Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

marbrz 16:49, 05 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Tajemnica pięknego trawnika tkwi w szczegółach nawożenia.
Poczytaj sobie o tym w dziale nawożenia i tym wątku kilka stron wcześniej bo problem jest identyczny jak pozostałych osób. Są też tam opisane recepty, jak szybko z tego wybrnąć.
anyaaaa 10:41, 06 lip 2015

Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 3



Mam pytanie, 26 czerwca posialiśmy trawę barenbrud solid, na Naszej działce, wszystko pieknie zaczęło kiełować, ale kiedy przyszły upały zauwałyłam że zaczynaja się tworzyć placki, jak przyjżałam się dokładniej widzę że malutka kiełkująca trawa, na końcach jest biała jakby popalona. Trawnik jest systematycznie podlewany, nie wiem co sie stało czy to słońce wypaliło Nam trawę ? Dodam że podlewamy wieczorem dośc spore ilości oraz rano ja jeszcze zraszamy. Nie wiem czy powinnam ją podlewac rano jeśli maja być upały 32-34 st. Może mi ktoś powiedziec co robię źle ? i czy w ogóle jest szansa żeby ta trawa się sie wzbiła?
Ta która jest jeszcze zielona, na koncach zaczyna się skręcać nie rośnie prosto.

Bardzo prosze o pomoc,
ilona_szygoska 11:31, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
Zawsze można na was liczyć , więć i tym razem się do Was zwrócę o pomoc.
Niedawno nawoziłam trawnik ( błam się , że go spaliłam - o czym też tutaj pisałam - na szczęscie tak się nie stało) był piękny soczyscie zielony i baaardzo gęsty .Natomiast teraz wychodzi z trawy siano , i zaczęła rosnąć "dzika" trawa coś jak na trawniku sportowym( ?? ), grube żdźbła kwitnącej trawy "ubrane" w suchą otulinę od ziemi, po skoszeniu wychodzi siano z trawnika:/
kilka szczegółów dotyczących mojego trawnika:
trawa gazonowa Bradenbrug
nawożona w maju
podlewana systematycznie systemem nawadniającym
koszona co 7 dni

czy wyczesac te suche źdźbła które same wypadają ? trawa jest ardzo gęsta


pozdrawiam
____________________
Gardenarium 12:34, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
marbrz napisał(a)
Tajemnica pięknego trawnika tkwi w szczegółach nawożenia.
Poczytaj sobie o tym w dziale nawożenia i tym wątku kilka stron wcześniej bo problem jest identyczny jak pozostałych osób. Są też tam opisane recepty, jak szybko z tego wybrnąć.


Nie tylko w tym tkwi tajemnica pięknego trawnika

Piękny trawnik zależy od

- przygotowania gleby przed jego założeniem
- systematycznego podlewania
- nawożenia
- koszenia co najmniej co tydzień
- innych zabiegów pielęgnacyjnych przewidzianych do wykonania przez cały rok

Jeśli jeden z tych punktów zaszwankuje, samo nawożenie nic nie pomoże i nie zapewni pięknego trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:35, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ilona, pokaż zdjęcie tej szerokiej trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ilona_szygoska 12:37, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
pewnie, że pokażę ale wieczorem
____________________
GrzegorzW 20:21, 06 lip 2015

Dołączył: 06 lip 2015
Posty: 1
Witam, jestem tutaj nowy ale widzę, że jest naprawdę sporo mądrych ludzi, którzy znają się na ogrodnictwie.
Chciałbym teraz przedstawić swój problem.
Od pewnego czasu panują straszne upały i ani kropli wody z nieba, dlatego podlewam ją wodą ze studni. Tydzień przed tymi upałami nawoziłem ją Yara Mila VIKING NPK 14-14-21 ( gdyż tak doradził mi sprzedawca w sklepie ). Działkę posypałem i rozpuściłem granulat. Teraz oczywiście po zajściu słońca, kiedy jest cień podlewam dużą ilością wody cały trawnik, lecz pojawiły się żółte plamy. :/ Nie mam pojęcia przez co mogło się to stać ( zimna woda ze studni/zły nawóz? ) i jak mogę to naprawić. Mam nadzieję że nie jest za późno. :/
Załączam zdjęcie swojej biednej trawy :/

marbrz 21:14, 06 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Antena- powiedz na czym posiałaś ten trawnik, kora zmielone czy co to za cudo?
marbrz 21:20, 06 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Lukaszf - jak często podlewasz, czym i jak długo. Jaka dawkę dałeś nawozu i na jaki obszar i z jaką czestotliwiscią. Czym go siałeś, ręcznie czy siewnikiem?
LukaszF 21:52, 06 lip 2015

Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 2
marbrz napisał(a)
Lukaszf - jak często podlewasz, czym i jak długo. Jaka dawkę dałeś nawozu i na jaki obszar i z jaką czestotliwiscią. Czym go siałeś, ręcznie czy siewnikiem?


marbrz, podlewam za pomocą zraszacza wahadłowego w jednej pozycji ok. 15 minut. Nie umiem powiedzieć jaka to dokładnie ilość wody.
Teraz podczas tych upałów podlewam co drugi dzień, ale wcześniej faktycznie podlewałem dość rzadko i myślę, że właśnie w tym może leżeć problem.

Pierwszą dawkę saletry wapniowej tropicote yara dałem mniej więcej 1kg/100m2 w połowie kwietnia. Następnie Yara Mila Complex w zbliżonej ilości po ok. 2 tygodniach i to było w długi weekend majowy. Początkowo trawa wyglądała dość dobrze, ale nie tak dobrze jak w zeszłym roku po nawozie Vila Szybki Wzrost.

Nawożę ręcznie, staram się rozsypywać nawóz na oko tak, żeby był równomiernie rozprowadzony. Na każde "sypnięcie" odmierzam miarką ilość odpowiednią dla 1m2. Rozważałem zaopatrzenie się w siewnik, ale opinie wyczytałem różne, więc póki co pozostaje przy mojej aptekarskiej metodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies