Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

GabiK 00:06, 11 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376









____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Diana 00:31, 11 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
GabiK napisał(a)
Czosnki w roli głównej na Placu Grzybowskim w Warszawie:





to zdjęcie jest cudne, aż się chce mieć u siebie taki widok
Madzenka 06:38, 11 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czosnki cudowne i jak pomysłowo schowane w trawach!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
motylla 07:27, 11 cze 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Ale pięknie...
____________________
Małgosia - Na okrągło
agata_chrosc... 08:26, 11 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Oj! Pora na wizytę w "starym kraju"! To Plac Grzybowski tak wypiękniał?! Nie do wiary. To Euro to cuda czyni! No wprost nadziwić się nie mogę! I na dodatek musieli niezłego projektanta zatrudnić, bo na zdjęciach wygląda jakby całość zrobiona była z pomysłem, wg nowoczesnych trendów i bardzo oryginalnie w stosunku do standardowych nasadzeń warszawskich (które z resztą też bardzo lubię, żeby było jasne)! No po prostu cudo! A ja pamiętam jak tam kałuże stały, drewniane rusztowania podtrzymujące walące się domy i jeden wielki parking. Jak to dobrze, że tak się zmienia
____________________
ogród w Holandi
motylla 08:41, 11 cze 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Nie znam za dobrze Warszawy, ale ten plac kojarzy mi się z miejscem, które musiałam odwiedzić - ulicą Próżną i i zdjęciami przedwojennych mieszkańców na zrujnowanych kamienicach... Gdy zobaczyłam te twarze, byłam wstrząśnięta. Dowiedziałam się, że to miejsce tak wygląda od czasów, kiedy Polański kręcił tam sceny do "Pianisty". Dla mnie niesamowite.
____________________
Małgosia - Na okrągło
agata_chrosc... 09:27, 11 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A swoją drogą ciekawe czy te kamienice nadal straszą czy wreszcie coś się ruszyło? Jak będę w Warszawie w sierpniu to muszę się tam przespacerować. Motylla, a co masz na myśli pisząc, że to miejsce tak wygląda od czasów Pianisty? Chodzi Ci o zdjęcia? Bo ta część Warszawy, przed wojną zamieszkana głównie przez Żydów, jeszcze na długo przed Pianistą była miejscem corocznych festiwali kultury żydowskiej? Te zrujnowane domy ożywały na dwa dni, stawały kramy, w dawnych sklepikach znowu można było kupić stare książki, mydło i powidło. Niesamowite to było. I te zdjęcia to też pokłosie tych festiwali. A Polański kręcił Pianistę jednak głownie gdzie indziej, bo przed wojną Próżna wyglądała zupełnie inaczej, choć być może, że jakieś sceny już z okresu Powstania w Getcie tam powstały. Takiej naturalnej dekoracji to chyba już w Europie nie ma.
____________________
ogród w Holandi
motylla 09:33, 11 cze 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Tak, mam na myśli zdjęcia - ale wiem to od jednej warszawianki, nie z jakichś źródeł...
____________________
Małgosia - Na okrągło
agata_chrosc... 10:51, 11 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aha. Być może te zdjęcia pojawiły się zaraz po Polańskim, ale Pianista to z pewnością nie był jedyny i nie pierwszy impuls do wracania pamięci tej części Warszawy. No muszę tam pójść i zobaczyć jak teraz wygląda!
____________________
ogród w Holandi
abiko 11:45, 11 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
GabiK napisał(a)
Dziękuję Danusiu, to wszystko przez Ciebie. W zeszłym roku było pusto przed wejściem.

Płotowa zagadka łatwa - biel kremowa. Dopiero 4 przęsła pomalowane, a ja się dziwię, że nie wpadłam na to wcześniej. Wygląda dużo lepiej.
Myślałam o szarej, takiej jak na skrzyni tarasowej, ale to była farba kryjąca. Szarej bejcy nie znalazłam.


GabiK pokaż tą swoją biel kremową... mam podobny dylemat. Muszę postawić płot i to szybko, bo zaczyna być dla dzieci niebezpiecznie ( jak się okazało po weekendowych wypadkach) i kurcze..nie podoba mi się ciemny brąz, choć elewacja jest żółto-brązowa..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies