Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza II

bdan 09:26, 23 mar 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)


w tym roku to na pewno nie będzie czas na leżenie, plany są takie ogromne, że na pewno wszystkich nie zdążę zrobić w tym roku i co najwyżej będę mógł często polegnąć i śmierdzieć by po chwili odpoczynku doprowadzić się do porządku
Planów na razie szczegółowo nie opisuje bo czym mniej gadam tym więcej udaje mi się zrobić.





Witam się w nowym wątku.

Fajną miałam dzisiaj lekturę do porannej kawki. Szacun wielki, tyle pracy ale efekty imponujące.

Tym wpisem mnie zaciekawiłeś, jestem na 6-tej stronie, czytam dalej. Może uchyliłeś rąbka tajemnicy
AgataP 09:29, 23 mar 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Łukasz i ja przydreptałam do Ciebie tutaj

Dylematy w pełni rozumiem, w mojej głowie też powstał plan przeróbki jednej rabaty, rośliny mam, kilka tylko dokupić ale ta robota mnie zniechęca. Trzeba wysadzić by potem albo posadzić albo przenieść do przechowalnika. Może robota tak nie przeraża jak to że powinnam to zrobić teraz wiosną, a na to nie mam aktualnie czasu... więc temat zamiatam na razie pod dywan

Ale plan masz dobry - ja kocham proste linie, bom prosta dziewczyna
____________________
Z Pszenicznej...
bdan 09:30, 23 mar 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)
nie mogę podjąć decyzji: robić czy nie robić



Ja myślę, że będziesz robił. Nie wytrzymasz, żeby nie robić
Agania 10:28, 23 mar 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)
Łukasz, ciekawe co piszesz o utopieniu się ID. Moja właśnie dzięki deszczom ma się świetnie. Ciekawym zjawiskiem jest temat gleby w ogrodzie, niezmiennie mnie zajmuje.



Widzisz u mnie podobne zdziwienie.
Pierwsze kepy ID w lekkiej glebie wystawa południowa czyli słońce po zimie spalone i przemarznięte...do reżimowego cięcia.

Drugie kępy młodsze posadzone na gliniastej, mokrej ziemi, od zachodu w zacisznym miejscu, nawet nie złapały żółtej plamki po zimie...sezon ruszy wszystko się zmieni na lepsze

Łukasz nie wiem co ci poradzić ja mierzę siły na zamiary i tak nie mam ruszonych miejsc od kilku lat, nie wierzę w to, że nie zaczniesz i zostawisz, w końcu są rośliny i ręce palące się do roboty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kawa 11:13, 23 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Nie ma jak refleks

melduję się ja

i wzdycham

Łukasz jak Ty masz pięknie !!!!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Iwk4 11:16, 23 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, czytałam, że bukszpany wyglądają nieciekawie. Po wiosenym cięciu mogą się odbudować. Tylko grzyba pilnuj.
____________________
Ogródek Iwony II
Mala_Mi 11:47, 23 mar 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jestem... nawet wszytko obejrzałam i trochę poczytałam.

Mądre słowa, jak nie pasuje to wyciepać.. ale to się tak łatwo mówi.. najśmieszniejsze, że te miejsca gdzie wywaliłam sentymenty są najładniejsze w ogrodzie

Kocham twoją bylinową A ID podzielisz z tych co masz i po kłopocie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ogrodowy_Kal... 13:19, 23 mar 2017


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Czytając o Twoich planach dotyczących zmian i dylematach z tym związanych uśmiecham się do siebie bo od razu przypominam sobie jak chodzę po ogrodzie z roślinką i łopatą przymierzając ją w wiele miejsc po kilka razy
Ale jaka to satysfakcja jak w końcu wybrane miejsce jest ok z każdej strony ogrodu
Wiem że wszyscy tu wiedzą o co mi chodzi
Ps. Rodzina też mnie "nie rozumie"
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Luki 19:44, 23 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Asiu to może coś bordowego lub srebrzystego. Na przykłąd Gunsmoke (mało obiektywnie bo to moja naj naj ) Obsidian, Dark Secret, Creole Night, Shanghai. Przejrzyj ofertę sklepów bo jest znów bardzo dużo nowych odmian, a te o ciemnych liściach dobrze rosną na słonecznych miejscach.

Monika to ja przez te będzińskie śmigam

Elu tak czasem jest atakowana, ale trzy warunki jak się spełni to są ładne. Musi być dobrze odżywiona, kompost czy nawóz do podstawa, następnie nie można jej lać po liściach, a na końcu gdy widać pierwsze oznaki szarej pleśnie, oberwać wszystkie zarażone liście i niestety opryskać na grzyba, wtedy jest do uratowania

Ula problem w tym, że nie za bardzo da się to podzielić bo rośliny z 4 rabata muszą nagle zacząć migracje by przesadzić jedno, trzeba zrobić miejsce na drugie itd oczywiście na pierwszym miejscu jest przesadzanie, wysadzanie zgromadzonego dobra w doniczkach w kolejnym etapie, kolejnym etapem nabycie kilku brakujących roślin, a na końcu doprowadzenie tego do porządku... mozę do końca maja się z tym wyrobię

Na pierwszy rzut muszą pójść bukszpany, trawy, hortensje, różaneczniki i graby, później całe zastępy bylin, a by ruszyć z różanecznikami muszę przesadzić trochę bylin i tak w kółko



____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:46, 23 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Justynko lista lilii nie była publikowana bo lepiej tego nie robić... długa ta lista gdzieś ze 16 odmian a kilkanaście w większej ilości

Kindzia troszkę się jednak martwię bo nie tak łatwo je odkupić ile kilometrów musiały zrobić i przez ile dobrych rąk przejść musiały
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies