Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

waldek727 23:07, 12 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sylka napisał(a)
wow, znalazłam ten link, na głownej str. onetu, szok
http://terenzabudowany.blog.pl/2014/11/12/trawa-dla-leniwych/

sylka.
Co Cię w tym artykule tak zszokowało bo nie wiem na co mam zwrócić szczególna uwagę?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 13:55, 13 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas niektórzy szmatę mają nadal.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 14:24, 13 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
jestem tu od niedawna ale czytam i przyswajam. Już prawie kupowałam akgrowłókninę, żeby "dobrze zrobić" tujom...

Zrobiłam dobrze, ściółkując je tylko korą.
o!


____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
sylka 01:57, 17 lis 2014


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 12
eeee... chyba sie nie zrozumielismy, już tłumacze. Danusiu, Waldku
nie zszokował mnie sam artykuł, bo to co tam opisane jest tu ciągle wałkowane.
ale hmm zszokowało i zdziwiło (ale i ucieszyło!) miejsce w jakim znalazłam tego linka może więcej ludzi przejży na oczy...
o!

ps. Lindsay, dokładnie.
Danusiu, proszę tak w nas nie wątpić ja dla przykładu - od mojego 'czasu ogrodowiskowego' tam gdzie musze -ściółkuje.... kartonami
____________________
CebuleKwiatowe 18:21, 19 lis 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Mój znajomy stosował taką matę i faktycznie jest to wersja dla klenicywh, albo też aby nazwać to łdniej 'zaprocowanych" i nie majacych czasu na ogród, ale w praktyce nawet zdaje egzamin.
____________________
Jagodi 19:27, 24 lis 2014


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
____________________
jagodi
Jagodi 19:27, 24 lis 2014


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
Ok wszystko super też jestem za tym by nie robić krzywdy roślinkom które bardzo kocham...chce je nawozic,a raczej glebę by miały się jak najlepiej ...ale pytam się jak to zrobić gdy zakłada się ok.20 ar.duży ogród o którym marzyło sie całe życie ,ogród dookoła którego są same pola które wraz z wiatrem dostarczają nieustannie masę chwastów.Człowiek musi chodzić do pracy ma dwoje dzieciaków w podstawówce....i jak to wszystko ogarnąć...zrezygnować z marzenia???....próbowałam tektury ,gazet ale i tak kochany mniszek nic sobie z tego nie robił ...kasy niestety też malutko by sobie pozwolić na większą ilość kory ...myśle aby
jakoś to wypośrodkować tylko w niektórych miejscach dać agrot.dodam że mam duże problemy z kręgosłupem...i jak tu dać radę to wszystko opielić ...czy jestem leniuchem -NIE...ale nie sposób choćby nie wiem jak się kochało swoje roślinki siedzieć non stop w ogrodzie ...jestem też matką...
____________________
jagodi
Gardenarium 19:56, 24 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mniszek urośnie na szmacie, jeśli to cię "pocieszy' Wszystko urośnie tak samo na szmacie pokrytej korą bo nasiona będą leciały. Jeśli marzysz o tak dużym ogrodzie to niestety przygotuj się na pracę w nim, nie ma ogrodów bezobsługowych wynajmij w takim razie kogoś na dniówkę niech pieli, a to jest potrzebne głównie w maju, gdy chwasty się wysiewają, jeśli nie dopuścisz do rozsiania, potem wystarczy przejść raz w tygodniu, podciąć motyczką, wyrwać większe i po robocie.Nie rozumiesz że mata szkodzi Nie o lenistwo tutaj chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 09:22, 25 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jagodii - zamiast wydawać majątek na matę ( za darmo jej nie rozdają - swoje kosztuje) proponuję zainwestować w żywopłot - naturalna barierę ochronną, która przy okazji pomoże utrzymać i tworzyć mikroklimat ogrodu.
Następnym posunięciem jest stworzenie kompostownika - to samograj, który z odpadów ogrodowych i kuchennych (liście, resztki bylin etc) stworzy genialny materiał na ściółkowanie zamiast kory. Jednocześnie taki kompost-ściółka wzbogaci i polepszy glebę w twoim ogrodzie.
Kolejny krok to tworzyć ogród sektorami.
Następnie ułożyć sobie grafik prac i przed czasem wysiewu chwastów wykładać glebę ściółką, kartonami, gazetami (trzeba koniecznie je nawilżyć). Potem wystarczy tylko przegrabić/wzruszyć wschodzące chwasty, a to tego nawet schylać się nie trzeba.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Jagodi 16:49, 25 lis 2014


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
Kompostownik już mam,ba nawet już pierwszy kompost wyprodukowałam ..żywopłot teraz stwierdzam ze by się przydał,przede wszystkim osłonił by ogród przed wiatrem...ale ja kiedyś się buntowałam przed typowo polskim ogrodem który każdy albo prawie każdy obsadzony dookoła jest rzędem tuj...ja myślę nie będę jak inni więc mam już posadzone różne drzewa (świerki ,wiąza sosny,klony)ale coraz bardziej zastanawiam się czy aby nie posadzić wzdłuż siatki jakiś żywopłotowych krzaczków ...acha zakupiłam już też opielacz ogrodowy który Maja w ogrodzie pokazywała (Arboteum Trojanów odc.521).Mam zamiar także gdzie się da posadzić roślinki okrywowe np. barwinka.Dziękuje za dobre słowa,rady .
Pozdrowionka!!!
____________________
jagodi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies