Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 14:16, 16 lip 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Róż , filet i biel





____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 14:55, 22 lip 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Deszcz leje ciurkiem od dwóch dni więc dziś o drugiej części ogrodu.
Wychodząc z domu do ogrodu mam ścieżkę. Po prawej stronie ścieżki znajduje się część ozdobna i wypoczynkowa. Po lewej znajduje się rabata bylinowa (na razie śmietniczek). A tuż za nią warzywniak. Warzywniak musi być. To jest królestwo mojej mamy. Zadbany i wypielęgnowany. Ale .. zajmuje niemal 1/2 ogrodu i na nim zaczepia się wzrok, kiedy siadamy, żeby odpocząć czy pogrillować ze znajomymi.
Ziemia nie jest urodzajna. Chociaż ja sama nie wyobrażam sobie lata bez świeżej sałaty czy szczypiorku, to uważam, że wystarczyłaby nam 1/2 tego co jest. No ale jest jak jest i tak musi być.
Wymyśliłam, żeby tą rabatę bylinową wznieść do góry, zrobić jakiś murek wsadzić rośliny, które zasłoniłyby tą część (planuję wymianę ścieżek , więc można by coś pobudować.. Ale boję się, że optycznie znacznie zmniejszy to i tak niewielki ogród. Może ma ktoś pomysł jak oddzielić tą część warzywną od reszty ogrodu
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Martek 15:01, 22 lip 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
asica99 napisał(a)
Zbuntowany rododendron. Nie chce nam zakwitnąć. Jego pąki zasychają na takim etapie jak jest na zdjęciu. Kupiliśmy go w pełni kwitnienia i przez kolejne 3 lata nie doczekaliśmy się kwiatów.

Klimatyzuje się ,dorodniejsze egzemplarze dłużej potrzebują czasu na to ... Na zasadzie powiedzenia "Starych drzew się nie przesadza" Oczywiście nie bierz tego Joanno dosłownie ))
Może też przydałoby się wyjąć,zmienić ziemię ,może w konsekwencji miejsce ,ale wydaje mi się ,że w końcu się zlituje i zakwitnie .Ekspertem nie jestem i muszę jednak dodać ,że może te brązowe pąki nie są tylko z powodu dużej zmiany miejsca ...
Witam,bardzo mi się u Ciebie podoba ,jest kolorowo i smacznie
Pozdrawiam Marta
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
anetawi 15:38, 22 lip 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Hej! Witam serdecznie. Ładnie u ciebie. Zainteresował mnie twój ogród z powodu (przyszłej) kolorystyki. Ja też lubię biel+róż+fiolet. Będę do ciebie zaglądała i podglądała dobór roślin w tej kolorystyce. Powodzenia. U mnie też leje
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Sebek 21:05, 22 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rabatka piękna, a warzywnik to rzeczywiście ogromny. Jak Wy nadążacie ze zjadaniem tego

Jeśli mama miałaby rozdawać to lepiej go zmniejszcie - i załóżcie rabaty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hania 21:12, 22 lip 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witam nową ogrodniczkę,...jestem za tym o czym mówi Sebek,ale wybór należy do Ciebie...pozdrawiam!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
asica 21:57, 22 lip 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Ja również witam wszystkich serdecznie.
Cieszę się, że są tacy którym podoba się to co robię.
Ja też jestem za tym o czym pisze Sebek. I mąż mój, i tato był.
Ale warzywniak jest nietykalny i basta
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
magja_ 02:06, 23 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Asica - zajrzyj proszę do wątku o rododendronach - w krzewy liściaste. Myślę że wiem co możne dolegać Twojemu rh, ale musimy się jeszcze skonsultować...

pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
monteverde 02:13, 23 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
magja wpada na wątki jak doby duszek i leczy nam rh
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 02:15, 23 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ogród zadbany, warzywniak prowadzony przez mamę istne cacko, żadnego chwaścika, oddziel może niskim żywopłotem z bukszpanu jak w angielskich ogrodach
1 zdj., na 5 str., co to jest?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies