Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

shrekol 07:32, 21 lip 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Witam podziwiam działania i kibicuję dalszym pracą sam tez mam niewielki ogródek ale ile radości sprawia
____________________
grama 07:33, 21 lip 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Haftuj chusteczkę, haftuj, a będzie pięknie. Mam duży ogród, ale kiedyś nie tylko o takiej chusteczce marzyłam, a choćby o balkonie!
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
hanka_andrus 08:57, 21 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Uszczęśliwiono Was cienistym ogrodem.Przy zejściu też poszerzyłabym rabatę.Przynajmniej do połowy tarasu.Z trawami i szerokimi bylinami typurzywrotnik,kocimiętka,ubiorki.Ale to nie powiedziane,że tak ma być.Trzeba brać pod uwagę preferencje domowników i ich upodobania,a także swoje własne.No i praktyczną stronę.Wszystkie śmieci i koszenie muszą być odbierane przez taras ,noszenie kosiarki,węże do podlewania.Uciążliwość.Chyba lepsze byłyby żwirkowe dróżki przy rabacie dookoła,albo kamienne podesty zamiast trawy i na środku jeszcze jedna rabata.Uniknęłoby się koszenia. I nie nosiłoby się błota do domu.
ps.To moje przemyślenia przy porannej kawie,Forumowicze mogą być całkiem innego zdania niż moje-amatorskiePozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
annka 09:07, 21 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Dobrze mówisz Haniu. Przy tworzeniu małych ogrodów (szczególnie pozbawionych komunikacji z druga stroną domu chociażby przez garaż lub piwnicę) ogranicza się trawę albo zstępuje. Najlepszym przykładem są angielskie miniogródki miejskie wciśnięte pomiędzy wiktoriańskie domki zaaranżowane podestami, żwirkami, płytami kamiennymi itp. Małe przestrzenie można powiększyć tworząc "piętra".
____________________
Funkiowe zacisze
GabiK 09:15, 21 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dzień dobry.

Muszę zebrać kilka opinii za poszerzeniem rabat, zeby przekonać męża. Ale chyba trochę poczekam, aż to co jest podrośnie. Pewnie trzeba będzie i tak poszerzyć.

Hanko, to bardzo ciekawy pomysł, też się zastanawiam nad rabatą na środku. A może jeszcze jakieś skrzynie/donice przy brzegu tarasu? Żwirek mi się podoba, tylko teraz powinna być przez jakiś czas trawa. Bezpieczniejsza dla 2-letniej córeczki.

Monte, gdzie te trway, gdzie? Wzdłuż całego płotu tak co 5-70 cm wsadzony jest bluszcz i trzmielina pomiędzy. To gdzie te trawy?

Annka, a gdzie ten wyższy punkt? Napisałam już, że buk pendula jest w samym rogu przy iglakach. To gdzie jeszcze podwyższyć? Mnie tak coś na bocznych ścianach za nisko, tyle że wszędzie już ciasno, dlatego nad czymś na pniu myślę.
Postaram się w najbliższych dniach zrobić zbliżenia poszczególnych kawałków.

Dziękuje wszystkim za odwiedziny.
Gramo, masz cudowny ogród. Ty marzyłaś o ogrodzie i pewnie się znałaś na tym, ja najpierw posadziłam, a teraz zobaczę, co z tego wyjdzie.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 09:21, 21 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A co z kawałkiem trawy do poleżenia? Chociaż w tym roku jeszcze nie leżałam.

Pewien problem mam też z obsadzeniem donic na tarasie. Garaż za ciepły i za mały. Musi być w nim samochód, a nie rośliny. Piwnicy nie ma, jest strych, ale niewygodnie tam chodzić do podlewania. Mogę donice obwinąć i postawić w zacisznej wnęce.

Czy klon palmowy w gruncie trzeba obwijać agrowłókniną?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
annka 09:30, 21 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Widzisz buk mi umknął. Jeśli drzewa większe na pniu to takie żebyś się sąsiadowi nie naraziła Klon Palmowy latem lubi cień a zimą boi się mrozów i przeciągów jest delikatny.
____________________
Funkiowe zacisze
GabiK 09:36, 21 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Myślałam o drzewie w wersji mini - np. kula cis na wysokości 1,5 (góra korony), gdzieś koło bukszpanów, albo fontanny?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gardenarium 09:52, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak Gabik, ja też się przyłaczam do apelu o poszerzenie rabat z lewej przynajmniej. A w rogu np też lewym dodałabym okrągły pacyk wyżwirowany, żeby proporcje były lepsze no i więcej, luźniej dla roślin.

Rabatki są zbyt wąskie, ale ogródek zadbany brawo Bardzo ładnie. Masz szansę zostać ogrodniczką.

Coś takiego, a w trawniku też można dać drzewko np. Prunus "Umbraculifera" lub Prunus cerasifera "Nigra" na kiju szczepiona.

Cis popieram na kiju także, Narysuj sobie jakąś mapkę jak jest teraz z linią trawnika.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:57, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo tak, z płytami z kamienia, poprzerastanymi trawą.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies