Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Powojnik - Clematis

Pokaż wątki Pokaż posty

Powojnik - Clematis

Marcin89 12:11, 23 cze 2016


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2300
Zauważyłem, że jeden z trzech moich powojników (najmniejsza sadzonka) posadzonych w jednej donicy lekko więdnie w momencie najsilniejszego nasłonecznienia. Ziemia jest na powierzchni sucha, ale głębiej dosyć wilgotna. Nie chcę lać dużo wody, bo zrobi się bagienko. Ale też sprawdzam codziennie czy jest wilgotna. Co źle robię?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
dajana 12:26, 23 cze 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Powojniki lubią mieć osłonięte nóżki inaczej grozi im uwiąd W donicach mają marne szanse moim skromnym zdaniem .Postaw donice choćby w jakieś krzaczki które je zacienią .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 12:34, 23 cze 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Jakie krzaczki? przecież ty masz ogród na balkonie .Przepraszam ,nie doczytałam, ale byłam u ciebie i powojniki masz cudne. Nie wiedziałam że mogą tak pięknie rosnąć na balkonie .Musisz wymysleć temu biedakowi co się marnuje osłonę , zacieniować nózki bo inaczej ci padnie .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Marcin89 13:20, 23 cze 2016


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2300
Bylina okrywowa, coś niskiego - pomyślę A rano balustrada balkonu cieniuje powojnikom nogi. Mimo to w południe świeciło mocne słońce na całą donicę i roślinę.

To jest nowy nabytek, zobaczymy czy się uda w pojemniku.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 12:44, 24 cze 2016


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2300
Dziś zrobiłem eksperyment. Powojniki były wczoraj mocno podlane, ziemia wilgotna nawet na powierzchni, a około godziny 11-12 znowu podwiędł ten najmniejszy. Zrobiłem szybko sztuczny parawan i się podniósł.

Zatem to nie kwestia wody... i słabego podlewania tylko zbyt silnego nasłonecznienia. Posadzę im coś w nogi.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
stychaz 13:09, 25 cze 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
AnkaW napisał(a)
Katel dziękuję za zainteresowanie
Arabella zdecydowanie mi się podoba Jedyny minus jaki znalazłam to to, że nie czepia się podpór i nawet glebę gliniastą lubi. Jeśli nie tu to znajdę inne miejsce dla niej - nawet juz wiem gdzie.
Z Viticella podobają mi się (póki co) te: ETOILE VIOLETTE i PURPUREA PLENA ELEGANS (choć myślę, że zbyt konkurencyjny dla róży i zaczyna kwitnąc dopiero od lipca)
MIKELITE trochę późno kwitnie wolałabym coś co będzie kwitło zaraz za Janny.
DARK EYES chyba będzie za ciemny a Emilia Plater też mi coś kolorystycznie nie gra
A z wielkokwiatowych BAGATELLE' ('DOROTHY WALTON') i multi blue jest piękny i pasowałby, gdyby nie to cięcie. W encyklopedii pisze, że wystarczy mu słabe cięcie "Tnie się słabo. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm"
I jak tu się zdecydować Chcę wszystkie
Ale optycznie (ze zdjęć)najbardziej podoba mi się połączenie z bagatelle.
[zdjęcie zmoderowane]
Podejrzewam, że zdecyduje za mnie los jak pojadę do szkółki Najwyżej przesadzę Janny.



Anka, w swoim ogródku mam Purpureę już 2 rok i jak dla mnie jest to jedna z piękniejszych odmian. Idealna jako towarzystwo dla bladawych ròż idealny. Kwiat jest pełny, purpurowy ale subtelny w swojej wielkości i wg mnie dla ròż będzie wspaniałym uzupełnieniem. Z purpur polecam jeszcze Sommer Live Song-kwiat zupełnie inny, dodatkowo pachnie. Na miejsce reprezentacyjne zdecydowanie Purpurea.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
kamilaa 20:48, 27 cze 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 1
witam,
wlasnie zaczynam ogrodowanie. Mam do obsadzenia trzy sciany tarasu. Dwie z nich chcialabym zapelnic bluszczem i clematisem. Bylabym wdzieczna za podpowiedz jakis odmian w stylu Polish Spirit.

Chodzi mi wlasnie o takie ciemne baklazanowe kwiaty. Fajnie byloby gdyby kwitly jak najdluzej, aby cieszyc oko Oraz cos bialego o duzych kwiatach.
Podpowiecie jakich odmian szuka? Z gory dziekuje
ZbigniewG 21:21, 22 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Albina Plena drugi rzut kwiatów -podobno do końca lata może cieszyć oko




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Zuzula 12:18, 26 lip 2016

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Poradźcie coś pośpiesznej gapie.
Skuszona promocyjną ceną, nabyłam kilka clematisów i nie mam ich gdzie posadzić tj miejsce docelowe obsadziłam już wcześniej jednorocznymi i nie chcę mieszać, żeby nie zerwać z drabinek jesienią i jednych i drugich. Nawet nie bardzo mam dostęp, najwcześniej po wycięciu mieczyków, które dopiero zaczynają. Innego miejsca nie przewiduję póki co.

Posadzić gdziekolwiek i przesadzić? Kiedy? Jesienią, czy na wiosnę?
A może do dużych donic...

____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
asta6265 19:23, 15 sie 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281



Trochę późno ale wszystko zależy czy chcesz je miec w donicy, czy ogrodzie. Ja bym na razie skoro nie masz miejsca wsadziłabym do donicy, potem bliżej jesieni można spokojnie przesadzić na docelowe miejsce.

A to moje ukochane klemki:













____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies