Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie igliwiem i szyszkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie igliwiem i szyszkami

Marcin2017 08:08, 10 lip 2017

Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 14
witam.
proszę o podpowiedź czy dobrym pomysłem będzie wykorzystanie nadmiaru szyszek, igliwia sosnowego i gałązek do ściółkowania pod krzewy ozdobne.
mam parę sosen, więc z 'towarem' nie będzie problemu. chcę kupić rozdrabniacz żeby przepuścić przez niego gałęzie i ewentualnie szyszki, a otrzymany granulat wykorzystać do ściółkowania. materiał z zasadzie przekompostowany, do tego swój, więc nie ma ryzyka przyniesienia jakiejś zarazy z lasu.
czy ktoś praktykował takie rozwiązanie? jaki rozdrabniacz będzie najlepszy w tym przypadku?
dziękuję za wszelkie sugestie.
mira 13:56, 10 lip 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja ściółkuję igliwiem i szyszkami - tam gdzie rosną kwasoluby - czyli pod azalie, rododendrony, hosty, hortensje a także borówki - bo one zakwaszają glebę i im potrzeba ziemie kwasna

gałązki w rozdrabniaczu też można przepuścić - igły nie bardzo

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Toszka 17:10, 10 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obawiam się, czy elementy rozdrabniacza, nie zakitują się żywicą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Waldi 08:49, 30 sie 2017

Dołączył: 29 sie 2017
Posty: 3
Też nad tym myślałem i wydaje się to dość dobrym rozwiąznie,czy juz udało się coś w tym temacie zrobić?
Anico 09:58, 26 paź 2017


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
Ja od lat tak ściółkuję borówki amerykańskie i polecam ten sposób. Zakwaszać nie muszę terenu. Ogólnie jak ma się zamiar posadzić w danym miejscu borówki to polecam wcześniej zrobić tam takie składowisko iglastych odpadów, od gałęzi po szyszki, które swoją drogą ładnie wyglądają w ogrodzie.
____________________
wiciokrzew przewiercień
Conic 00:02, 09 sty 2018


Dołączył: 13 sie 2016
Posty: 18
O dobry pomysł z tymi szyszkami pod borówki, wykorzystam.
w tej chwili mam korę ale spróbuję na wiosnę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies