Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

dorismpp 13:32, 13 paź 2012

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 8
Zaga moja katalpa nie jest szczepiona w szkółce powiedziano mi że ma 3 latka . System korzeniowy ma naprawdę spory ale do pewności chce ja zabezpieczyć przed zimą .
____________________
dorismpp 13:35, 13 paź 2012

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 8
Zaga twoja katalpa jest piękna nawet po tym cięciu ,mam nadzieje że wszystko z nią ok
____________________
Sonka 22:42, 15 paź 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
witam. ja mam szczepione 2 katalpy, rosna u mnie kilka lat każdej wiosny są mocno przycinane, w maju zdarzają się przymrozki, które powodują zmarznięcie młodych pędów, ale odbijają i są piękne, bardzo, bardzo lubię te drzewa, poniżej zdjęcie po przymrozkach oraz z sierpnia br.


aktualnie przyrosty są jeszcze większe, miejsce szczepienia okrywałam przez pierwsze 2 lata
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
zaga 14:45, 16 paź 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Ooo dziękuję za zainteresowanie Myślę, że będzie wszystko w porządku. Dopieszczałam ją jak mogłam. Teraz przygotowuje się do zimy.
____________________
Agata - Ogród Zagi
zaga 15:00, 16 paź 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
dorismpp z tego co wiem to jednak te szczepione egzemplarze są z reguły wrażliwsze i na choroby, na temperatury i nawet różnią się od siebie zależnie od miejsca gdzie rosną. U mnie chodź ten sam ogród, jedna jest bardziej biedna od drugiej mimo, że nawoziłam tak samo.
Jedna to już jesień na całego, druga jeszcze późne lato



Po za tym przekonałam się, że catalpy to straszne "pijaczki" uwielbiają pić ale tak jak pisze Sonka ich zdolność regeneracji jest godna podziwu. Jedyny mały minusik to to, że tak późno pojawiają się liście, a może nie...
____________________
Agata - Ogród Zagi
Gardenarium 18:21, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Późno, to ich wada
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaga 20:02, 16 paź 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Ale mają takie piękne konary
____________________
Agata - Ogród Zagi
dorismpp 21:56, 16 paź 2012

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 8
ja swoją posadziłam na ogródku działkowym który dostałam w wrześniu z urzędu miasta , może ogródek to za dużo powiedziane bo to był teren porośnięty chaszczami, dużo pracy ja i mąż włożyliśmy żeby to był właśnie ogródek .Na wiosnę pokażę fotki jak wygląda po naszych staraniach . Posadziłam też : juka ogrodowa , borówka amerykańska , liliowce które dostałam od dobrych ludzi , tuje no i drzewko na które zachorowałam KATALPA
____________________
Sonka 21:39, 18 paź 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
a ja mam pytanie: czy liście katalpy nadają się na kompost? czy ktoś może wie,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 23:02, 18 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie nadają się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies