Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie kolorowo...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie kolorowo...

KLAUDIA 14:13, 03 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Jak postępy-ogólnie ujmując słucham się rad mądrzejszych.
Zdjęcia wstawię może troszkę później,bo jestem na etapie ujednolicania żwirowych rabat -tzn nadaję kształt półkoli.A jak wspomniałam obrzeży z kostki nie mogę tak zrobić,przyznam jest lepiej,ale rodzaj kostki jaki posiadam nie pozwala mi na to.
To tak na uśmiech w kierunku Pani Danusi -poprosiłam wczoraj syna o pomoc i zapytał się,po co to robię,a ja żeby było ładniej.Po chwili namysłu-syn odparł-"Pani Danusi ci tak poradziła?"Czyli autorytet już jest.

____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
KLAUDIA 14:32, 03 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
A i między tuję nie mam jak dosadzić już nowych tuj przestrzeń między nimi to 30cm.(będę obcinać stożek wzrostu to za jakiś czas się zagęszczą i będzie mniejsza szpara. Myślałam o zamaskowaniu tych miejsc jakimiś drzewami.I tak patrząc na to miejsce przy ławce po lewej stronie złotokap na pniu 150cm a przed nim w kole bukszpanowym na pniu jakiś zielony?(tuja,może cis) a po drugiej stronie(prawej ten buk purple fountain)A i myślę o propozycji Moniki o hortensji ogrodowej za ławką.
A dalej idąc , stoję w miejscu -jedynie nie ma żółtego są tuję i jest już ładne tło.Dumam żeby posadzić przed nimi teraz świerka kaukaskiego
Pomysł na ten kawałek ?(to w białym to magnolia)obok posadzę te czerwone berberysy będzie kontrast do całej tej zieleni w tym miejscu.
I dalej pustka.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
Gardenarium 22:31, 10 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Twój ogród już dawno przeniosłam do Naszych ogrodów. Widnieje jeszcze w regulaminie, ale tam go nie ma. Spójrz u góry, dział - Nasze ogrody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KLAUDIA 10:32, 11 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.
Miłego dna
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
Mysza 23:10, 15 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Hej
Pytałaś u mnie o brzozy. Ja swoje sadziłam co 2,5m.-3m.-4m.
Wszystko zależy od odmiany i jaki efekt chcesz osiągnąć.
Poczytaj jaką wielkość maja korony i wtedy zdecyduj.
A ile brzóz chciałaś posadzić?
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
Andrzej_ 10:08, 16 maj 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
U siakowej pisałaś o sadzeniu brzóz obok magnolii. To nie jest dobry pomysł - brzoza przerasta płytko korzeniami całą górną warstwę gleby - wysuszy i wyjałowi. A magnolia niestety również w ten sposób się korzeni (płytko i szeroko) i raczej "nie da rady" brzozom. Pozdrawiam a
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
ElzbietaFranka 10:34, 16 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Pod brzozami to tylko trawa na wiosne urosnie. Potem to plytkie korzenie brzozy rywalizuja ze wszystkimi roslinami o pokarm i wygrywaja.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KLAUDIA 22:57, 17 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Dziękuję bardzo za pomoc nie wstawiłam jeszcze aktualnych informacji zdjęć ale chcę posadzić jedną brzoze doorenbos wielopienna obok ławki. Co wy na to?
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
23:28, 20 maj 2017
Mi brzozy podobają się ale grupowo, fajne gaiki się tworzą i ten akcent białej kory najlepiej wygląda.

Chodzi ci o miejsce z prawej strony rozumiem
KLAUDIA 19:50, 24 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
I tak jak ogród przechodzi swoje zmiany ,ale im więcej patrzę na niego z kawusia w ręku to jeszcze do końca nie jest to(powinnam przestać pić kawę)
Najbardziej podoba mi się teraz miejsce pod tulipanowcem.jak tylko zmienię materiał to postawię leżaczek -posadzę według rady Pani Danusi-turzyce-(doczytałam o odmianach w artykule jakie są i jak dbać,które są polecane i sprawdzone),a reszta to zaczyna się jeszcze kształtować,ale jest nadzieja z Waszą pomocą.Dobre rady
to tak jak na obecną chwilkę z góry z rana

____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies