Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rośliny azjatyckie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny azjatyckie

maron97 13:42, 23 lip 2017

Dołączył: 22 lip 2017
Posty: 7
Mógłby ktoś mi polecić rośliny azjatyckie do cienia/półcienia? Niestety trudno jest znaleźć mniej popularne rośliny z Azji, które przezimują w Polsce
Gardenarium 08:04, 24 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten wątek umieściłeś w dziale "Rozmowy" - nieprawidłowo, a tak naprawdę to nie wiem nawet gdzie go zakwalifikować hmm Może w dziale "Ogród" ?

"Rośliny" to pojęcie obszerne i ogólne.
O jakie rośliny chodzi? O drzewa, krzewy, byliny, rośliny wodne??

Rzadkie, ale dla jednego rzadkie, dla innego nie.

Klony palmowe i japońskie, konwalnik, irysy japońskie, hosty. Wśród tych roślin jest wiele rzadkich odmian.
Może bambusy?

Skoro mają przezimować to z tych wyżej wymienionych na pewno przezimują.
Podświadomie myślę jednak, że chodzi o eksperymenty. Rośliny, których nikt nie zna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maron97 08:18, 24 lip 2017

Dołączył: 22 lip 2017
Posty: 7


Ten wątek umieściłeś w dziale "Rozmowy" - nieprawidłowo, a tak naprawdę to nie wiem nawet gdzie go zakwalifikować hmm Może w dziale "Ogród"?


Sam długo się zastanawiałem, gdzie umieścić ten wątek, ponieważ nie dotyczy samej uprawy konkretnych roślin, tylko bardzo ogólnie. Jeśli ti złe miejsce to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

To prawda nie sprecyzowałem chodzi mi głównie o rośliny rzadko spotykane np. ostatnio kupiłem Sarumę Henryi'ego. Niby rzadka, ale ma kilka wątków na różnych forach.

W sumie chodzi mi głównie o byliny i mniejsze krzewy, ponieważ one zajmują mniej miejsca. Najlepsze by były niskie rośliny, żeby trochę wypełniły miejsce między większymi.

Jeśli chodzi o klon palmowy to chciałbym posadzić 'Atropurpureum', ale szukam jakiegoś w przystępnej cenie. Planuję jeszcze dodać wiśnię pilkowaną.
Gardenarium 19:53, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Umieściłam w dziale byliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies