Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Wersal Północy czyli ogród Pałacu Branickich w Białymstoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersal Północy czyli ogród Pałacu Branickich w Białymstoku.

annka 21:32, 03 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Nowe ujęcie. Widok na pawilon pod orłem.


____________________
Funkiowe zacisze
monteverde 01:36, 04 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mile jestem rozczarowana bo, jak byłam kiedyś , lat naście temu , to nic tam nie było,aż mi było żal,że takie piękne miejsce nie ma oprawy ogrodowej, ale teraz to co innego, na pewno tam teraz zajrzę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
annka 08:25, 04 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
monteverde napisał(a)
mile jestem rozczarowana bo, jak byłam kiedyś , lat naście temu , to nic tam nie było,aż mi było żal,że takie piękne miejsce nie ma oprawy ogrodowej, ale teraz to co innego, na pewno tam teraz zajrzę


1.36 Aniu o tej porze spacer po parku jest niebezpieczny
____________________
Funkiowe zacisze
annka 14:21, 05 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Przed rewaloryzacją partery wyglądały tak:





____________________
Funkiowe zacisze
kaska_kadysz... 19:56, 23 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Byłam dzisiaj u Branickich.. prawie wszystkie bukszpany pożółkły, a nasadzenia przy nich wyglądają tragicznie.. wszędzie zeschnięte listki bukszpanowe, a byliny również nie zachwycają. Smutny widok!
Do tego zastanawiam się, dlaczego na parterze kwiatowym rosną ostróżki i inne wysokie byliny
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
kaska_kadysz... 20:04, 23 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
A w ogóle to mi się przypomniało, że byłam na konferencji w tamtym roku i mam kilka zdjęć odnośnie tego ogrodu






____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
annka 22:19, 23 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
kaska_kadyszewska napisał(a)
Byłam dzisiaj u Branickich.. prawie wszystkie bukszpany pożółkły, a nasadzenia przy nich wyglądają tragicznie.. wszędzie zeschnięte listki bukszpanowe, a byliny również nie zachwycają. Smutny widok!
Do tego zastanawiam się, dlaczego na parterze kwiatowym rosną ostróżki i inne wysokie byliny



To widzę że nie uczyli na historii ogrodów Wszystko jest w najlepszym porządku. Parter jest prawidłowo odtworzony. Poza tym że materiał padł
Na konferencji była Pani prof Barbara Werner i prof. Michałowski nasze światowe sławy i autorytety w dziedzinie rewaloryzacji zabytkowych założeń ogrodowych.
____________________
Funkiowe zacisze
kaska_kadysz... 22:56, 23 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Nie zarzucam, że nie jest. Po prostu dzisiejszy wygląd nie zachwyca.
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
annka 23:01, 23 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Bo jest źle dobrany materiał na tegoroczne mokre lato i nie wystarczy zrobić trzeba dbać. Przeważnie w obwódkach zewnętrznych były sadzone jednoroczne ale sezonowo wymieniane (jak kwietniki trzy zmiany wiosenna, letnia i jesienna).
____________________
Funkiowe zacisze
kaska_kadysz... 23:03, 23 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
..i nie podlewać o 12" jak 30 stopni i słońce praży - sama widziałam - o zgrozo!
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies