Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Kostka granitowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kostka granitowa

Margoth 00:25, 17 mar 2012

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
moni napisał(a)
a kostka granitowa jako obwódka do rabat głupie co?.


Wcale nie głupie, u mnie tak jest
____________________
Ogród Margoth
Gardenarium 22:49, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A jak z tym grysem, nie miele się pod nogami? A jak się zamiata taką kostkę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Johny 23:56, 01 kwi 2013

Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 4
Z tego, co mi wiadomo to takie wykonanie jak pisała Margoth wcale nie jest nie zgodne ze sztuką budowlaną

W różnych terenach naszego kraju wykonuje się prace brukarskie na wiele sposobów i to w większości prawidłowych
wynika to z dostępności materiałów i ekonomii

Ze zdjęć, jakie podała Margoth wygląda to na dobrze wykonaną prace
podbudowa z kamienia łamanego niesortowanego pod warunkiem, że ma odpowiednią grubość i jest dobrze zagęszczona jest równie trwała jak betonowa a w pewnych rejonach i dużo tańsza.
A co do podsypki z piasku granitowego to moim zdaniem jest lepszy od podsypki cementowej

Nawierzchnia wykonana w ten sposób może być bardzo trwała pod warunkiem dobrej jakości kamienia, prawidłowego ułożenia oraz innych czynników często uważanych za nieistotne.
jolka 19:45, 05 paź 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
To i ja wrzucę naszą kosteczkę Suchy beton pod obrzerza,
poza tym kilka warstw podsypek/piasku a między kostką bazalt.






____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
stingietka 11:39, 08 gru 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 71
Witajcie,

chciałam się podpytać o utrzymanie nawierzchni z kostki granitowej a konkretnie o jej zamiatanie.
chciałabym u siebie zrobić plac zabaw dla dzieci na piasku, teren byłby otoczony z jednej strony kostką granitową - byłaby to ścieżka prowadząca z domu na podjazd. Obawiam się ze duża część piasku będzie lądowała na kostce właśnie. Czy łatwo się piasek z kostki zamiata? Czy w takim przypadku kostka brukowana nie jest bardziej praktyczna? a może jakieś dodatkowe obrzeże w takim przypadku jeszcze zastosować - tylko żeby dzieciaki się nie potykały z bardzo

Myślałam żeby plac z piaskiem był jakieś 2 cm poniżej poziomu kostki - może wtedy mniej będzie się przesypywać. Co sądzicie?

____________________
Kasia
Gardenarium 11:43, 08 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wszystko się dobrze zamiata, tylko kostka musi być dobrze zafugowana piaskiem z dodatkiem cementu. Ona nie jest idealnie równiutka, u mnie zamiata się w miarę, ale nie idealnie. Betonowa byłaby bardziej równa i lepsza w zamiataniu, ale jednak betonowa... a nie kamienna. Zalezy co kto lubi

Obrzeże też jest z kostki granitowej, tylko większej, dwa rządki.

Piasek na placu zabaw może być niżej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stingietka 11:47, 08 gru 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 71
Danusiu - dzięki za szybką odpowiedź!
____________________
Kasia
Gardenarium 12:08, 08 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tylko nie róbcie tak obrzeża jak powyżej na zdjęciu, to jest absolutnie źle zrobione, wyobraź sobie trawnik przy krawędzi kostki, nie da się go zrobić. Za duże gule cementu na brzegu Ja tak nie robię, jak zrobiono tutaj powyżej.


jolka napisał(a)
To i ja wrzucę naszą kosteczkę Suchy beton pod obrzerza,
poza tym kilka warstw podsypek/piasku a między kostką bazalt.










____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stingietka 22:39, 15 gru 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 71
Danusiu - dzięki za przestrogę

jeszcze mam jedno pytanie - czy po takiej kostce da się chodzić boso? Mam małe dzieci i zastanawiam się czy się nie pokłują za bardzo.... czy będzie im wygodnie.
____________________
Kasia
Gardenarium 07:45, 16 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Co do dzieci to nie wiem, ale to kamie n przecież jest, naturalny materiał, nie kaleczy, ale równy idealnie nie jest. U mnie jak patrzę, to gdyby dzieci biegały, a nieraz biegają na bosaka dzieci sąsiadki, to nic im się nie stało.

Jak kostka u mnie wygląda możesz zobaczyć na zdjęciach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies