Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

wszystkoCOmam 01:25, 22 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
Nie często piszę na forum ale zetton, proponuje wpisuj częściej w google swoje problemy, a jeśli jednak robisz to tu i profesjonalista coś ci radzi, a jak widzisz po dokonaniach Pani Danusi jest doskonała w swoim fachu ...proponuje trochę więcej pokory i szacunku dla wiedzy osób do których zwracasz się z pytaniami! Wolałabym już nie czytać Twoich wpisów tutaj, za co z góry dziękuję.
____________________
Ogród symetryczny
mp_krk 12:44, 22 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Kolega zetton pewnie chce nam sprzedać jakiś magiczny środek i tylko czeka aż się ktoś naiwny zapyta jak pozbył się pożytecznych dżdżownic. Raczej jego niedoczekanie...

____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
casanovva 17:43, 23 kwi 2016

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 10
Witam miesiąc temu posypałem nawóz o nazwie " YARA VILA DO TRAWY TRAWNIKA ". Wychodzi na to że przesadziłem z dawką, co mogę teraz zrobić aby go uratować?
Załączam zdjęcia trawnika obecnie.



mardro2710 10:46, 25 kwi 2016

Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 4
Przenoszę swoje pytanie z innego wątku.

Poniżej przedstawiam około roczny trawnik (siany w kwietniu 2015).
Miejscami trawnik jest dość rzadki i słabo zageszczony (takie kępki).

Czy to się samo zagęści przy koszeniu?
Czy muszę dosiewać?


Gardenarium 21:23, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tego nikt nie wie. Koś i przekonasz się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
morgen56 11:38, 01 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 4
Witam, jestem nowym forumowiczem. Piszę do Was,gdyż zmagam się z ogromnym problemem, a mianowicie z trawnikiem, który wygląda jak poniżej na zdjęciach. Trawnik był z rolki. Cały sezon rósł elegancko. Trawa gęsta i bardzo zielona. Na jesień pojawiały się żółte "odrosty", ale w niektórych miejscach. Pod koniec października wertykulowałem trawnik , ale niecały. Zdjęcia wykonałem tydzień temu. W tym roku na wiosnę ( połowa kwietnia) wertykulowałem cały trawnik. Trawa była całkowicie żółta i gęsta. Musiałem 3 razy wertykulować by suchą darń wyrwać i tak wszystkiego jeszcze nie wyrwało. Po wertykulacji dałem nawóz i podlałem. Czekam na efekty i Wasze opinie.
Pierwsze zdjęcie to trawnik zeszłoroczny.
Zauważyłem że najwięcej zdrowej trawy jest przy krawężnikach. W miejscach, gdzie trudno jest się dostać kosiarką.






Gardenarium 10:37, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ta "zdrowa trawa" jest tutaj, gdzie nie dojechały noże wertykulatora.

Pewnie po zimie trawnik podupadł, ale można było zrobić delikatne "czesanie" wygrabić, dosiać nasion i posypać ziemią i nawozem, podlać. Trawnik by się ładnie zazielenił w maju.

Moim zdaniem "zmasakrowałeś" swój trawnik zabiegiem wertykulacji, wyrwałeś co było do wyrwania z korzeniami.

Teraz to nie wiem co lepsze, czy zostawić i podlewać po nawozie, czy posypywać ziemią i dosiewać., Chyba bym podnawoziła, podlewała i czekała na ciepło co będzie. Dosiać zdążysz gdy będą łyse miejsca. Niech ta trawa trochę odżyje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malvinka 16:52, 04 maj 2016

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 4
Witam serdecznie,
przeglądam wątek i w zasadzie to już nie wiem co mam myśleć
Mój trawnik był piękny dywanowy,
Jest po zimie i pierwszym nawożeniu (w kwietniu). Dzisiaj wygląda tam

Proszę kochani o poradę, jak sprawdzić (czy w ogóle jest taka możliwość) czy żółte "placki" to efekt przenawożenia czy zbyt małej ilości nawozu. (nawożony był w deszczu)



No i oczywiście - JAK GO RATOWAĆ ! :'(
ajka 19:23, 04 maj 2016


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Z mężem walczymy z chwastami na potęgę, na razie wyrywając je ręcznie.
Chciałam podpytać jeszcze co to za chwasty, bo takie przeważają u nas. Rok temu pytałam o wschodzące chwasty, ale te to co innego, jednak.
Ten pierwszy jest straszny, bo mocno się rozrasta i zasłania trawę.





Nasz trawnik nie wygląda po zimie najgorzej, choć też jest w różnych kolorach i nierówny bardzo:



Są miejsca bardzo zielone i gęste


Ale też takie łyse
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Matyldowo 20:47, 04 maj 2016


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
morgen56 napisał(a)
Witam, jestem nowym forumowiczem. Piszę do Was,gdyż zmagam się z ogromnym problemem, a mianowicie z trawnikiem, który wygląda jak poniżej na zdjęciach. Trawnik był z rolki. Cały sezon rósł elegancko. Trawa gęsta i bardzo zielona. Na jesień pojawiały się żółte "odrosty", ale w niektórych miejscach. Pod koniec października wertykulowałem trawnik , ale niecały. Zdjęcia wykonałem tydzień temu. W tym roku na wiosnę ( połowa kwietnia) wertykulowałem cały trawnik. Trawa była całkowicie żółta i gęsta. Musiałem 3 razy wertykulować by suchą darń wyrwać i tak wszystkiego jeszcze nie wyrwało. Po wertykulacji dałem nawóz i podlałem. Czekam na efekty i Wasze opinie.
Pierwsze zdjęcie to trawnik zeszłoroczny.
Zauważyłem że najwięcej zdrowej trawy jest przy krawężnikach. W miejscach, gdzie trudno jest się dostać kosiarką.








Morgen moge Ci odpowiedzieć na swoim przykładzie wejdź w dziale Trawnik na wertykulacji i aeracje mój post z końca kwietnia i obejrzyj zdjecia mojego trawnika, miałam ten sam problem trawa z rolki przez dwa sezony piękna gęsta a po wertykulacji nie rosła plamy puste miejsca. Ale nie poddałam sie sprawdziłam korzenie, sprawdziłam czy nie ma Pędraków aby weliminowac wszystko na co nie mogłam mieć wpływu. Postanowiłam kupic 5 kg mieszanki trawy od producenta od którego mam trawnik oraz 15 rolek na połatanie plam + do tego worki z ziemią i do roboty .... Dosiewka gdzie puste miejsca dziury połatane i dużo podlewania ( min 2 x dziennie aby nie przesychał a najlepiej 4x ) dzis widzę kolosalna różnice. Jutro zamieszczę zdjecia na Dzial wertykulacja to zerknij
I jeszcze jedno producent trawy który oglądał moje zdjecia powiedział zebym sie nie martwiła bo trawa rośnie przy + 15 w dzien i w nocy
____________________
Matyldowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies