Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Madzenka 17:26, 19 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wendy79 napisał(a)
Marzenko, pytanie mam dotyczące cięcia traw. Czy jak turzyce po zimie wyglądają brzydko, to też je ciąć? Krótko?


Wiekszosc zimozielonych (ice dance, evergold, oshimensis) jest wrazliwa na mrozy i nie ruszam ich do czasu az gleba będzie naprawdę ciepla i nie ruszą ze wzrostem. Wtedy gdy będziesz widziała , że w środku wychodzą młode listki, wtedy można je bardzo krótko przyciąć. Jeśli teraz chcesz ciąć to same końcówki, miej jednak świadomość, że i tak wszystkie te brzydkie liście trzeba będzie i tak obciąć lub wyskubać


Zupełnie inaczej ma się sprawa nie zimozielonych, czyli brązowiejących od mrozu carex, te ścinamy na poczatku marca (u nas można za tydzień) na krótko. Tak traktuję carex montana, carex aurea elata
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:30, 19 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
patrycja napisał(a)
Witaj Marzenko chciałam cię zapytać o kostrzewę siną , nie mogę tego postu poszukać . Jak o nią dbasz? Kiedy ją ścinasz? A jeszcze jedno jeśli dobrze rozumiem molinię vieregata wyskubujesz nie ścinasz? Za odpowiedzi szczerze dziękuję


Szkoly sa rózne względem kostrzewy sinej a własciwie dwie:
1. Mozesz ja teraz gdy sie ociepli ( marzec) juz definitywnie ściąć krótko
2 moja metoda - teraz wyskubuje tylko najdluzsze zbrązowiałe brzydkie klosy i zostawiam pióropusz, gdy zakiwtnie latem golę ją na łyso i ekspresowo odrasta

Molinie variegat mozesz obciać juz teraz króciutko. Moja nawet nie potrzebowała sekatora, wszystko wyszło przy pociągnięciu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:35, 19 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)
Pewnie że nie ma sie co spieszyc z cięciem, teraz to drzewa owocowe , klony i brzozy bo te później płaczą , reszta może poczekac.U mnie sporo śniegu lezy więc nic nie robię.


Brzozy skorygowalam juz w ostatni weekend stycznia. Drzew owocowych ani klonów nie mam, więc czekam teraz na czas cięcia grabów. Jeśli pogoda się utrzyma u nas to pewnie za tydzień lub dwa już to wykonam

Śnieg ostatnio widziałam u mnie na początku lutego...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:38, 19 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milka napisał(a)
Hakone i molinia bardzo wcześnie stratują, z miskantami chyba jednak tez się wstrzymam. Może tylko w tych słonecznych miejscach zetnę, bo tam ziemia już miękka.


Na hakone i molinie jest u nas już czas. Pewnie dzisiaj przy tak pieknej pogodzie juz cały ogród wyczyściłaś?
U mnie jednak chłodniej, nie mam sąsiednich okolicznych domów ani murku, który chroniliby mój ogrod przed naglym mrozem

Miskanty zetnę pewnie na poczatku marca
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:40, 19 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zagajanka napisał(a)
Cięłam dzisiaj winorośl i jabłonkę Wycięłam trochę bylin, trawy na razie oszczędziłam.
U mnie już widać hiacynty, narcyzy i tulipany. Krokusy to jeszcze w grudniu wylazły.


Chyba za tydzień wszystko będziemy mogly zrobic, zapowiadaja juz regularna wiosnę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polinka 17:58, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Madzenka napisał(a)


Chyba za tydzień wszystko będziemy mogly zrobic, zapowiadaja juz regularna wiosnę


A u mnie -8 ma być za tydzień w nocy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wendy79 18:48, 19 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Madzenka napisał(a)


Wiekszosc zimozielonych (ice dance, evergold, oshimensis) jest wrazliwa na mrozy i nie ruszam ich do czasu az gleba będzie naprawdę ciepla i nie ruszą ze wzrostem. Wtedy gdy będziesz widziała , że w środku wychodzą młode listki, wtedy można je bardzo krótko przyciąć. Jeśli teraz chcesz ciąć to same końcówki, miej jednak świadomość, że i tak wszystkie te brzydkie liście trzeba będzie i tak obciąć lub wyskubać


Zupełnie inaczej ma się sprawa nie zimozielonych, czyli brązowiejących od mrozu carex, te ścinamy na poczatku marca (u nas można za tydzień) na krótko. Tak traktuję carex montana, carex aurea elata


Dziękuję za odpowiedź . U mnie zdecydowanie zimniej, poza tym teraz mam czas roztopów. Myślę, że przeczekam te opady w tym tygodniu i jeśli zapowiadana pogoda się ziści, rozpocznę czyszczenie ogrodu na początku marca.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Basilikum 19:21, 19 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
czytam o trawach i sie ucze, bo u mnie sa pierwszy sezon i az sie boje je ciac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
nicol21 19:52, 19 lut 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wczoraj dopiero odkryłam, że nowy wątek-sezon zaczełaś.
Mimo, że nie planujesz rewolucji [a pewnie małe na pewno będą... chyba nie wysiedzisz ]to myślę, że będzie co oglądać i podziwiać. A jak nie - to cóz, będziemy podziwiać ten "nudny" ogród
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
malgol 20:04, 19 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Marzenko, a brązowe turzyce się przycina czy zostawia? Moje po zimie tak samo brązowe jak przed i nie wiem co mam z nimi zrobić?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies