Wtedy można by mieć pole do popisu z nasadzeniami wielopoziomowymi: 3 poziomy: wysoki, średni i okrywowe

____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 22:08, 01 gru 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Patyczki Anabell w watku "oddam" na wiosnę z pewnością się pokażą, a jeśli nie to ja Ci wyślę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nowalijka 22:38, 01 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Iwk4 napisał(a)
Elu, nasionka ci zbiorę Tylko niech przestanie padać deszcz
Zobaczę, co mi jeszcze zostało z innych nasionek

edit: zjadło mi pół posta.

Czytam, ze niewiadome są losy twojej działki, więc zaplanujemy rabatkę sposobem gospodarczym.:
Większość z roślinek, które masz, albo z sadzonek, które możesz pozyskać od dziewczyn. I z nasionek. Najwyżej zainwestujesz w 5 Anabelek. One szybko kwitną i przez cały sezon.
Poszukamy tanich namiarów
Kupowałam w tym roku po 12 zł w szkółce
O, takie:


A planem zajmiemy się po świętach, dobrze? Ja bym zaplanowała jedną ładną szeroką rabatę tak na 3 metry szerokości. Minimum 2,5 m. Wtedy można by mieć pole do popisu z nasadzeniami wielopoziomowymi: 3 poziomy: wysoki, średni i okrywowe



Coraz bardziej mi się to podoba, a już miałam wątpliwości. Iwonko, czy rabata o której piszesz miałaby być w miejscu zacienionym, tym o którym pisałam, że nie wiem co wsadzić? Czy też masz wizję innego miejsca?
Dziewczyny, jesteście niesamowite, dziękuję za zainteresowanie i pomoc
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:39, 01 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Nallar napisał(a)
Patyczki Anabell w watku "oddam" na wiosnę z pewnością się pokażą, a jeśli nie to ja Ci wyślę.


DZIĘKUJĘ!!!
Ewuniu a kiedy pobiera sie te patyki od matki?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nallar 22:47, 01 gru 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Nowalijka napisał(a)


DZIĘKUJĘ!!!

Na wiosnę prawie każda która ma coś do oddania robi listę, komu co. (ale zabrzmiało)
Więc musisz się przypomnieć.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nowalijka 06:56, 02 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Dziewczyny a kiedy pobiera sie te patyki od matecznych krzewow?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nallar 10:47, 02 gru 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Elu, poczytaj sobie, tam też jest tabela z terminami.
http://www.ogrody.orzysz.org.pl/ogrody/r_polzdrew.htm
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nowalijka 20:39, 03 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Zimno, szaro, ponuro, mokro, brak sniegu, na działce nic zrobić nie można to też postanowiłam upiec ciasto. nie jest na miarę ekskluzywnego cukiernika ale jest słodkie i smaczne. zapraszam do mnie na kawe i zebre
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
hanka_andrus 20:58, 03 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja się częstuję! Rozsiadam się wygodnie i pałaszuję! A co? Przynajmnie w biodra mi nie pójdzie, a smak zostanie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies