Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Problem ze skalniakiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem ze skalniakiem

stefan_jotek 17:03, 12 sty 2017

Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 17
Agrowloknine dawalem zeby mi trawa nie wyrastala na obszarze skalniaja. Usune ja na wiosne.
Czyli rozumiem, ze rojnik po wyjeciu z donicy w ziemi wlasnej trafia do dolka ze zwykla ziemia ogrodowa na dole zrobic drenaz z kamyczkow wymieszanych z przepuszczalna ziemia i na gorze tak samo przepuszczalna ziemia z kamyczkami? Jaka to przepuszczalna ziemia jest? Zwykla ogrodowa?
Gardenarium 17:05, 12 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozkopać cały placyk, gdzie są rojniki. Glinę rozkopać i rozluźnić, a nie tylko pod rojnikiem jednym.

Zwykła ziemia ogrodowa. Nie z worka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:08, 12 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby trawa nie wyrastała, to od tego jest pielenie. Widełki, podważanie i wyjmowanie trawy, chwastów z korzeniami. A najlepiej oczyszczenie podłoża przed sadzeniem. Sadzenie w czystą, przygotowaną ziemię bez gliny i bez szmaty.

Systematyczne pielenie w pierwszym roku i po chwastach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stefan_jotek 07:25, 13 sty 2017

Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 17
Czyli w ogrodniczym nie kupować zadnej ziemi? Jeżeli kupić to jaką? Czy na wierzch wysypac kamyki i przykryc ja cienka warstwa ziemi?
Gardenarium 07:35, 13 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do rojników nie kupować, bo to w zasadzie torf. W torfie rojniki nie lubią rosnąć, bo to jałowy "puch" a nie ziemia. Ziemię pod rojniki oczyścić i wziąć z ogrodu.

Skoro na wierzch kamyki, to już ziemi na kamyki się nie sypie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stefan_jotek 13:42, 13 sty 2017

Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 17
czyli biore ziemie ogrodowa tzn to co nawiozlem - czarnoziem + piach. taka mam warstwe 20cm w ogrodzie niestety pozniej jest glina.
Gardenarium 17:48, 13 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Glina jest pod spodem ? nie może być, ale ma być rozluźniona i przekopana.
To proste w obsłudze rośliny, dla początkujących, al w wodzie ani glinie nie znoszą rosnąć. Rozwodzimy się jakbyśmy uprawiali storczyki himalajskie czy z Kostaryki. Nie pytaj już, bo ja wszystko napisałam co miałam napisać, przeczytaj jeszcze raz i zastosuj rady.

Napisałam czego potrzebują.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:50, 13 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze raz:

- nawiezioną ziemię czarnoziem mieszasz przekopujesz z tą gliną, dodajesz jeszcze ziemi ogrodowej zwykłej, z pola gdzieś. Nie wiem skąd, od sąsiada może.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies