Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 20:51, 15 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Od strony sąsiada z prawej strony przed oczkiem chciałabym pociągnąć rabatkę długą na 17 metrów a szeroka tak na około 15-góra 2 metry i połączyć ją zgrabnie z tym moim oczkiem wodnym, bo niestety od sąsiada mam tylko 4 metry szerokości a mój M chciałby mieć możliwość jakiegoś wjazdu na ogród (mamy taki mały ala traktorek typu białoruśka z małą przyczepką). Wymyśliłam sobie coś takiego: jako tło thuja szmaragd a przed nią lawenda i białe jeżówki, może gdzieś pomiędzy jeszcze jakaś trawka lub rozchodniki przeplatane rozplenicą japońską little bunny. Czy tak mogłoby być czekam na sugestie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Ananasek 21:27, 15 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Witaj Moniko!
Skoro masz wąską, ale długą działkę...podziel ją na tzw. pokoje ogrodowe!
pozdrawiam
____________________
Beata Moje nieplony
Nikita 15:03, 16 lut 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Monika, przydrepciłam z rewizytą.
Ogród zapowiada się fajnie, dużo juz pracy zrobiliście, bo widać imponujące efekty. Niestety wiele też pracy przed wami...wiem coś o tym, bo ogródek mam bardzo podobny...też 15 m szerokości... ciągle coś dosadzam, przesadzam albo wyrzucam. Błędów nigdy się nie uniknie, zwłaszcza na poczatku.
Skalniaczek z oczkiem wodnym ładny tylko koniecznie wywal tą włókninę.
A jeśli chodzi o zakup nowych roślinek to "wyczaj" gdzie i kiedy w twojej dalszej lub bliższej okolicy są jakieś targi, wystawy, kiermasze ogrodnicze...tam można naprawdę tanio znaleźć roślinki i to niekiedy wcale nie takie małe.
Będę do ciebie zaglądała. Powodzenia
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gardenarium 15:07, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Byłam i popoprawiałam posty, bo zdjęcia mieszają się z tekstem. Klikaj enter po tekście, w w srodku tekstu wszystko się przesuwa i post jest mało czytelny.Widzisz różnicę?

Zobacz przykład

Źle


No to teraz

coś o mnie. W roku 2009 kupiliśmy działkę no i rozpoczęliśmy budowę domu.. A działka wyglądała tak

Dobrze


No to teraz coś o mnie. W roku 2009 kupiliśmy działkę no i rozpoczęliśmy budowę domu.. A działka wyglądała tak









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monia81 15:18, 16 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Nikita - bardzo dziękuję, agrowłóknina napewno wyleci:, dziękuję za rady

Pani Danusiu - dziękuję poprawię się
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
kinia111 17:03, 16 lut 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Jestem z rewizytą u Ciebie też ślicznie. Ładny ogród, tego co widzę to duży. Więc pracy też dużo. Życzę powodzenia. Będę zaglądać.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
gosika67 19:41, 16 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Monia masz dużo miejsca do obsadzania, chętnie będą Cię odwiedzać i podglądać jakie masz pomysły.Pozdrawiam Gosia.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Monia81 21:34, 16 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Kingo bardzo dziękuję i zapraszam, nie jest to jeszcze to co bym chciała, ale myślę że z Waszą pomocą się uda

Gonia bardzo dziękuję za wizytę, u Ciebie też będę stałym bywalcem
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
patrycja 21:48, 16 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Znalazłam kolejnego amatora mieczyków ,uwielbiam te kwiatki .
____________________
Patrycja mój ogródek
sylwia_slomc... 21:49, 16 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
No hej widzę, że się udało i z podpisem i Gości już tyle Cię odwiedziło
Fajnie działacie mija działka tylko o 10 arów większa od Twojej też wąska i długa. Cieszę się, że brzoza pozostawiona, widać jak przez te lata urosła.
Jeśli włókninę masz materiałową, a nie plastikową to z biegiem lat ulegnie rozkładowi, przetestowałam w truskawkach. Też ją mam na rabatach trocinowych, wiem , że lepiej jak jej nie ma, ale nie dałabym rady zdjąć takiej ilości trawnika, a potem wybronić się przed nawiewanymi chwastami. Poza tym ogranicza podlewanie na dużej powierzchni jak jest susza, bo pod nią zawsze jest ziemia wilgotna. Jeśli będziesz w stanie ogarnąć całość bez szmaty to wywal, ale jeśli wiesz, że nie dasz rady to wytnij tylko większe koła wokół roślin, żeby korzenie miały powietrze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies