Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Rosa 19:08, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Witam
skąd taki tytuł?
Tytuł przewrotny? O nie!
Ten tytuł długo się rodził i powstał z moich obserwacji.
Długo jestem na Ogrodowisku bo prawie od początku i długo myślałam nad tytułem.
Znam tu wiele ogrodów, niektóre od dawna podziwiam. Podziwiam też Was, tych którzy je tworzą i oddają im całe swoje serce i każdą wolną chwilkę.
Ok wracam do tytułu .
Chciałam na przykładzie swojego ogrodu udowodnić, że ogród nie musi być "forsochłonny" czyli tak jak w tytule.
Wiem, wiem to dłużej trwa, ale jak się nie ma co potrzebne (kasy) to się ma co się ma i też można dojść do celu i też efekt może cieszyć.
Płakać nie będę jeśli trochę poczekam, ogród uczy cierpliwości.
Dosyć nudy, do roboty
sylwia_slomc... 19:14, 25 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
Witaj
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Warmia 19:18, 25 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Witam się i czekam co dalej.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Rosa 19:20, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
witajcie dziewczyny, gratuluje refleksu i zapraszam
Katarzyna13 19:34, 25 sty 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Również witam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Danuta_G 19:46, 25 sty 2017


Dołączył: 14 gru 2014
Posty: 19
Rosa napisał(a)

Dosyć nudy, do roboty

Czekamy
____________________
Danuta
Rosa 19:47, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Mój ogród ma 3 latka. Układ ma dziwny, stąd i dziwne będą w nim rozwiązania. Jest taki nieogrodowiskowy, niekonwencjonalny i jeszcze nieuporządkowany. Właściwie to rozsadnik - przedszkole, ale już na grządkach.
Nie jestem cierpliwa, więc chciałam już, szybko, natychmiast by oko cieszyło.
Chciałam kolory, ten ogród był wymarzony i wyśniony, ogród miał być lekiem na wszystko. I jest, tu odzyskałam zdrowie i radość życia .
Proszę się nie śmiać i nie krytykować . Ja wiem do czego dążę i zapraszam do kibicowania. Na Waszych oczach będzie on powstawał.
3 lata temu tak się zaczęło:





chaszcze, sterty lisci, kiepski trawnik, zakopane śmieci w całym ogrodzie. Dwa stare orzechy włoskie. Nawłoć, rudbekie, powój, pokrzywy, glistnik i wiele innych chwaściorów.
hanka_andrus 19:49, 25 sty 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Znam ten sposób gospodarowania w ogrodzie, Czego nie możesz wyprosić od przyjaciół, kupuj nasiona, wysiewaj i dziel. Jak i dziel się nadwyżkami. W zamian otrzymasz cokolwiek innego.
Tak gospodaruję ze skromną emeryturą. I wcale nie narzekam. Tobie również się uda!
A może już się udało? Pokazuj swoje ogrodowe dokonania!
Każde cieszą, duże czy małe! Ale własne.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Rosa 19:51, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
hanka_andrus napisał(a)
Znam ten sposób gospodarowania w ogrodzie, Czego nie możesz wyprosić od przyjaciół, kupuj nasiona, wysiewaj i dziel. Jak i dziel się nadwyżkami. W zamian otrzymasz cokolwiek innego.
Tak gospodaruję ze skromną emeryturą. I wcale nie narzekam. Tobie również się uda!
A może już się udało? Pokazuj swoje ogrodowe dokonania!
Każde cieszą, duże czy małe! Ale własne.


Witaj Hanusiu
ależ u mnie było zupełnie odwrotnie. To ja siałam i pikowałam, rozmnażałam i rozdawałam starszym ogrodniczkom
Danuta_G 19:51, 25 sty 2017


Dołączył: 14 gru 2014
Posty: 19
Pierwsze zdjęcia intrygują...
____________________
Danuta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies