Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

Kasik 17:42, 24 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Asiu - tutaj każdy chyba jest kupiony.
Fajnie masz, ze już był ogród, bo oczka można cieszyć już dorosłymi okazami. Z drugiej zaś strony taki nieobsadzony grunt przy domu można od początku sobie zaplanować, ale jak tu wytrzymać, jak chciałoby się mieć już na co popatrzeć.

Widzisz - tak to już jest - zawsze coś może nie pasować.

A twój ogród jest piękny i to bez wątpliwości wpływ tych czterech lat Twojej pracy.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
asica 09:18, 25 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
No dobra, że życzenie Jagody pokażę niechlubne miejsce nadające się do zaorania .
Jest to miejsce pod 25 letnimi świerkami i jodłą, które sadzone sięgały do ... kostek, zamówione z katalogu wysyłkowego miały po 3 gałązki. Więc bolączek jest kilka. Drzewa są zbyt duże jak na odległość od domu, trawa pod świrkami nie rośnie, właściwie pełny cień, suchoty i klepisko, a także prowizoryczna ścieżka betonowa prowadząca do kotłowni, która stała się naszym głównym wejściem do domu (bo idzie się do niej prosto z podjazdu i główne drzwi są niemal nieużywane).
Kilka lat temu zrezygnowaliśmy z trawy której w tym miejscu nie było. Więc po kolei, przed zmianami i tuz po zmianie:
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 09:26, 25 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Początkowo wyglądało to jako taki, później kora się ubiła, a rośliny wcale nie rosną tak jak sobie to wyobraziłam.
Pod świerkami posadziłam funkie, runianki, barwinek i rododendrony. Z założenia barwinek i runianka miały zadarnić miejsce pod choinkami, w praktyce - marnie to im idzie..
Pierwszy błąd posadziłam rośliny placami. Pod każdą z choinek jedna roślin, najpierw funkie, potem runiankę na końcu barwinek. W rezultacie miejsce z funkiami ożywa kiedy wybiją funkie i zamiera z pierwszym mrozem, podczas gdy runianka i barwinek jako zimozielone rosną cały rok , więc miejsce po funkiach wydaje się łyse i niezagospodarowane.
Rezultat moich poczynań jest taki:
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 09:27, 25 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A dziń dobry

Ja tu nic strasznego nie widzę! Tym bardziej, że fotka 2011, więc teraz już pewnie rodki i hortensje podrosły. Może już dalsze zmiany przez ten czas wprowadziłaś, a jak nie to czy będziesz jakiś żywopłt robiła? Wiesz, że ja mam chojnę na tapecie
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 09:30, 25 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
I jeszcze wielkość świerków:

jak w ciemnym lesie.
I jeszcze w całej okazałości podczas zeszłorocznej zimy
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 09:31, 25 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Jagodaa napisał(a)
A dziń dobry

Ja tu nic strasznego nie widzę! Tym bardziej, że fotka 2011, więc teraz już pewnie rodki i hortensje podrosły. Może już dalsze zmiany przez ten czas wprowadziłaś, a jak nie to czy będziesz jakiś żywopłt robiła? Wiesz, że ja mam chojnę na tapecie

Bo to stopniowanie napięcia
Zapowiadało się soczyście zielono,

ale brak światła i wody sprowadziły mnie na ziemię.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 09:36, 25 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Żywopłotu nie przewiduję, za płotem jest szeroki pas zieleni obsadzony krzaczorami. Nie ma takiej potrzeby. Jesteśmy ukrycie W planach na ten rok mam inne wydatki, więc znów ścieżka odłożona na dalszy plan. A może ma ,ktoś pomysł na ścieżkę z taniego materiału. O wiem Skula na Ciebie liczę hehe.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Skula 11:25, 25 sty 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
asica napisał(a)
Żywopłotu nie przewiduję, za płotem jest szeroki pas zieleni obsadzony krzaczorami. Nie ma takiej potrzeby. Jesteśmy ukrycie W planach na ten rok mam inne wydatki, więc znów ścieżka odłożona na dalszy plan. A może ma ,ktoś pomysł na ścieżkę z taniego materiału. O wiem Skula na Ciebie liczę hehe.


no to teraz mnie wzięłaś na ambicję
ale ja nie jestem"Adam Słodowy "......

drzewa wielkie i bardzo zacieniające , a może je trochę podkrzesać - zrobi się od razu jaśniej i bardziej przestronnie
wodę i inne nawozy czy glebę można zawsze roślinom dostarczyć - konewką czy linią kroplującą
ale światła już się w wiaderku nie przyniesie
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 11:30, 25 sty 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
na coś niedrogiego i do samodzielnego wykonania można zaproponować takie coś :

https://sprzedajemy.pl/wibrator-i-formy-na-plytki-komplet,24296

to zostało akurat sprzedane ....
ja taką ścieżkę robiłem sam na drugiej działce - leśnej i powiem szczerze ,że jakbym tam poszukał to taką formę gdzieś mam i mogę pożyczyć

____________________
Skula Pomysł na ogród
asica 12:13, 25 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Nie, chyba nie o to mi chodzi . Myślałam raczej o jakichś obrzeżach i wysypaniu ścieżki .... czymś. Ale czym , bo kamyczki pod tymi igłami to raczej nie przejdą. Przede wszystkim ścieżka powinna być szersza. Może wytrzymam z nią jeszcze trochę i zrobię taką jaka powinna być. Żeby chociaż beton był solidny jak pod ścianą. Ten jest ok. A ścieżka paskuda jedna.
A na razie zimowo, na pamiątkę tegorocznej zimy

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies