Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Gardenarium 11:04, 27 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)
A czy jest sens sadzić pojedynczy egzemplarz brzozy na wrzosowisku?

strasznie podobają mi się te drzewa, ale nie mam tam zbyt wiele miejsca....


Pewnie chodzi o to miejsce we wrzosowisku, co usuwasz jodłę? Byłam dziś u Ciebie i zaproponowałam bonsai lub piennego iglaka.
Jeśli dasz brzozę to taką jak w ogrodzie z lustrem Betula utilis 'Doorenbos' syn. Betula utilis var. jacquemontii. Podejrzewam, że ogród jest podlewany a wrzosy powinny rosnąć na lekkim wzniesieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 21:05, 27 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
brzozy są piekne wokoło mego domu i okolic jest ich masa
____________________
Mona
mamahuberta 14:23, 16 mar 2012

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Witam
Powróciłam na Ogrodowisko po zimie i widzę, że mój wątek z brzozami cieszy się powodzeniem
Tej wiosny posadzę trzy brzozy tak jak planowałam w ubiegłym roku. Informacja o wysuszaniu gleby bardzo mnie cieszy. Nie mamy kanalizacji deszczowej i woda z rynien zalewa trawniki. Brzozy będą tu chyba zadowolone

____________________
moni 09:16, 06 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
do brzózek trzeb się przytulać ja to robię hehe
____________________
Mona
partagas5 20:42, 07 maj 2012

Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 1
Mam pytanie. Może ktoś miał podobne przejście. Mieszkam na wsi. Zeszłej jesieni posadziłem klkadziesiąt brzóz na skraju mych gruntów. Niestety sąsiad wypalając swe łąki uszkodził (nie zwęglił, raczej udusił lub ugotował czy moze uwędził w dymie) górne odcinki łodyg u wielu moich brzóz. Z tego co się zorientowałem, korzenie i fragmenty łodyg przy ziemi są żywe. Mam pytanie, czy jest szansa że coś mi z tych nieszczesnych brzóz wypuści pędy. Z góry dziekuję za wsparcie merytoryczne i poradę dla zdołowanego milośnika brzóz.
Sebek 15:39, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro dół żyje to wytnij to co nie wypuściło, bo już tego nie zrobi - no i niech rosną z tego co mają.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agam 12:40, 29 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Dostałam od dzieci brzozę pożyteczną "Long Trunk". Czytam wszędzie że ostateczna wysokość zależy od miejsca szczepienia, jak i od sposobu prowadzenia młodej rośliny czyli konsekwentnego podwiązywania przewodnika do podpory. Jak to się robi? Tak po chłopsku?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 18:05, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wbijasz długi pal i podwiązujesz do góry. Potem do pala przytwierdzasz jeszcze bambus i robisz "przedłużkę".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
11stokrotka 20:32, 06 sie 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Chciałabym upewnić się czy na pewno brzoza Doorendos i Jacquemontii to ta sama roślina?
Cytruję "(Betula utilis 'Doorenbos' synonimy łac.: Betula jacquemontii)". Katalog ZSzP rozróżnia je od siebie , a na allego są też obie, trochę inaczej opisane i jedna szczepiona a druga nie. Myślę o posadzeniu kilku brzóz na wprost okna z dużego pokoju jak w projekcie ogrodu "rysowanego kreską", ale boję się że za wysoko urosną. Pani Danusiu - czy jeśli zamieszczę zdjęcie miejsca podpowie mi Pani co tam posadzić - może jeszcze inne drzewka...?
____________________
Mam marzenie
Sebek 22:06, 07 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli drzewko ma być nie duże możesz posadzić wiśnię osobliwą umbraculifera

Co do brzozy - pełna nazwa to brzoza pożyteczna (himalajska) odm. Jacquemonta 'Doorenbos'
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies