Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczko w głowie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko w głowie :)

Szafirek 18:56, 10 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Witam serdecznie,

jestem w trakcie zakładania swojego pierwszego ogrodu. Mam miliony pomysłów, zero wyobraźni przestrzennej i całe życie by mój ogród stał się tym wymarzonym.

Na początek przedstawiam swoją ok 500m2 działkę w dniu zakupu (czerwiec 2015r.) : Na działce soi połowa bliźniaka.

Przyznam, że nie robiliśmy z ogrodem nic, ponieważ mieliśmy dużo wydatków związanych z wykończeniem domu. W marcu 2016r. nawieźliśmy ziemię. Nasz ogród kiedyś był polem uprawnym i niestety mamy ciężką gliniastą ziemię. Zostawiliśmy jednak na końcu działki usypaną z ziemi i zebranych chwastów górkę, która miała kiedyś nam posłużyć jako skalniak..... W kwietniu posialiśmy trawę i zrobiliśmy coś dziwnego "rabatę na podniesieniu" którą w dniu dzisiejszym zaczęliśmy rozbierać. Nie wiem co nam strzeliło do głowy...



Posadziliśmy również bez ładu i składu czereśnię, maliny, cyprysika, różę na pniu, clematisa, a mąż zbił skrzynkę w której znalazły się lubczyk, bazylia, melisa i majeranek.




Tak minął nam pierwszy rok z ogrodem.
Na szczęście z biegiem czasu zaczęłam czytać, przeglądać i planować prawdziwy ogród. Boję się tylko, że pomimo tej wiedzy wyczytanej na różnych mądrych forach nie uda mi się wyczarować tego co jest w mojej głowie...
____________________
Oczko w głowie :)
sylwia_slomc... 19:38, 10 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694
Witaj
Musisz zrobić zielony podpis pod postami bo nikt do Ciebie nie trafi inaczej

Bardzo zaintrygowało mnie z czego jest zrobione obrzeże tej wyniesionej rabatki?

Podaj jeśli już masz jaki planujesz rozkład w ogrodzie i jaki styl ogrodu najbardziej chciałabyś/chciałbyś mieć?
Z postu nie wynika czy piszę do kobiety czy do mężczyzny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Szafirek 20:07, 10 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Początki bywają trudne

Obrzeże tej rabaty zrobiliśmy z betonu, miało być ono później oblepione kamieniami polnymi. Jednak rabata znika teraz i na jej miejscu pojawi się zupełnie inna. Podobają mi się ogrody romantyczne, pełne białych kwiatów, róż, altanki, białe ławeczki. Jednak kłóci się to z wizją mojego męża. Dlatego nasz ogród będzie pomieszany- w różnych stylach.

Aktualnie moim priorytetem są rabaty wzdłuż płotu. Mają być częściowo zimozielone, zdecydowanie kolorystyka zielono-biała. Chcemy by było przytulnie, spokojnie. Dziś powklejam kolejne zdjęcia z etapów tworzenia ogrodu, które są już za nami

Szafirek-Monika
____________________
Oczko w głowie :)
Szafirek 20:23, 10 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Kiedyś myślałam, że gdy "dorosnę" będę miała piękny ogród czyli trawnik obsadzony całym mnóstwem tuj.. Koniecznie!
Ahh jak dobrze, że marzenia się zmieniają. Owszem tuje są już i mają zasłonić tył, ponieważ za nami biegnie autostrada, którą niestety w wietrzne dni słychać.


Wielka góra zielska z ziemią miała być dla nas górką z której popłynie woda niczym wodospad wprost do oczka na które to uparł się mąż. Próbowałam bronić się rękoma i nogami, ale nie udało się. W lipcu 2016 r. zaczęło powstawać oczko..


Oczko to nie mój styl, ale czego nie robi się dla miłości ponoć kompromisy najważniejsze. Zgodziłam się na wodę ale tylko pod warunkiem, że będzie nowocześnie i elegancko a nie jak na bagnach.





Tak wiem, okropna ta góra betonu... Ale mąż naobiecywał, że tak ją urządzi że padnę z wrażenia. Oczywiście to się nie stało i od marca tego roku miał nakaz zlikwidowania górki
____________________
Oczko w głowie :)
Szafirek 12:03, 11 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Górka późno, ale powoli znikała. Jednak ważne dla męża było by mieć wodospad/kaskadę. Dlatego na dzień dzisiejszy oczko wygląda tak:

____________________
Oczko w głowie :)
marzena_p 12:13, 11 cze 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Woda w ogrodzie jest super . Zapowiada się ciekawie , będę zaglądać i trzymam kciuki za piękny , romantyczny ogród .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
sylwia_slomc... 14:24, 11 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694
Ostateczna wersja oczka ładna Moniko
Mąż ma chyba swoją wizję, może by się trzeba było ogrodem po połowie podzielić i mogłyby powstać dwa pokoje w różnych charakterach
Z kompromisami bywa różnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Szafirek 15:15, 11 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Myślę, że nasz ogród nie będzie w konkretnym stylu pomimo naszych upodobań. To będzie ogród kompromisów. Nie da rady tak małego miejsca podzielić na dwa i zrobić dwóch różnych. Albo przynajmniej ja nie mam takiej wyobraźni i umiejętności. Może nie wyjdzie tak źle

Tam za wodą jest plac kamieni. Chcę tam postawić ławeczkę i posadzić pnącą różę na pergoli. Będzie i po mojemu i po mężowemu Ciekawe tylko jaki będzie efekt końcowy.

A jeśli chodzi o róże, mam przy płocie w cienistym miejscu pnącą, niestety najpierw zaatakowała ją mszyca, a teraz sama nie wiem co się dzieje. Może orientujecie się co jej dolega?









____________________
Oczko w głowie :)
marzena_p 20:56, 11 cze 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Substral 2 w 1 do róż , może coś pomoże. Róże lubią aby przy nich chodzić , obserwować ich , są kapryśne .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Szafirek 21:16, 11 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Dziękuję, zakupię w najbliższych dniach..

Moja druga piękność, która raczy nas teraz swoją urodą



____________________
Oczko w głowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies