Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To właśnie tu

Pokaż wątki Pokaż posty

To właśnie tu

Tamaryszek 16:11, 02 kwi 2015

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Jak ładnie wygląda kępa ranników! Nigdy bym nie przypuszczała, że te kwiateczki przebiją się przez okrywę z bluszczu... Mam sporo takich miejsc u siebie, podsunęłaś mi pomysł, żeby umieścić tam ranniki.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
joa 20:08, 16 kwi 2015

Dołączył: 22 lis 2014
Posty: 23
Dzidko,

zachwycił mnie Twój ogród i oglądnęłam wszystko od 1 do 290 strony. Masz niezwykły ogród, z naturalno-polsko-angielskim klimatem z niewyobrażalnie wielką kolekcją cudnych roślin. Zauroczyły mnie Twoje róże, kaliny, hortensje, rabaty, ławeczki, skalne zaułki, oczko wodne... Musiałabym wymienić chyba wszystko, bo cały ogród jest niezwykły

Dodatkowe emocje wzbudza fakt, że ten cud natury jest tak blisko mnie. Na stronie 281 napisałaś:
z kuchni mogę policzyć auta na A-4, a z jadalni na A-1
więc jak dobrze myślę mieszkam w sąsiedniej "ćwiartce" węzła. Nie miej mi więc za złe ale będę bacznie zaglądać za płoty przejeżdżając obok
Jedyne co martwi, to fakt, że mieszkamy w tak zanieczyszczonym miejscu, choć i tak na przestrzeni ostatnich 20 lat bardzo się poprawiło.

Serdecznie pozdrawiam
joa 20:09, 16 kwi 2015

Dołączył: 22 lis 2014
Posty: 23
Ups

Przepraszam ale wyskoczył mi "nieoczekiwany błąd systemu"

Pozdrawiam
joa 20:12, 16 kwi 2015

Dołączył: 22 lis 2014
Posty: 23
Ciemierniki masz cudowne
Dzidka 20:46, 18 kwi 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
kasiek napisał(a)
O ile kwiatów
U mnie tez juz rozrastają się leśne zawilca, zamiast kaliny - której szukałam - kupiłam wawrzynka wilcze łyko, ciemierników mam mało a sa niesamowite, zwłaszcza jak widzę je u Ciebie w grupie no i ranniki - już na liście To się kupuje kiedy?

Kasiek, jakiej kaliny szukałaś?
Ranniki kupiłam na czerwcowym kiermaszu tam gdzie sprzedawano cebulki.

Milka napisał(a)
O rany, tyle ciemierników, chyba je przeoczyłam, jak oglądałam ogród

To oznacza poprawkę wizyty

Tamaryszek napisał(a)
Jak ładnie wygląda kępa ranników! Nigdy bym nie przypuszczała, że te kwiateczki przebiją się przez okrywę z bluszczu... Mam sporo takich miejsc u siebie, podsunęłaś mi pomysł, żeby umieścić tam ranniki.


Sama byłam zdziwiona, że dają radę. I nie tylko one, cebulice również.
Miałam też ranniki posadzone pod osłoną z krzewów i te dwa lata temu wymarzły,a rosnące w bluszczu przetrwały i ładnie się rozrastają.

joa napisał(a)


Dodatkowe emocje wzbudza fakt, że ten cud natury jest tak blisko mnie. Na stronie 281 napisałaś:
więc jak dobrze myślę mieszkam w sąsiedniej "ćwiartce" węzła. Nie miej mi więc za złe ale będę bacznie zaglądać za płoty przejeżdżając obok


I ja serdecznie Cię witam.
Aż trudno uwierzyć, że przebrnęłaś przez tyle stron wątku.
Zastanawiam się, która to ćwiartka?


____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 21:02, 18 kwi 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
A teraz zapraszam do ogrodu w którym bywam. I zawsze doznaję szoku na widok kwitnących tam roślin.
Tak było i teraz. Powiem tylko, że jest tam kolekcja narcyzów licząca 8oo odmian .










____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 21:04, 18 kwi 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975






____________________
Dzidka - To właśnie tu
Gabriela 23:10, 18 kwi 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ależ robią wrażenie! 800 odmian co najmniej po kilkadziesiąt kwiatów każda, to są tysiące cebul, a wszystkie odmiany oznaczone. Prawdziwa kolekcja.
Ciekawe, czy coś potem rośnie na tych rabatach, jak narcyzy zaschną. Bo chyba co roku nie są wykopywane?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
barbara_kraj... 01:06, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Szok! Wszystkie piękne!
Ciekawe, jak chronią tę plantację przed muchą narcyzową?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 11:36, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne widoki.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies