Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Gabriela 13:50, 29 mar 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja też byłam wierna, ale zeszłe sezony były porażką, były porażone szarą pleśnią. No i rozglądam się za innymi. Widziałam że sprzedają Sengę Gigana, jakąś niemiecką wariację.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Anda 14:04, 29 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Tez kupilam wlasnie wczoraj Senga Sengana. To chyba najbardziej znana tutaj odmiana, bardzo popularna i chwalona w zachodnich Niemczech. We wsch. popularna jest Mize Schindler, ale potrzebuje Sengi jako zapylacza. Kupilam obie i bede porownywac. W zeszlym roku mialam odmiane Vima Zanta i byla malo slodka, malo aromatyczna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anka_ 14:36, 29 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
hanka_andrus napisał(a)
Dawno nie padało, a w ogrodzie jeszcze wodociąg nie działa. Dobre i kilka kropel deszczu- właśnie minimalnie podlewa! Cieszy mnie to w tej chwili, jak nigdy dotąd!
Oj Haniu, jak ja z chęcią oddałabym trochę wilgoci z gleby. U mnie tak mokro, że buciory zasysa, o wejściu sprzętu to zapomnieć można. I też pada
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Basilikum 15:08, 29 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
a ja mam mix i sama nie wiem jakie mam. Za rok bede usuwac truskawkowa gorke i wtedy zabiore te, ktore sa smaczne i dokupie jakas konkretna odmiane, moze ta Senge skoro polecacie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
asiak 15:15, 29 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Haniu, u mnie też pada deszczyk, wiec wolne wieczorkiem od działki
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
gobasia 15:42, 29 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Senga sengana jest bardzo smaczna ,tylko dosyć póżna Też lubię słodkie i ciemne truskawki a nie te pół czerwone

Hania to masz dziś odpoczynek?...czytam ,że pogoda butelkowa...tylko tam do nalewki się nie dobierz!!!


____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 15:44, 29 mar 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś, mimo deszczyku, byłam w ogrodzie z dostawą obornika końskiego. Mam go złożonego w workach w kompostowniku. Jesienią będę używać.
A teraz leje i siedzę już w domku.
Takie sobie naparstnice:


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
asiak 15:56, 29 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do tej pory nie podobały mi się naparstnice, a teraz bardzo... zresztą dużo roślin zaczęło mi się podobać pod wpływem Ogrodowiska.
W zeszłym roku wyrywałam naparstnice, w tym będę kupować hihihi... ach, te gusta tak się zmieniają
____________________
AsiaDziałeczka Asi
eda 19:09, 29 mar 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ha ha tylko w rękawicach sok trujący ja nie wiedziałam i teraz ostrzegam moją Lenkę zanim zerwie kwiatka Asiu

Hanusia pracusiu u mnie też pada rano trochę pobiegałam ze szpadlem i hepi jestem
Miłego wieczorku
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
KasiaWB 20:52, 29 mar 2017


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
I jest wiosna teraz będzie już cieplej nareszcie ) no i będzie można więcej na powietrzu przebywać
Ściskam wiosennie Haniu
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies