Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Warmia 18:25, 26 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Ooo, myślałam, że już się załapię na czasy obecne, a tu mus poczekać jeszcze troszkę. Ale wygląda na to, że się opłaca
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Nett 19:04, 26 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Dla mnie to po prostu niesamowite jak urosły rośliny w ciągu roku. Zazdroszczę. I bardzo bardzo podoba mi się murek i wrzosowisko. Świetna robota i super wrażenie.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Rosa 19:53, 26 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
olga80 napisał(a)
Bardzo ciekawa opowieść będę podglądać


dzięki za dobre słowo, dobra kobietko
Rosa 19:55, 26 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Warmia napisał(a)
Ooo, myślałam, że już się załapię na czasy obecne, a tu mus poczekać jeszcze troszkę. Ale wygląda na to, że się opłaca


ale Ty niecierpliwa , prawie tak jak i ja.
I muszę Cię rozczarować, bo rok będzie trochę monotematyczny ze względu na nową chorobę ogrodową.
olga80 20:00, 26 sty 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
czyżby to była choroba różana ?
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Rosa 20:04, 26 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Nett napisał(a)
Dla mnie to po prostu niesamowite jak urosły rośliny w ciągu roku. Zazdroszczę. I bardzo bardzo podoba mi się murek i wrzosowisko. Świetna robota i super wrażenie.


Anetko pisałam, że mam kiepską ziemię i co dałam roślinom, mnie one też zadziwiły, liczyłam na mniej. Murek jak pisałam to niskobudżetowa inwestycja, takie pustaki znajdziesz w każdym składzie budowlanym, kilka zł za sztukę. Wrzosy jak zapewne wiesz wymagają kwaśnej gleby, bo w zasadowej ziemi ich korzenie nie pobierają wody. Co 2 lata dostają 2-3 worki kwaśnej próchnicy i trochę kory, bo ładnie na jej tle wyglądają.
Dzięki za uznanie
Rosa 20:05, 26 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
olga80 napisał(a)
czyżby to była choroba różana ?


nie, nie, nie różyczkę to już mam od 3 lat
to następna choroba, ale mniej kłująca
Anda 20:19, 26 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Witaj, bardzo fajne początki u Ciebie Fajnie, że piszesz, że coś nie wyszło tak jak myślałaś. Mimo to widać, że większość roślinek super się u Ciebie czuje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sonny 20:52, 26 sty 2017


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Czekam z niecierpliwością na nowy odcinek serialu
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Rosa 10:33, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Witam 2016 rok
Zaznaczam, że nadal trwają remonty domów i to jest priorytetem. Przepraszam za widoczny gruz i składowane materiały budowlane.
Na ogród przeznaczyłam jakieś 500-700 zł przez cały rok.

I tu pewnie Was rozczaruję.
W przeciwieństwie do innych, pokażę to co się nie sprawdziło, jako nauczkę i podpowiedź. Nie będzie zdjęć z żabiej perspektywy, ani z perspektywy by zagęszczać nasadzenia i tworzyć kompozycje. Nie będzie "ładnych ujęć" pod kątem i ukrywania tego co nie powinno znaleźć się w kadrze. Nie o to chodzi w moim przypadku. To znajdziecie na innych wątkach. Mój wątek jest inny i powstał w innym celu.
Pokażę jak szybko rośliny nabierają masy i tężyzny i jak potrafią radzić sobie w ekstremalnych warunkach na patelni, pod orzechem i w korzeniach dębu, na nieprzekopanej ziemi, właściwie na martwicy glebowej zasilonej na wiosnę po 2 latach niedojrzałym kompostem, bo tylko taki miałam. Jesienią dostały już dojrzałe papu i to z obornikiem.

zamiast pociejowa jest tak i długo tak było, dopóki lawendy nie skosiłam, po 3 tyg. znów zakwitła i znów tak było



rabata przy domku gospodarczym dostała malutką magnolię siebolda, która b. się postarała



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies