Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kret, krety - sposoby na kreta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kret, krety - sposoby na kreta

Toszka 16:28, 11 kwi 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jakie serducha mają? Tego nie wiem. Wiem, że mają zadziwiający metabolizm - po ok. 10godz. bez pożywienia umierają.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
pepin1963 16:23, 14 kwi 2014

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 1
A ja stosuję: lisi zapach. Kupiłem na allegro za kilkanaście złotych. działa przez 40 dni. Odstrasza krety zapachem lisa. Skutecznie. Chyba nie ma jednorazowego- taniego sposobu pozbycia się kretów. jak się je przegoni, to po jakimś czasie wracają. Ważne żeby ta "walka" nie zabierała nam całego życia. raz na miesiąc mogę kupić coś co krety przegoni.
aldonak 12:05, 17 kwi 2014


Dołączył: 28 gru 2011
Posty: 2
Moi drodzy,
Czy ma ktoś pomysł na koty które załatwiają sie w ogródku warzywnym? Wczoraj wysialam pare rzeczy i od razu zostaly "ochrzczone " przez moje ukochane kociaczki . Moze jakaś roślina odstraszająca, nielubiana przez koty.
Liczę na wasze doświadczenie, Krety na razie sie przeniosły, moze dzięki kotom
____________________
Aldonak
Gardenarium 15:58, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Suche gałązki w berberysu albo innych krzewów układać na grządkach. Siatkę i pałąki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marylka55 12:45, 07 sie 2014


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 2
Miałam podobny problem z kretami oraz nornicami. Cały trawnik miałam przeorany przez te szkodniki. Pomógł taki odstraszacz.
Skuteczne urządznie i co ważne nie zabija tych zwierząt.
____________________
waldek727 19:21, 07 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Setki sposobów na ogół mało skutecznych lub działających w ograniczonym czasie. Producenci, handlowcy i reklamodawcy zacierają rączki, że złapali kolejnego naiwnego ogrodnika chcącego pozbyć się kretów w przecudowny sposób.
Wystarczy systematycznie nasączać glebę w ogrodzie preparatami zawierającymi w swoim składzie olejki eteryczne i krecik pójdzie sobie dalej.
Wrotycz, piołun, tymianek, czosnek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 19:41, 07 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma przecudownego sposobu na kreta, żadne świece, karbidy inne wynalazki nam nie pomogą, jeśli sami własnymi rękami go nie złapiemy i nie wywieziemy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 21:22, 14 sie 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Święta racja Danusiu! Wczoraj złapałam i spokój do następnego egzemplarza.
____________________
borówcowy wizytowka
seboizm 09:09, 15 sie 2014

Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 20
Wycofuję się z tematu.
waldek727 18:09, 15 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Proszę administratora forum o usunięcie wszystkich postów w których poleca się zastosowanie środka zwalczającego gryzonie pod nazwą ,,Difenor". Środek ten nie jest dostępny w sklepach detalicznych ponieważ przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów zatrudnionych w firmach ,,DDD".
Substancją aktywną ,,Difenoru" jest difenacoum, zaliczany do rodentycydów antykoagulacyjnych. Substancja ta doprowadza do wewnętrznych rozległych krwotoków i po spożyciu jej przez osoby dorosłe, dzieci oraz zwierzęta domowe jest przyczyną ciężkich objawów klinicznych prowadzących niejednokrotnie do zgonu.
Osoby odsprzedające ,,Difenor" nabywcom do tego nieuprawnionym, jak również osoby które weszły w posiadanie tego środka bez stosownego zezwolenia mogą być w świetle prawa pociągnięte do odpowiedzialności karnej.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies