Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

renatamama3 21:48, 21 sty 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witaj Danusiu na ogrodowisku ,czytałam Cię na FO coś tam nawet naskrobałam ,potem jakoś mi znikłaś ,odnalazłam Cię na FM ,generalnie przez przypadek ,poszukując wpisów na temat domów Z ,i się dowiedziałam że zaczynasz od nowa .Ogród będziesz mieć cudny ,chyba cudniejszy niż stary .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Gardenarium 21:52, 21 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj, ja w kwestii regulaminu , taka moja rola m.in. niewdzięczna. Nie wklejaj proszę więcej niż 4 zdjęcia do jednego postu. Proszę o to też piszących, zwracajcie na to uwagę też, a nie tylko ja

Watek jest bardziej czytelny, gdy zdjęcia w jednym poście nie ciągną się aż do dołu Ten post potem usunę, a ciebei proszę o napisanie 5 postów pustych tylko z kropką. Rozciągnę zdjęcia na więcej postów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:58, 21 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Pięknie już jest masę pracy wykonaliście bardzo mi się wkoło wody podoba, a zima jak zaczarowana
Zostaję u Ciebie na stałe i tych dużych drzew zazdraszczam bo to jest to czego mnie brak najbardziej, moje są maleńkie jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:01, 21 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Ok Danuś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 22:51, 21 sty 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Witam serdecznie Masz ogromne pole do popisu Na pewno będziesz zadowolona z mozliwości jaki daje Ogrodowisko
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
BasiaLT 00:12, 22 sty 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Witaj ☺ ogród pięknie się prezentuje.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
dana1s 06:03, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Reniu witaj
Czasami tak to jest, że człowiek zaczyna wszystko od nowa. Cieszę się, że mam taką możliwość.
Chcę budować z7 stąd moja obecność na FM, ale działka jeszcze czeka na przekwalifikowanie.
Zapraszam Cię serdecznie!

Danusiu już poprawiłam i będę się starała pisać zgodnie z regulaminem. Zasugerowałam się innymi wątkami gdzie zdjęć jest sporo, a potem dopiero doczytałam. Przepraszam

Sylwio cieszę się, że podoba Ci się mój powstający ogród. Pracy za nami sporo, a przed nami jeszcze więcej. Nie mogę doczekać się wiosny, bo pierwsze zaczynamy grodzić. Będzie się działo
Starodrzew to skarb, ale też wyzwanie dla zakładającego ogród. Trzeba się dopasować do istniejących warunków, ale kto jak nie my

Witaj Jolanko w moim ogrodzie
O tak, ogród ma ogromny potencjał i postaram się go wykorzystać jak najlepiej.
Zapraszam!

Basiu witam i dziękuję za miłą opinię

Tak jak napisałam wcześniej, zimę przeznaczyłam na planowanie i marzenia .
Powstał prowizoryczny plan



I kilka wizualizacji






Mają one przede wszystkim oddać klimat jaki ma panować w moim ogrodzie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 06:20, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
W ogrodzie głównym materiałem wykończeniowym będzie moja ukochana cegła. Chcę ją połączyć ze starym betonem, do tego dołożę czarne kute elementy.
Całość rozświetli biel kwiatów i biała kora brzóz. Są to moje ukochane drzewa.
Kiedy przyszliśmy na działkę rosło na niej kilka biało kwitnących roślin:
ogromne akacje, zdziczała czereśnia, ałycze, czeremcha amerykańska, róże multiflory, kaliny roseum i koralowa. To posłużyło za moją bazę wyjściową.
W zamierzeniu ogród ma być biały z dodatkiem delikatnych różów i fioletów. Mocnym akcentem będzie amarant.

Mam kilka ulubionych gatunków roślin, które stale znoszę do ogrodu i szukam nowych odmian.
Są to kaliny, hortensje, lilaki, tawuły, piwonie, powojniki, bodziszki, przetaczniki, marcinki no i kosaćce.
Oprócz tego jest sporo host, traw ozdobnych, róż i wiele innych

Po długiej zimie nastała wiosna i wzięliśmy się ostro do pracy. Zaczęliśmy przerabiać teren za stawem.
Wykorytowaliśmy przyszłe ścieżki i nadaliśmy kształt rabatom.





Do zobaczenia
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 06:29, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Jako, że teść całe lata użyźniał glebę w ogrodzie mamy całkiem niezłą ziemię.
Szkoda by mi było wywieźć humus z miejsca gdzie powstanie dom, więc go zebraliśmy i rozplantowaliśmy za stawem, gdzie ziemia jest słabsza i gliniasta.

W połowie drogi



A teraz trochę widoczków .
Wiosna



____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 06:43, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Na wiosnę postawiliśmy w części gospodarczej namiot foliowy




Tutaj posadziliśmy pomidory, papryki, ogórki. Mniam, dobrze że wkrótce nowe wysiewy
Z tyłu ogrodu jest też składowany kompost.
Powstał też jagodownik. Posadziliśmy jagody kamczackie, borówki amerykańskie, czarne porzeczki, maliny i jeżyny.
W tym roku dojdą truskawki i poziomki.
Chcę też wsadzić kilka drzewek owocowych brzoskwinię, czereśnię, śliwkę renklodę ulenę i gruszkę.
Żeby to zrobić musimy przestawić płot, bo nie dość że jest zniszczony to jeszcze postawiony na oko tak, że 500 metrow działki mam za płotem
Początkowo chciałam siatkę, ale jakoś mi nie leży i zdecydowałam że ogrodzenie będzie drewniane.
O takie



Zanim zrobimy całość, pewnie minie sezon... ale damy radę

Ogród będzie wykańczany cegłą, ma być ciepło i swojsko. Cegła taka lub bardziej rustykalna. To jeszcze jest kwestia do ustalenia.

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies