Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Kostka granitowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kostka granitowa

Dominika11 17:20, 19 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dziękuję Danusiu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
nother 20:18, 19 sty 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 18
Zgadza się, niemniej niektórzy mają do zarzucenia granitowej to, że jest to kostka, na której łatwo można sobie stłuc kolano, a dzieci mogą mieć szczególnego pecha bawiąc się na takim podwórku. Bardzo ciekawym materiałem wydaje się również sjenit. Ja u siebie mam i tak zwykłą kostkę brukową i też sobie chwalę.
Gardenarium 13:07, 20 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A ja nie chwalę sobie kostki betonowej, jest brzydka generalnie w odbiorze, ale ma jedyną zaletę, że jest tania i dostępna. Ułożenie też jest tańsze. Ale co tanie to mało warte moim zdaniem. Jaka by nie była, zawsze będzie tylko namiastką prawdziwej kostki kamiennej.

To "wynalazek" niemiecki, weszła do nas od nich właśnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nother 21:29, 24 sty 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)
A ja nie chwalę sobie kostki betonowej, jest brzydka generalnie w odbiorze, ale ma jedyną zaletę, że jest tania i dostępna. Ułożenie też jest tańsze. Ale co tanie to mało warte moim zdaniem. Jaka by nie była, zawsze będzie tylko namiastką prawdziwej kostki kamiennej.

To "wynalazek" niemiecki, weszła do nas od nich właśnie.


Można ją kupić najniższych kosztem, można też zapłacić nieco więcej. Dużo ludzi skarży się na jakość jakiegoś produktu generalnie, a odnosi się tylko do najtańszych egzemplarzy na rynku. Proszę zobaczyć płyty, ten rynek również się zmienia i dąży do tego by można było artykułami betonowymi upiększać ogrody.
Pszczelarnia 15:19, 08 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, proszę o poradę w sprawie tarasiku u mnie przy oknie kuchennym. (Pamiętasz z Hanią się zastanawiałyśmy.) Będzie kostka kamienna w nawiązaniu do tego co jest ale z elementami większych prostokątów kamiennych.

Tylko nie wiem jak wykończyć obrzeża tego tarasu. Po bokach rośnie cisowy żywopłotek i hosty z różanecznikami po drugim boku. Pozostałe 2 boki to już położona kostka - tam nie może być żadnych krawędzi wystających, bo to wejście na taras.

Czy dać jakieś krawężniki wyższe, żeby nie zawiewało ziemi/ściółki z rabat na tarasik, czy wszystko ma być na jednej płaszczyźnie z poziomem gleby?


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 16:44, 08 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obrzeża wykończyć kostkami kamiennymi. Na tym samym poziomie. Zafugowane zaprawą cementową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 16:51, 08 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak zrobię. Koniecznie z fugą cementową. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pinakolada 14:26, 28 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 14
Dzień dobry
Odświeżam wątek dot. obrzeży z kostek granitowych. Mam pytanie dotyczące zaprawy cementowej. Czy należy do niej dodać jakieś plastyfikatory lub klej elastyczny do płytek. Zastanawiamy się czy zwykła zaprawa nie popęka na mrozie lub się pokruszy
____________________
Gardenarium 17:18, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nic się nie dodaje do zaprawy celem wykonania obrzeży z kostki granitowej, zwykła zaprawa piasek z cementem. Popęka to jak zrobisz niestarannie i woda wpłynie w szpary i rozsadzi. To jest przyczyna pękania - zamarzająca i rozmarzająca woda, przejście przez zero stopni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamyk19 10:33, 26 kwi 2018

Dołączył: 23 sty 2018
Posty: 4
Cześć,
ja kostkę u siebie ułożyłem już lata temu. Niestety nigdy wcześniej nie używałem impregnatów do kostki brukowej. dopiero niedawno wpadłem na []tę stronę i poczytałem trochę na temat impregnatów i tego jak działają na kostkę brukową.

Mam do Was pytanie,
czy taką kostkę jak na zdjęciu można/powinno się jeszcze impregnować, czy to nie ma sensu? Czy jakiś preparat mógłby poprawić wygląd kostki? Jak najlepiej pozbyć się mchu na kostce?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies