Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 09:13, 14 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wg tego atlasu możesz mieć tobołki polne (2 zdjęcie)

http://www.adama-cumullusfarm.pl/publikacje/atlas-chwastow/mobile/index.html#p=69

rumian polny

http://www.adama-cumullusfarm.pl/publikacje/atlas-chwastow/mobile/index.html#p=27

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 10:44, 14 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ajka napisał(a)
Dziękuję, a czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jeszcze co mi wyrosło?



Ajka.
Ja ze 100% pewnością mogę Ci powiedzieć co Ci na pewno nie wyrosło na trawniku, aby zagłuszyć te chwasty i nie dopuścić do ich wykiełkowania. Tą rośliną jest- trawa.
Chcąc mieć w ogrodzie piękny i nie zachwaszczony trawnik wcześniej trzeba w niego włożyć trochę więcej serca.

Ten sześcioletni trawnik nigdy nie był opryskiwany herbicydami, a jednak chwasty pojawiają się w nim sporadycznie. Jest to przede wszystkim zasługa tego, że rośnie na glebie o odpowiednim odczynie i ma stałą wyrównaną gęstość.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 11:14, 14 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa zaczyna wschodzić i z pewnością z tego będzie jeszcze ..trawnik, tylko uporasz się z chwastami. Tak jest gdy nasiona chwastów są w glebie i szybciej wschodzą niż nasiona traw. Tak mają prawie wszyscy co zakładają trawniki z siewu. Wystraczy poczytać wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu

A więc nie martw się i zobaczysz w przyszłym roku. Teraz to już tylko jak masz czas wyrywaj chwasty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ajka 11:11, 15 lis 2015


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3936
Bardzo, bardzo dziękuję za porady i poświęcony czas. To faktycznie chyba te chwasty, w życiu bym tego nie znalazła, bo w necie tylko są zdjęcia dużych roślin. Z tego co widzę to chwasty jednoroczne, ale nasiona w glebie tobołków polnych mogą przebywać do 10-20 lat. Wcześniej było tu pole rzepaku, więc wszystko by się zgadzało, bo wg opisu występują one na uprawach rzepaku. Poza tym dookoła są pola uprawne, nie ma tu za dużo domów. Postaram się wyrywać te największe chwasty na bieżąco z całości, ale to 1500m. Na szczęście te chwasty w takich skupiskach i ilościach znajdują się w dwóch miejscach przy samym domu, więc na nich głównie się skupię. Boję się tylko, że z chwastami zacznę wyrywać i trawę.

Tak wygląda całość, więc nie jest aż tak źle, jak by to wyglądało po wcześniejszych zdjęciach, z dnia na dzień jest coraz gęściej, trawnik nie był jeszcze nigdy koszony.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gardenarium 13:01, 15 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdyby jeszcze urósł, przydałoby się jeszcze skosić przed zimą, końcóweczki wyrównać. Nie dopuścić do wysiania się chwastów. W tym roku chyba już nie grozi wysianie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Przemek1234 18:34, 21 lis 2015

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 6
Proszę o pomoc
Trawnik założony w tym roku we wrześniu w pierwszej chwili gęsty trawnik jak w widocznych zielnonych obrębach bez nawożenia bo to wrzesień. gdy trawa troszkę podrosła zauważyłem że miejscami żółknie i nie rośnie proborcjonalnie w stosunku do tych miejsc bardziej zielonych. Tak wygląda trawa 21112015 po trzech koszeniach podlewanie ok kosiarka a tu takie rzeczy czy możecie mi coś poradzić? Marzyłem o 500 m/kw pięknego gestego trawnika ale widocznie nie przygotowałem tego jak trzeba. Od wielu tygodni śledze wasze dobre rady czy moge i ja liczyć na was.
Przemek1234 18:38, 21 lis 2015

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 6


Gardenarium 19:13, 21 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz już nic nie poradzisz bo idzie mróz i zima. Za późno na nawożenie i na zabiegi.

Ale nie martw się - wiosną zajmij się oceną po zimie. Pokaż zdjęcia, jak będzie wyglądał trawnik, a chętnie doradzę, co z nim robić.

Możesz jedynie zrobić badanie gleby pobranej z miejsca gdzie jest żółta trawa. Tam gdzie zielona zapewne nie brakuje składników pokarmowych w glebie.

Poczytaj też artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/383-naprawa-trawnika-po-zimie-dziury-laty-i-poszarpane-krawedzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Przemek1234 19:17, 21 lis 2015

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Teraz już nic nie poradzisz bo idzie mróz i zima. Za późno na nawożenie i na zabiegi.

Ale nie martw się - wiosną zajmij się oceną po zimie. Pokaż zdjęcia, jak będzie wyglądał trawnik, a chętnie doradzę, co z nim robić.


Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Jak tylko pierwsze śniegni stopnieją podziele się obrazem który się ukaże.
pozdrawiam
Gardenarium 19:19, 21 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz zrób badanie gleby, dopisałam powyżej.

Nie musisz pokazywać trawnika, gdy pierwsze śniegi stopnieją, pokażesz dopiero jak zakwitną forsycje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies