Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Krys 16:24, 07 maj 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
ok dziękuję
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Shadow 17:22, 07 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Dzień dobry.
Pani Danusiu, mogłaby Oani przeczytać mój wątek w topicu chwasty na trawniku (ostatni post) i coś doradzić? Może bardziej nawet pasuje w tym dziale.
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Shadow 18:28, 07 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18

Dziękuję bardzo.
A te środki chemiczne to nie przenikną mi do wody pitnej (przypomnę - ujęcie na 8 metrach, bezpośrednio pod trawnikiem, małe dzieci). Bo jeżeli wnikają głęboko w ziemię, to chyba nie będę mógł zastosować (pytałem o starane w ogrodniczym- nie potrafili mi odpowiedzieć, w kartach produktów brak informacji). No i starane powinno zadziałać na wszystkie moje chwasty, łącznie z koniczyną?
Druga sprawa - jaka teraz powinna być kolejność - wertykulacja - koszenie - środek chwastobójczy- nawożenie?
Czy yara mila będzie ok, czy jednak coś innego?
Pozdrawiam
bartek_s1992 19:58, 07 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam,
w piątek założyłem trawę z rolki (niewielka ilość 10 m2) dałem siatkę na krety pod spód. Trawnik już powoli zaczyna "wstawać". Pytanie: kiedy wykonać nawożenie ? Bardzo chciałbym go utrzymać w bardzo dobrym stanie. Kiedy można wykonać pierwsze koszenie ?
Gardenarium 22:52, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Shadow napisał(a)

Dziękuję bardzo.
A te środki chemiczne to nie przenikną mi do wody pitnej (przypomnę - ujęcie na 8 metrach, bezpośrednio pod trawnikiem, małe dzieci). Bo jeżeli wnikają głęboko w ziemię, to chyba nie będę mógł zastosować (pytałem o starane w ogrodniczym- nie potrafili mi odpowiedzieć, w kartach produktów brak informacji). No i starane powinno zadziałać na wszystkie moje chwasty, łącznie z koniczyną?
Druga sprawa - jaka teraz powinna być kolejność - wertykulacja - koszenie - środek chwastobójczy- nawożenie?
Czy yara mila będzie ok, czy jednak coś innego?
Pozdrawiam


Wyrywaj ręcznie na kolanach, nie dam gwarancji czy przenikną czy nie, nikt nie da gwarancji. Nie leje się ich nie wiem ile a jedynie pryska mgiełką na liście
- kolejność - oprysk, wyginięcie chwastów - koszenie - wertykulacja - nawożenie - lanie wody

- starane działa na dwuliścienne a koniczyna jest dwuliścienna
- każdy nawóz wieloskładnikowy na trawniki nieważne co to będzie coś innego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:53, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bartek_s1992 napisał(a)
Witam,
w piątek założyłem trawę z rolki (niewielka ilość 10 m2) dałem siatkę na krety pod spód. Trawnik już powoli zaczyna "wstawać". Pytanie: kiedy wykonać nawożenie ? Bardzo chciałbym go utrzymać w bardzo dobrym stanie. Kiedy można wykonać pierwsze koszenie ?


Nawożenie po miesiącu.
Pokaż zdjęcie, powiem kiedy wykonać koszenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 10:07, 08 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Kurcze dzisiaj wróciłem do Krakowa na studia i nie mam możliwości wykonania zdjęcia Wczoraj trawka już stała, wiatr nią ruszał
Kasprzyk 12:54, 10 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 5
Witam.
Na wstepnie chcialbym sie przywitac ze wszystkimi na forum
Mam Problem z moim nowym trawnikiem. Mianowicie trawnik jest dosc rzadki i ma duzo pustych przestrzeni na ktorych widac pojedyncze zdźbła trawy. Trawa zostala posiana mniej wiecej w polowie marca. Przed posianiem podloze zostalo mocno skopane, przegrabione, odchwaszczone etc. Trawe sialem recznie. Trawa nie wygladala tak jak powinna na calosci trawnika, wiec okolo 3 tygodni temu postanowilem dosiac jeszcze trawe na calosci, po prostu nasiona pororzucalem po calosci, po czym rozgrabilem niewielka ilosc nowej ziemi ze sklepu. Na chwile obecna wyglada to tak jak na zdjeciach. Czy mozliwe e trawa tak nie rowno rosnie z powodu malej ilosci slonca? A moze za malo ja podlewalem ? Nie bylo jeszcze nowozone nic na trawe , wczoraj bylo pierwsze koszenie.
Aaa zapomnialem dodac ze mieszkam w srodkowej czesci Angli. Jest tutaj duza wilgotnosc , malo slonca , sporo deszczu ( ale nie w ostatnich 3 miesiacach )
Czy ktos zechce mi podpowiedziec co zrobic ? Czy dalej czekac az trawa sie zagesci ? Czy dosiewac ? Czy nawozic ?
Dziekuje z gory za pomoc!
Kasprzyk 12:57, 10 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 5
Oto zdjecia
Kasprzyk 13:00, 10 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 5
Pozniej dodam zdjecje , gdy cien sie przesunie poza trawnik , to bedzie w calej okazalosci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies