Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Nawierzchnie z odzysku

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawierzchnie z odzysku

zbigniew_gazda 18:09, 05 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Ale piękny temat. Tyle różnych materiałów wala się np. w miejscach gdzie pisze : przyjmę gruz.
Jak te "posadzki " współgrają z roślinami ! Podpatrzyłem tutaj u Grażynki że ma ułożone płytki wzdłuż szpaleru berberysu. Wiecie że mam żywopłot berberysowy i ciągle myślę co dać pod niego lub co posadzić aby to ładnie wyglądało , miało wykończenie . Pewnie znalazłem rozwiązanie. Co o tym myślicie ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
monteverde 19:42, 05 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dobry pomysł)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Danusza 20:07, 05 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
bardzo fajny wątek , w tym roku ma mi przywiżć kolega płyty chodnikowe poprosze go tez o stare cegły oj będzie roboty!!
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
grama 20:33, 05 lut 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Bogda,te berberysy to,jak zwykle u mnie,przecena z Cstoramy sprzed 2-3 lat,kupione jesienią po z ł o t ó w c e,faktycznie w opłakanym stanie. Nikt,absolutnie nikt poza mną,by ich nie kupił. A ja tak,ja wiedziałam,co one potrafią dac z siebie wiosną,no i masz-dały. Co do kolorów,to było trochę zielonych,trochę czerwonych i tak posadziłam,dwa na jeden.
Gdybym ja,przy tej powierzchni,nie polowała na przeceny,to bym zbankrutowała.Jest coś,to kupuję,a potem myślę,co z tym zrobić. Jezu,zaprzeczenia sztuki projektowania! Danusiu,nie czytaj! Zmienię chyba z "Zielono mi",na "Ogród z przeceny".
Zbyszku,cegła owszem,od strony trawnika osłania nieco te berberysowe golizny u dołu krzewów,ale z drugiej strony,od dróżki,wygląda to nieciekawie. Skocz do mojego wątku i zobacz,co doradziła Danka,żeby podzsyc czymś.
Uwaga,kupujcie tylko naprawde starą cegłę,taką która dzwoni,nowe są do niczego.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
zbigniew_gazda 22:22, 05 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
grama napisał(a)
Bogda,te berberysy to,jak zwykle u mnie,przecena z Cstoramy sprzed 2-3 lat,kupione jesienią po z ł o t ó w c e,faktycznie w opłakanym stanie. Nikt,absolutnie nikt poza mną,by ich nie kupił. A ja tak,ja wiedziałam,co one potrafią dac z siebie wiosną,no i masz-dały. Co do kolorów,to było trochę zielonych,trochę czerwonych i tak posadziłam,dwa na jeden.
Gdybym ja,przy tej powierzchni,nie polowała na przeceny,to bym zbankrutowała.Jest coś,to kupuję,a potem myślę,co z tym zrobić. Jezu,zaprzeczenia sztuki projektowania! Danusiu,nie czytaj! Zmienię chyba z "Zielono mi",na "Ogród z przeceny".
Zbyszku,cegła owszem,od strony trawnika osłania nieco te berberysowe golizny u dołu krzewów,ale z drugiej strony,od dróżki,wygląda to nieciekawie. Skocz do mojego wątku i zobacz,co doradziła Danka,żeby podzsyc czymś.
Uwaga,kupujcie tylko naprawde starą cegłę,taką która dzwoni,nowe są do niczego.


Wiem Grażynko co Ci doradzała Danusia - podsadzić żurawkami .Zresztą będzie u mnie operować jałowca to jeszcze się poradzę. No tak obecna cegła to jest prażona glina jak dostanie wigoci i mrozu to koniec. Wpadam do Ciebie do wątku żeby zobaczyć te kamienne schodki na skalniaku.Cudo.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 22:25, 05 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dachówki i kamyczki też dobre są






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:27, 05 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:28, 05 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:30, 05 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarekW 20:10, 07 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Dorzucę jeszcze takie przykłady nawierzchni



Na koniec rodzynek Projekt mój własny, wykonanie mojego brata, a materiał to też odpadki tylko że z płytek ceramicznych, jakich mnóstwo pozostaje po remontach łazienek

owszem kosztowało to mnóstwo pracy ale czy nie warto tak ozdobić choćby tarasu? Jak znajdę to pokarzę jeszcze podobny motyw w altance w ogrodzie u naszej mamy - też własna produkcja
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies