Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Nawierzchnie z odzysku

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawierzchnie z odzysku

przemo89 17:34, 16 sty 2014

Dołączył: 16 sty 2014
Posty: 5
misia24 napisał(a)
przemo89 napisz proszę jaka jest to cegła, to znaczy czy jest to klinkier, czy ta zwykła,
mam sporo cegły z odzysku ale z wewnątrz pomieszczeń, zastanawiam się jak będzie się zachowywać w ten sposób ułożona,
drugie pytanie, to czy taka nawierzchnia brudzi? szczególnie chodzi mi o buty, gdybym chciała zrobić kółeczko koło domu


Jest to zwykła cegła z rozbiórki około 40 letniej suszarni do tytoniu. Taka nawierzchnia jeśli jest z dobrej cegły nie różni się raczej brudzeniem od kostki.
Ewik 22:29, 01 lut 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wątek super i ile pomysłów podsuwa
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Wichura4ad 02:07, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 lis 2012
Posty: 153
Ja tez robiłem obwódke na jedna z rabat z cegły po kilku latach zlikwidowałem i zrobiłem kanciki
____________________
Piotr
Piorunek 15:17, 29 gru 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Stosował ktoś może drobną korę jako fugę między płytami? Jeśli tak to czy takie rozwiązanie sprawdza się?
____________________
Gardenarium 15:26, 29 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie sprawdza się, kora jest dobra na rabaty a między pyty piasek lub kamyczki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
october 22:37, 03 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Ja ułozyłam "placyk" z kamieni polnych zbieranych latami. Jak znajdę zdjęcie to wrzucę(choć nie wiem czy mam )
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Jaczes 13:27, 19 lut 2015

Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 1
Witam, mam masę cegieł z rozbiórki, chciałem z nich zrobić chodniczek, jednak boję się, że będą kruszeć pod wpływem warunków atmosferycznych. Jakie mają Państwo doświadczenia w tym temacie?

Czytałem, że szybciej kruszeją niezadaszone - niestety pewna część będzie odkryta. pomyślałem, żeby może przed ułożeniem cegieł, zamoczyć je w np. płynie gruntującym?

jak sądzicie Państwo?

Piotr
Gardenarium 20:16, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Od jakości cegieł zależy czy będą kruszeć, czy są to zwykłe cegły czy klinkierowe czy brukowe. Nie bardzo się znam, ale mam cegły poniemieckie i leżą w ziemi już 15 lat i nic się nie dzieje. Zwykłe polskie, takie z rozbiórki domu pokruszą się, chyba że to elewacyjne czyli lepsze.

Gruntowanie moim zdaniem nie pomoże. Ale cegła jakiś czas poleży. Była tania więc nie ma co żałować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malcia 00:23, 06 mar 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
Prawdopodobnie będzie kruszeć od zmiany warunków atmosferycznych oraz nacisku podczas chodzenia. Ale jak cegła już jest zniszczona to można powiedzieć, że taki ma być efekt.
skarabeusz 23:21, 04 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Ścieżka i krawężnik z podkładów. Tutaj zasypana piaskiem, żeby weszło w szczeliny.



____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies