Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Kostka granitowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kostka granitowa

anitan 15:57, 22 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
bardzo ładnie!
Margoth napisał(a)
A to efekt:







____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 16:11, 22 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kostka śliczna, ale szmata/folia koszmar, rośliny "we folii: rosną ??

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margoth 18:10, 22 sty 2015

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
To nie jest folia taka jaką np. kładzie się koło truskawek. To coś można rozdrapać paznokciem i zrobić dziurę na wylot. Przepuszcza wodę i oddycha. Wygląda jak fliselina.
____________________
Ogród Margoth
magdach 18:57, 30 mar 2015

Dołączył: 24 kwi 2014
Posty: 4
Ładnie też nam się marzyła kostka granitowa, ale skłaniamy się bardziej do takiej zwykłej jednak. Czytałam ze i łatwiej sie utrzymuje w czystości i odśnieża i to chyba przewazy. No i szukam firmy bo chcę w końcu zrobić i podjazd i scieżki i schody i chyba taras tez z takiej kostki. Może któas z was jest z okolic Katowic i moze kogoś podpowiedziec? Z internetu wstępnie wynalazłam jedną firmę której reazlizaje na stronie bardzo mi się podobają, ja niestety nie mam kogo podpytać o opinie alnbo jakies polecnie Zerknijcie prosze i powiedzcie czy ładnie "robią" czy szukac kogoś innego
Hortensja 19:47, 25 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
ja na kostkę granitową choruję od dłuższego czasu. mamy zrobione murki oporowe z kamienia i zastanawiam się czy ścieżka z szarego granitu będzie pasować do murków?? myślę, że na pewno będzie bardziej pasować niż ścieżka z takiego samego kamienia jak na murkach, jak myślicie?
ścieżka ma przebiegać na środku, miedzy jednym a drugim murkiem


____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gardenarium 09:01, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A jakie są murki, możesz dołączyć zdjęcie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hortensja 19:56, 27 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
proszę, oto murki. nie są na równym poziomie. jeden jest niżej, drugi wyżej. między mini ma przebiegać chodnik z jednego do drugiego budynku.



ciekawa jestem Twojej opini ale ja po 'przespaniu' się z tym tematem doszłam do wniosku, że granit, mimo iż piękny, tutaj nie pasuje - ma zbyt małe kosteczki. lepszy były by większe, regularne płyty np. trawertyn żeby nie było zbyt dużo małych elementów. ale to już nie ten wątek
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gardenarium 21:18, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sama nie wiem, sporo myślenia, bo nie wiem dlaczego murki są zygzakowate? Przez to sporo chaosu wydaje się powstaje i w sumie nie wiem co pasuje. Zadałaś ćwieka, murki nie powinny być takie zygzaki.

Nawierzchnię oceniałabym gdybym miała robić kostkę w porównaniu do całości budowli, wykończenia domu itd... Po samych murkach można łatwo przedobrzyć, bo już jest "przedobrzone"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hortensja 21:53, 27 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Zdjęcie jest zrobione z piętra więc faktycznie murki wyglądają jak zygzaki. Nie znalazłam zdjęcia z parteru gdzie byłoby wyrażnie widać że w tym miejscu jest duża stromizna i murki mają zrobione stopnie żeby zniwelowac różnice terenu i żeby były w miarę proste a nie spadały w dół jak wodospad w najniższym miejscu jest 30cm - w najwyższym 1m80cm - uroki życia w górach...
dom będzie wykończony w stylu nowoczesnym ale bedzie miał wstawki z drewna i kamienia - ot, góralski folklor
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gardenarium 22:43, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym zrobiła prosto położoną kostkę w kolorze grafitowym (bazalt 11 cm) jeśli dach jest grafitowy. Żadne tam trawertyny, nie kładzie się ich na nawierzchnię

Beżowy murek nieregularne płyty, beżowa nawierzchnia? regularne" chciałaś nieee... nudy Panie, nudy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies