Gdzie jesteś » Forum » Róże » "Dziczki" - dzikie pędy na różach

Pokaż wątki Pokaż posty

"Dziczki" - dzikie pędy na różach

marzena_p 07:13, 31 maj 2014


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Moja dziczka ma dwa lata i nie kwitnie. Kiedy można spodziewać się kwiatów. Rośnie w półcieniu .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Anabell 09:18, 31 maj 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Dobry wątek. w tym roku posadziłam dużo róż, zalecenia są głęboko sadzić, myślę zaczną wyrastać dziczki niżej szczepienia. trzeba pamiętać zawsze je usuwać inaczej będą krzaczory.

Czy to głębokie sadzenie oznacza tylko do szczepienia ?
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
basia3 00:09, 09 lip 2014


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
ja hoduję dziczki mam dwa dorodne pędy będę próbowała okulizacji jeśli coś wyjdzie to się pochwalę.
____________________
JEST DOBRZE :D
agatanowa 23:30, 30 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
a ja powtórzę pytanie: czy róża szlachetna ma zawsze 5 części na liściach czy różnie?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Mazan 11:49, 31 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agatanoa,

Z tym jest różnie. Moja Nostalgie ma pięć listków w liściu, a sztamowe /szczepione/ po siedem. Również kilka pozostałych mają pięć listków, a francuska ma siedem. Być może jest to związane z rodowodem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 23:06, 09 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Agnieszka02 napisał(a)
Nie wiem co się dzieje z moimi różami wielkokwiatowymi. Niektóre z nich puszczają bardzo dużą ilość grubych pędów, dzików. Zazwyczaj pojawiały się sporadycznie, wyrastały od ziemi, regularnie obcinane były do opanowania. W tym roku jest tego cała masa, pojawiają się wyżej na pędach. W przypadku jednego krzewu zauważyłam, że wypuścił trzy nowe pędy i wszystkie trzy mają pąki kwiatowe zupełnie różne od tych, które miały kwitnąć (odmiana Sovenir de Baden Baden). Problem w tym, że gdy je usunę, to z róży praktycznie nic nie zostanie. Oznacza to, że już jest na straty?
Jak ratować moje róże?
Osobny problem to upały, które też je bardzo niszczą ...
Liczę na Waszą pomoc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:07, 09 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zamieść proszę zdjęcie, bo z opoisu nie wynika wcale że to są dzikie pędy, skoro puszczają ze szlachetnych, trzeba to zobaczyć. Dopiero postaram się odpowiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 23:19, 09 sie 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
A dodatkowo nadmienię że róża "Pamiątka z baden-baden" ma grube brązowe pędy . można z dzikiem pomylić .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Agnieszka02 10:58, 10 sie 2015


Dołączył: 07 kwi 2015
Posty: 2
Witam serdecznie i dziękuję za okazane zainteresowanie.
Oto kilka zdjęć, chyba do końca nie oddają tego co widać gołym okiem. Pokazuję skąd wyrastają pędy, grubsze ale bardziej wiotkie.Także jak zagęszczone są łodygi listkami po sam czubek i jak tworzą się pączki kwiatowe - po kilka na czubku, dotychczas były to pojedyncze duże kwiaty.

Nie wiem, być może spanikowałam, być może to nie dziki, może faktycznie to niesprzyjająca aura, ale coś jest nie tak.

Alina - Różę Souvenir do Baden Baden znam z poprzednich sezonów i niestety nie tak wyglądała, oj, nie tak.

Pozdrawiam
Agnieszka
Anda 11:19, 10 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Hej,

wg mnie wygląda to dobrze, róża się rozkrzewia. Nie widzę dziczek. W opisie napisane, że może kwitnąć pojedyńczo lub wieloma kwiatami na końcu pędu. Porównaj sobie z https://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.51181&tab=1

Trochę za płytko ją posadziłaś. Miejsce okulizacji powinno być tak ok. 5 cm pod ziemią. Na zimę warto zrobić kopczyk.

Czasami róże pod wpływem pogody trochę zmieniają swój wygląd. Raczej tutaj nie ma się czym przejmować. To taka moja subiektywna ocena na podstawie widzianych zdjęć





____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies