Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Kostka granitowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kostka granitowa

Hortensja 22:52, 27 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Dzięki Ci piękne! kolejna nieprzespana noc się szykuje...

ale to własnie chciałam usłyszeć - te wszechobecne beże mogą być przegięciem...

ino halnego brakuje!
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Margoth 18:02, 29 kwi 2015

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Moim zdaniem między tymi zygzakowatymi murkami najbardziej pasuje ścieżka ze zwykłego żwirku, takiego jak leży tuż przy murkach.
____________________
Ogród Margoth
kasia_w 13:23, 21 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Danusiu,
gdzieś mi przemknęło przed oczami, że Twój taras jest zrobiony z kostki granitowej. Też taki planuję ( szkic u mnie na str 46) , dodatkowo z murowanymi donicami. Czy gdzieś na forum jest może dokumentacja z realizacji podobnego tarasu? Szukam, szukam i nie znajduję. A wolę być, przynajmniej w teorii, przygotowana do prac. Wiadomo, jak to z ekipami: "nie da się". A jak będę wiedziała, że "się da" no to się uda Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Pszczelarnia 15:56, 14 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dokumentacji nie mam ale mój taras tez jest z kostki granitowej. Mogę podpowiedzieć, bo po latach posiadania już jestem bogatsza o doświadczenia z budowy i użytkowania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:10, 14 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pytasz, czy zarasta? Dałam podłoże nie betonowane ale tzw. luźne ubijane. Chciałam, żeby woda przesiąkała przez taras do gleby. Bo w tarasie mam dorodną magnolię i różę pnącą.

Radzę jednak dać na podsypce murowanej na sztywno. Trzeba obrzeża dobrze umocnić, żeby się nie rozjechała kostka. U mnie pielę taras non stop (z mchu), zamiatam i ciągle dosypuje posypkę wypełniającą ). Nie mogę użyć wysokiego ciśnienia do mycia.

Danusia ma na ścisłym cemencie i to jest oczywiście praktyczniejsze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 20:12, 14 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam na ścisłym cemencie... taras jest wypełniny piachem i zagęszczony, potem jest piasek z cementem na sucho oukłądany i fuga z suchego pisaku z cemenetem, zamiatana i zroszona leciutko wodą, żeby nie pomazać kostki. Przepuszcza wodę, i spadek jest w stronę zewnętrzną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_w 23:57, 14 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Pszczkółko, Danusiu dziekuje Wam bardzo za porady. Moja koleżanka ma taras z kostki układanej na poziomie trawnika i tam spoina jest betonowa .Ale ma go dopiero kilka miesięcy i trudno o doświadczenie.Wasze wypowiedzi na pewno mi pomogą podjąć decyzję.Pozdrawiam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
nother 22:11, 10 sty 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 18
Granit może się przydawać szczególnie na podjazdach, które łatwiej ulegają zniszczeniom. Poza tym odnosząc się do samego materiału, ja miałbym słabość do czerwonego granitu. Szary jest teraz całkiem często spotykany i nie do końca mi się podoba połączenie mojej białej elewacji i szarości podjazdu.
Dominika11 16:17, 18 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
też właśnie zastanawiamy się na wykończenie tarasu kostką granitową, wygląda na to, że jest praktyczne, nie mówiąc, że trwałe - z tego co piszecie

a czy jest bardzo śliska zimą ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 16:14, 19 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bazaltowa jest śliska, granitowa nie jest śliska, bo nie jest polerowana, jest cięta i surowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies