Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Madzenka 09:22, 27 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jadę dzisiaj do mamy i taty na grób .... a teściową M odbiera ze szpitala, który w nocyn wrócił zza granicy... planuje wreszcie wróci do życia znaczy się odetchnąć i podziałać w ogrodzie.
Odniosę się do Waszych inspirujących postów wieczorem. Buziaki i ściskam mocno
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 12:50, 27 maj 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
makadamia napisał(a)


Asiu, przecież ja cały czas właśnie o tym mówię!
My też oglądamy ChFSh żeby zobaczyć, co tam jest ciekawego, a nie co jest modnego

Ps.: Twojego ogrodu nie można się nie znać. Odsyłam do niego każdego świeżaka który ma skarpy i pyta się co z nimi zrobić
serio? Miłe
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
MagdaBaj 13:32, 27 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Marzenka a czy możesz podać link skąd brałaś te brzozy? I podpowiedz kiedy najlepiej sadzić i co do dołka...I jeszcze jedno mam pytanie dziewczyny do Was co robicie z cebulami czosnków? Kiedy one przekwitają?
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 20:04, 27 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ta piwonia ...zapach i kolor ...chwyta ze serce...
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
mirkaka 21:29, 27 maj 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Azalie piękne, dopasowane kolorystycznie, nie tak jak u mnie każda w innym kolorze
Marzenko, przepiękny ogród, soczysty, zachwyca
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
oliwka 17:33, 28 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Marzeń a co z różami? Dziś u koleżanki oglądałam przekwitajaca róże w kolorze pomarańczowym jakaś nn. Kilka kwiatów już przekwitlo. Myślałam że róże dopiero zaczynają a u znajomej kwitną już tydzień. Ona mieszka w twojej okolicy
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Madzenka 20:31, 28 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moje ulubione graby inspirowane Ulfem z CHFSh bodajże sprzed 10 lat...
Mają zamontować oświetlenie na naszej ulicy, być może znów mi je przekopią. Jedna sztuka do tej pory nie może sie pozbierać po ciągnięciu wody...

Już za chwilę zakwitnie tu lawenda VIVA i trzeba będzie ściąć kwiaty kostrzewy




____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:31, 28 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MagdaBaj napisał(a)
Marzenka a czy możesz podać link skąd brałaś te brzozy? I podpowiedz kiedy najlepiej sadzić i co do dołka...I jeszcze jedno mam pytanie dziewczyny do Was co robicie z cebulami czosnków? Kiedy one przekwitają?


kurcze nie pamiętam, coś chodzi mi po głowie iglaki24.pl
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:37, 28 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aska napisał(a)
Marzenko czy mogłabyś mi doradzić czym spryskać buka tricolor. Już drugi rok coś podjada listki ( są dziurawe i podgryzione).Pryskam mospilanem,ale nie ma efektu. I jeszcze jedno pytanie- stosujesz jakąś odżywkę do buka? bo Twój buk wygląda zdrowo i ma ładne listki.


Kup koniecznie środek systemiczny, czyli taki , który wnika w roslinę i nie smakuje już robalom. Kiedyś bardzo skuteczny był Confidor , ale Chyba wycofali i jest dostępny tylko dla profesjonalistów. Podobno dobry jest Movento ,ale nie próbowałam go jeszcze
oprysk musisz robić co 7 dni przy inwazji robali. Jednorazowy oprysk zwykle jest nieskuteczny
Polecam artykuł
http://doradztwosadownicze.pl/zwalczanie-mszyc/


Buka podsypuje tymi samymi nawozami co resztę roślin. Jeśli męczą go mszyce będzie słabo przystawał, jak pozbędziesz się robali odżyje.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:39, 28 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)
Marzena, ja do Ciebie z pytaniem, kiedy ścinać seslerie.. i na jakiej wysokosci. Odpowiedz proszę jak krowie na rowie. Te jasne coś kiespko w tym roku rosną. A te ciemno zielone kwitły i tera się wykładają.

Obrazków nie oglądałam bo było dużo słowa pisanego, a ja mam czasu brak.. nadrobię po niedzieli.. wtedy pochwały dla ogrodu zostawię.

I pytanie z ciekawość, czy lotos żyje?? Bo mój kawałek coś słabiutki...



Aniu własnie przycięłam seslerię heuflerianę. łapię za czuprynę i ciacham tak ok na wysokości 10 cm. Nie za nisko, ale za dużo tej jej nie zostawiam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies