Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róża "Chopin"

Pokaż wątki Pokaż posty

Róża "Chopin"

Anda 21:00, 13 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
jankosia napisał(a)
Już pokazuję. Dzisiaj stopniał śnieg to zrobiłam zdjęcia:





Jedna ma krótsze pędy, druga dłuższe. Trzeciej zdjęcia nie robiłam bo wypadła pośrodku. Jednakże wszystkie trzy zostały posadzone na tą samą głębokość- trzy palce pod powierzchnią gruntu szczepienie. Wydaje mi się że one na okoliczność sprzedaży marketowo-kartonikowej zostały już przycięte. Co ja miałabym wiosną przyciąć jak tu nic już prawie nie ma? Jak myślicie? Po poważniejszych mrozach usypię kopczyki i tyle Dobrze kombinuję?


Wg mnie dobrze, ale Szefowa ma tu ostatnie slowo

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 08:02, 14 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja się tylko boję, że ta pierwsza jest przycięta zbyt krótko, jakoś tak wygląda ale jak piszesz jest posadzona 3 palce poniżej miejsca szczepienia, no to chyba dobrze. Tylko jak zrobisz kopczyk to ją zasypiesz całą na amen..to mi się nie podoba.

Na wiosnę nic nie przycinasz bo już została przycięta,. chyba że będzie miała brązowe pędy, zmarznięte, to wtedy do żywego, zielonego miejsca przycinasz.

Róże są przycięte, więc nie tniesz, to zrozumiałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matylda 20:45, 01 maj 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Jaka róża by pasowała przed różą Chopin, żeby była niższa i współgrała kolorystycznie?
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
marcin544 07:55, 01 cze 2016

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Niewiem czy to odpowiedni wątek bo nieweim co to za odmiany róż które mam .
Równiez mam pytanie odnośnie jednej z nich - dlaczego z jednej strony sa pojedyncze pączki a z drugiej jest ich dużo na jednym pędzie ??

Drugie pytanie co to za owad i jak go zwalczyć bo smakują mu płatki róży
Wyczytałem w internecie że może to być chrabąszcz majowy ale nie jestem pewien czy to on i niewiem jak sie go pozbyć ?

Serdecznie pozdrawiam
Matylda 14:40, 15 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Mam pytanie, czy to jest róża "Chopin"? Kupiłam ją pod tą nazwą, ale nie jestem pewna czy faktycznie to ta róża.







____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Gardenarium 16:17, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda na tę, ale jak się rozwinie kwiat to pokaż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 17:00, 05 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
marcin544 napisał(a)
Witam
Niewiem czy to odpowiedni wątek bo nieweim co to za odmiany róż które mam .
Równiez mam pytanie odnośnie jednej z nich - dlaczego z jednej strony sa pojedyncze pączki a z drugiej jest ich dużo na jednym pędzie ??

Drugie pytanie co to za owad i jak go zwalczyć bo smakują mu płatki róży
Wyczytałem w internecie że może to być chrabąszcz majowy ale nie jestem pewien czy to on i niewiem jak sie go pozbyć ?

Serdecznie pozdrawiam


Co do pierwszego pytania, Myślę, ze musisz sprawdzić skąd wychodzą te gałązki wieklopąkowe, BYć może z podkładki. Sprawdź poniżej i powyżej miejsca szczepienia.
Na drugim zdjęciu masz ogrodnice niszczylistkę, chyba można ją zwalczać decisem
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Matylda 17:27, 16 paź 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Gardenarium napisał(a)
Wygląda na tę, ale jak się rozwinie kwiat to pokaż.


Dziękuję Danusiu za odpowiedz. Tutaj zdjęcia jak rozwinęła kwiat:









____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Gardenarium 16:18, 17 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem to Chopin, śmietankowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matylda 13:30, 18 paź 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
To się cieszę, że to jednak ona, miałam wątpliwości, jak zaczynała kwitnąć, bo pąki mi się wydawały żółte.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies