Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Powojnik - Clematis

Pokaż wątki Pokaż posty

Powojnik - Clematis

monteverde 23:10, 12 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewkakonewka napisał(a)
Kasia i Ania dziękuję
Ale zagadka praktycznie wszystkie typy pasują kształtem Tylko mój ma kolor zdecydowanie fioletowy, a te przedstawione bardziej w róż, nie mam pojęcia czy to ma znaczenie i czy może być jeden o różnych kolorach, a nazwa ta sama? Laik jestem.
Danutę i Kryspinę podają, żeby ciąć silnie, a Hanagurumę słabo.

Żeby nie było łatwo jeszcze Eda podpowiada Ville de lyon - Large Flowered Clematis.

Na zdjęciu wygląda na ostry róż, ale masz w tym linku encyklopedię najlepiej znasz swój powojnik to porównój ale Ville de Lyon to na pewno nie jest

[linki zmoderowane]
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 07:50, 13 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poprawiam linki, coś nie tak z tym linkiem skoro nie mogę go podlinkować w linku zamkniętym

link I

Link II
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewkakonewka 08:29, 13 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
monteverde napisał(a)

Na zdjęciu wygląda na ostry róż, ale masz w tym linku encyklopedię najlepiej znasz swój powojnik to porównój ale Ville de Lyon to na pewno nie jest
[linki zmoderowane]

Znam tą encylopedię, już na nią wcześniej w tym wątku trafiłam, zresztą Ty ją podawałaś nawet, ale nic mądrego nie wymyśliłam mimo to Tzn. nie rozpoznałam, natomiast apetyt na clematisy wzrósł
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
katel 10:57, 13 sty 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ewa tak jak pisałam jeśli to jego pierwsza wiosna u Ciebie to tnij go poniżej 30cm w celu zagęszczenia, będzie przez to później kwitł jeśli jest z wczesnokwitnących ale ładniej się rozrośnie. Jak zakwitnie to znowu wstawisz zdjęcia i będziemy rozpoznawać, bo ja u siebie na monitorze, podobnie jak Ania widzę ostry róż.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Ewkakonewka 17:27, 13 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
To przynajmniej temat cięcia rozwiązany bo to najważniejsze w tym momencie było
Zdecydowanie on jest fiolet nie róż, jednak wygląda na to, że czasami zdjęcie przekłamuje kolor.
Dziękuję pięknie za pomoc
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Fuksja 11:15, 28 sty 2015


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Witam. Większość moich powojników wygląda teraz tak, czy nie zmarzną?







____________________
pozdrawiam,Ania
Gardenarium 13:27, 28 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiadomo, zależy od temperatury jaka będzie do końca zimy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fuksja 13:39, 28 sty 2015


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Dziwne, że już ruszyły. Były i u nas spore mrozy ale więcej tej zimy ciepła. Szkoda mi bedzie ich, są dopiero drugi rok. Mam nadzieję, że dadzą radę. Dziekuję Danusiu.
____________________
pozdrawiam,Ania
Gardenarium 14:58, 28 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dadzą radę, to rośliny do naszego klimatu, najwyżej niżej przytniesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
horcia 09:48, 11 lut 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Muszę przesadzić 3 szt clematisa .Dwie szt są małe więc sądzę że przesadzę je bez większego problemu, ale trzeci jest mocno rozrośnięty i mam obawy co do jego przyjęcia się po tym zabiegu. Czy ktoś z Was ma doświadczenie odnośnie takiej przeprowadzki w swoim ogrodzie, czy te rośliny tolerują przesadzanie?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies