Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Gardenarium 18:28, 15 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
MirellaB napisał(a)
Biedne te rośliny Dla mnie to koszmarny widok Mam nadzieję, że ta szmata tylko na chwilę.


Ależ skąd, już nawet spłowiała, leży latami. Plastik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
19:13, 15 lis 2016
Gardenarium napisał(a)
Zamieszczam zdjęcia, które mnie zmroziły, anty przykład czyli jak nie powinno być w ogrodzie, a jest. I to w takim, gdzie ludzie jadą coś dobrego zobaczyć.

Nie naśladujcie tego.





Gorący plastik








Nie dosc ze niezdrowe dla roslin to wyglada to wizualnie ohydnie i sztucznie
19:14, 15 lis 2016
Gardenarium napisał(a)
Problem w tym, że mało który nie choruje, w zasadzie nie znam takiego migdałka, żeby nie chorował, każdy choruje.


O matko szkoda tak fajnie kwitna wiosna
Marta 21:06, 18 lis 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Efekty zastosowania maty.


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Iwk4 09:38, 19 lis 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mi najbardziej odpowiadają artkuły Danusi: Co robimy w lipcu, sierpniu, ..., listopadzie itp.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 09:44, 19 lis 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka ja też lubię te artykuły i zawsze z nich korzystam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zarowka 17:01, 20 lut 2017

Dołączył: 20 lut 2017
Posty: 1
Witam wszystkich Forumowiczów.
Od dwóch dni czytam ten wątek i dziś po kolejnym dniu walki ze szmatą postanowiłam podzielić się swoimi doświadczeniami.
W grudniu kupiliśmy dom z kilkunastoletnim ogrodem. Już wtedy zauważyłam, że w ogrodzie leżą maty-szmaty. Nie miałam pojęcia, że to coś złego dla roślin ( dopiero zaczynam moją przygodę z ogrodem) ale wiedziałam, że taki plastik mi się nie podoba i zlikwiduję go najszybciej jak się da.
Na pierwszy ogień poszła rabata najbliżej domu. Nieco dziwna, bo w towarzystwie dereni, chwastów, drzew których jeszcze nie zidentyfikowałam, rosną tu truskawki. Wiedziałam, ze w tym miejscu nie chcę mieć truskawek, więc nawet nie planowałam ich oszczędzać. Niemniej serce mi pękło, gdy zobaczyłam, jak truskawki walczą ze szmatą o lepszy los. Podobnie jak derenie, chwasty i niezidentyfikowane drzewka. Jedno wielkie kłębowisko korzeni, larw, smrodu (a jest dopiero luty) Żałuję, że tak późno zrobiłam zdjęcia. Może jednak i te mniej drastyczne do kogoś przemówią.

Gardenarium 21:37, 20 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Szkoda roślin, fajnie że likwidujesz to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirellaB 22:12, 20 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Żadna roślina do szczęścia maty nie potrzebuje - dobrze, że ją likwidujesz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 12:01, 22 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Smród jest, bo pory w macie szybko się zaklejają błotem, powietrze nie dochodzi,mata niemiłosiernie się latem nagrzewa...istny raj dla beztlenowców
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies